Záchrana dat z HDD přidaného do RAIDu

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Daniel.vrsek
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: leden 12
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Záchrana dat z HDD přidaného do RAIDu

Příspěvekod Daniel.vrsek » 05 srp 2017 10:08

Dobrý den,

rozhodl jsem se pro pořízení druhého HDD a zapojení se stávajícím do SW RAIDu. Data jsem měl na disku 1 a nový disk byl prázdný. Měl jsem oba disky identicky rozděleny na 2 oddíly.

Bohužel jsem vlastní blbostí vytvořil RAID pomocí MDADM na obou discích a MDADM přepsal filesystem z EXT4 na linux_raid_member. Bohužel nejde spustit příkaz mount ani nad jedním oddílem a když spustím MDADM s parametrem --assemble, tak mi to spustí RAID, ve kterém nejsou žádná data.

Myslím si, že je možné data z těchto oddílů nějakým způsobem dostat zpět. Myslím si to proto, že když jsem se snažil pomocí fsck.ext4 "fixnout" filesystem, tak jsem se dostal do stavu, že v parted vidím původní EXT4 filesystem a obsazené místo na disku odpovídá velikosti dat, která tam byla.

Dále jsem použil testdisk, kde jsem viděl oba oddíly (i s původním labelem), které byly EXT4, ale nejdou tam zobrazit soubory.

Pokud se již někdo s takovýmto problémem setkal, moc Vás prosím, abyste se podělili o řešení.
Děkuji.

Reklama
SpaceExplo
Level 3
Level 3
Příspěvky: 575
Registrován: srpen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záchrana dat z HDD přidaného do RAIDu

Příspěvekod SpaceExplo » 18 srp 2017 02:02

Zkusit pres testdisk vykopirovat data nekam jinam. Neni to uplne trivilani, musi se oznacit ty soubory, ktery se maji kopirovat a pak je to neco jako "copy" a "paste" do nejaky slozky - ale jde to.

Pokud vidis ty puvodni oddily a znas jejich prvni a posledni sektory, tak v fdisku zrusit aktualni oddily a vytvorit nove v presne stejnem miste s Id 83. fdisk nepracuje s daty, ale pouze s tabulkou rozdeleni disku na oddily, takze se nemusis bat ztraty dat - to jen v pripade, ze by jsi ty nove oddily udelal na spatnem miste a pak formatoval atd ....
Pozor: neumim cist myslenky (ani na dalku, ani po internetu) a nectu mezi radky.


Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti