Vyplatí se Parallels (vs Bootcamp)?

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vyplatí se Parallels (vs Bootcamp)?

Příspěvekod Zakk » 05 črc 2018 13:47

Ahoj.
Chtěl bych na Macu rozjet Windows a pořád nevím, jestli se mi vyplatí investovat do parralers.
Hodně se mi líbí, že bych mohl rychle spouštět windows aplikace přímo z docku a parallels se spustí na pozadí a já skoro ani nezaregistruju, že nepracuju na mac os ( jestli to teda opravdu tak funguje).
Taky co jsem se dočetl, tam prý nějak funguje sdílení souborů mezi windows a mac OS.

Mám ale obavu, jak je to s výkonem.. mám jen 8GB operační paměti.. přičemž mac os i v klidu zabere celkem dost.. takže Parallers můžu přidělit maximálně 4GB.. což už není moc a nevím, jestli to bude stačit pro plnohodnotnej plynulej chod.. nebo je to nějak chytřejší a optimalizovaný ? Všichni píšou, jak výkon je skoro srovnatelnej jako, kdybych měl ty windows spuštěný " naostro".. jak vlastě Parallels fungují ? Já měl za to, že to není nic jiného, než klasická virtualizace (jen dobře odladěná).. ale snaží se to tvářit jako něco víc.. :D

Ještě by mě zajímalo jestli můžu přidělenou RAM a procesor měnit "za běhu" nebo to nastavím na začátku a už s tím nejde hnout? To samé s místem na HDD ??

Pak ještě jak je to s cenou..myslel, jsem, že si prostě koupím licenci a mám jí nastálo, pak jsem ale zjistil, že si budu muset za rok nebo dva koupit upgrade na příští nebo přespříští verzi protože ta stávající nebude podporovat novější systémy neví někdo, jak to teď je a jak často vychází nové verze a jak dlouho podporují novější mac os ? Zkrátka, když si teď koupím parallels, jak dlouho nebudu muset nic platit a budou mi fungovat ( když budu pořád aktualizovat mac) ?
Počítal jsem ještě se studentskou slevou https://isic.onthehub.com/WebStore/Offe ... 0d3af41938 není v tomhle nějaký háček je to plnohodnotná verze? Možná se ptám hloupě, ale v tomhle je třeba být obezřetný a někdo jiný si může všimnout něčeho co já ne.. A jsou i na upgrade nějaké studentské slevy ?


Nejlepší bude když vyzkouším tu 14 denní zkušební verzi a uvidím, chtěl bych ale nejdřív slyšet nějaké názory a rady tady.. doporučili byste mi Prallels ? A poběží mi plynule na mém Macbooku https://www.iwant.cz/Apple-MacBook-Pro- ... E#c=zdarma ?

Předem Díky za rady

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční W10 na Parallels desktop
    od rootuzivatel » 04 zář 2023 09:07 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    965
    od rootuzivatel Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 09:07
  • Vyplatí se upgrade ?
    od barinator » 01 říj 2023 14:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    4190
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 00:45
  • Vyplatí se upgrade, ak ano tak aký?
    od Frank Burns » 02 úno 2024 19:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    569
    od Frank Burns Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:47
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1327
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host