Malování - problém s tiskem

Tvorba grafiky, grafické programy a vše o nich…

Moderátor: Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod guest » 23 pro 2013 21:40

Tak to píšu znovu, čestina je v tom článku, stačí kliknout na to od Vlama, stáhnout a rozbalit.
Přílohy
Bez názvu.JPG

Reklama
Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 23 pro 2013 21:45

Ano, ale tam píše, že to bez Frameworku nefunguje.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod guest » 23 pro 2013 21:49

Bez framevorku nefunguje PaintNET, jak si ho tedy mohl zkusit? Tou češtinou se jenom přepíše původní jazykový soubor. Po rozbalení toho archivu s cz je tam i Readme , kde je napsáno kam češtinu dát, aby se to počeštilo.
Přílohy
Bez názvu.JPG

Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 23 pro 2013 21:52

Jako odborníkovi ti posílám konfiguraci svého počítače, co ty na to?!Obrázek
Obrázek

--- Doplnění předchozího příspěvku (23 Pro 2013 21:54) ---

Čeština pro Paint.NET v3.35

Pokud by někdo z Vás uznal za vhodné podpořit mou činnost nějakou finanční injekcí, můžete mi zaslat mrzký obolus ;-) ve výši podle vlastní úvahy na číslo účtu 155451463/0300. Děkuji všem, kteří tak již učinili, přestože v našich zeměpisných šířkách se jedná o jev krajně nezvyklý...

Popis počeštění najdete dole.
Pokud vyjde novější verze Paint.NET a nová čeština ještě nevyšla, použijte nejbližší nižší verzi češtiny.

Operační systém: Windows 2000/2003/2003 SP1/WinXP SP2/Vista

Požadavky: .NET Framework 2.0 (22,42 MB) - stáhnete jej na adrese
http://download.microsoft.com:80/downlo ... tnetfx.exe

Pozor, pokud již kvůli některé aplikaci máte .NET Framework 1.1, nemusíte jej odinstalovávat! Některé aplikace totiž potřebují verzi 1.1 (s v2.0 neumí pracovat), jiné zase potřebují v2.0. Na počítači tedy mohou (dokonce tím pádem musejí) být nainstalovány obě verze Frameworku.

Paint.Net původně (v začátku roku 2004) vznikal jako projekt na Washington State University v kooperaci se společností Microsoft, když počátečním cílem bylo vytvořit (z programátorského hlediska) ukázkové rozšíření editoru MS Paint (součást Windows). Postupně bylo implementováno stále více funkcí a původní vývojářský tým (jehož všichni členové pracují pro Microsoft) dnes pokračuje (ve svém volném čase) spolu s rozrůstajícím se týmem dobrovolníků (lokalizace, tutoriály) v práci na projektu. Primárním cílem projektu je nabídnout produkt, který "je pro každého" a má jednoduché použití, takže je vhodným nástrojem zejména pro ty, kteří hodlají začít objevovat tajemství úprav bitmapové grafiky.

Paint.NET na to, že je ZDARMA, nabízí velikou škálu funkcí a nástrojů. Je vybaven spoustou efektů, štětců a palet. Umí pracovat s vrstvami, zobrazuje a vrací historii příkazů, velmi dobře pracuje s textem. Vyzkoušejte si jej nakonec sami.
Od verze 3.07 je jeho instalační velikost skoro třikrát menší, čemuž jsem se podivil a hledal, co se z programu ztratilo... Dotazem u autora jsem potom zjistil, že je to vypuštěním nápovědy (ta je nyní online). Od v3.07 se také objevila možnost volit druh začátku (šipka...) a konce čáry (zaoblení, šipka...), jakož i typu čáry (čerchovaná, čárkovaná...) a možností zakřivení. Celý seznam změn najdete na http://www.getpaint.net/roadmap.html#v3_0

Instalace:
Znovu upozorňuji - v PC musíte mít nejdříve nainstalován .NET Framework 2.0
- nainstalujte správnou verzi Paint.NET a ukončete program (pokud máte nainstalovanou nějakou dřívější verzi, můžete s výhodou instalovat z menu přes automatickou aktualizaci, která provede i odinstalaci předchozí verze)
- do složky Paint.NET nakopírujte soubor PaintDotNet.Strings.3.CS.resources (standardně do složky C:\Program Files\Paint.NET)
- spusťte program - nebude-li česky, v nabídce Help - Language zvolte Czech (čeština by se ale měla detekovat automaticky)

Kde bydlí: http://www.getpaint.net/download.html
Kde byl dopaden: http://fileforum.betanews.com/detail/Pa ... 96481993/1
nebo http://www.majorgeeks.com/download4548.html

Nezapomeňte, že na mé češtiny se dostanete ze stránky:
\\ | //
\\ | //
@ @ http://vlamoxyz.cestiny.cz/
@-oOOO--(_)--OOOo--------------------------------@

Poděkování si zaslouží: Miluše, Mgr. Kelley, Happy, nOu, Jipeka a další, kteří mně pomáhají, nebo si testováním mých češtin dobrovolně zamořují registr programy, které vůbec nechtějí...

Děkuji http://cestiny.idnes.cz/ za bezplatný prostor pro mé překlady.

Rgds,
Vlamo

--- Doplnění předchozího příspěvku (24 Pro 2013 09:32) ---

Ani jsem netušil, že mám Framework nainstalovaný, jak bych mohl tušit... Podařilo se mi nainstalovat tu češtinu, ale nefunguje mi to malování, jak bych potřeboval. Mám tam zobrazená pravítka, a kolo i s okolím má cca 53 x 53 mm, a samotné kolo má průměr 42 mm. Když to vytisknu, tak to kolo má průměr 62 mm! Mám někde něco špatně nastavené... v tiskárně mám nastavené 100% :oh:


Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 24 pro 2013 10:00

Nevím, jestli mám v životě ještě tolik času, abych se s tím naučil, protože to dělá divy. Když jsem vložil snímek z pdf do plochy cca 21 x 16 cm, tak mi to vytisklo kolo o průměru 62 mm, ale když jsem dal -nový, tak mi to nabídlo plochu o rozměrech asi 53 x 53 mm, takže se tam akorát ten snímek vešel, ale vytisklo mi to kolo o průměru 190 mm!!! To nechápu!

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod guest » 24 pro 2013 10:07

No ono to zabere dost času. Mají fórum kde by uměli poradit, ale v angličtině.

http://forums.getpaint.net/index.php?/f ... questions/

Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 24 pro 2013 10:08

Já v tom nepotřebuji dělat nic jiného, než tisknout výkresy s tenkými čarami, což v Acrobatu neumím, v měřítku 1:1.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod guest » 24 pro 2013 10:12

Já bohužel tisknou nemůžu, došla barva a kupuji až v lednu, ale v průběhu dne se podívám na nastavení zda tam něco nevykoumu.
Ale moc si od toho neslibuju, nejsem žádný znalec, ale jen podprůměrný uživatel.

Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 24 pro 2013 10:21

Co bych musel být já, když ty jsi podprůměrný... zkoušel jsem tam zadat plochu velikosti A4 -210 x 297 abych to vyzkoušel, jak to bude veliké po vytisknutí, ale opět se to nepovedlo, kolo bylo v průměru 47 mm místo 42, tak to opravdu nechápu, proč se to tak mění podle velikosti podkladu...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod guest » 24 pro 2013 10:39

Obávám se, že to nebude vůbec jednoduché a asi to souvisí s nastavením rozlišení monitoru, nějakou kalibrací? Nevím.
Kdy tam dám pravítka a vyberu plochu 20x15 cm, tak to sice dle pravítka odpovídá, nicméně 1 cm na pravítku je 1,3 cm ve skutečnosti. Ovšem nevím, jak by to vytisklo.

Dej mi sem nějaký konkrétní obrázek.
Přílohy
Bez názvu.JPG

Mila198
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: prosinec 13
Bydliště: LIBEREC
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Malování - problém s tiskem

Příspěvekod Mila198 » 24 pro 2013 10:48

Nevím, jak ti mohu poslat soubor pdf ?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    2065
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1146
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1590
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problém z biosem Příloha(y)
    od Antharian » 16 bře 2024 02:27 » v Vše ostatní (sw)
    5
    472
    od Antharian Zobrazit poslední příspěvek
    16 bře 2024 08:24
  • Problém se spouštěním PC
    od ovisekondra » 12 bře 2024 13:07 » v Problémy s hardwarem
    6
    1074
    od ovisekondra Zobrazit poslední příspěvek
    17 bře 2024 08:24

Zpět na “Design a grafické editory”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti