Linux na slabém PC

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

crew
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Linux na slabém PC

Příspěvekod crew » 06 led 2007 15:45

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli by se nenašla nějaká grafická distibuce linuxu pro pc s konfigurací 64mb RAM, 333Mzh a dva disky s kapacitou zhruba 2+2gb. Windows 98 tam běžel bez problémů, ale když jsem si tam dal SUSE, tak jsem sotva hýbal s myší.

Děkuji za tipy

Reklama
exnerkuba
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod exnerkuba » 06 led 2007 17:07

zkusil bych např.: ubuntu nebo kubuntu (nejspíš v omezeném grafickém módu) viz rubrika LINUX->linux zdarma

crew
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod crew » 10 led 2007 16:48

Tak jsem zkoušel instalovt Ubuntu i Kubuntu...ale skončil jsem s chybou kvůli nedostatku paměti. Pak jsem chtěl zkusit RULE, ale nezvládl jsem instalaci. Autor toho webu psal že musim mít Red Hat 9 cd 1 a 2 jako základ, ale na tom jejich ftp se nedá nic najít, mohl by mi někdo poradit?

Díky

6n64
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod 6n64 » 12 led 2007 10:13

ubuntu určitě nee, máš málo ramky - a obecně pro jakékoliv grafické prostředí máš málo ram... možná bych zkusil třeba Slax, který možná spustíš s fluxboxem, ale nevim,nevim...; nebo možná zkus Damn Small Linux, ale ta ramka je na grafické prostředí opravdu hooodně limitující. Potřebovals bys alespoň 128mb...

Lascar
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: leden 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lascar » 12 led 2007 11:48

Snad nejlepší distribuce (mnou odzkoušená) na slabé PC je Zenwalk, největší problém je paměť... :smile:

Minimální konfigurace:
Procesor třídy Pentium III
128 MB paměti RAM
2 GB místa na HDD

Pro X Window bych zkusil Window Maker. Neni to takový žrout paměti. Zenwalk jsem odzkoušel na jednom prehistorickém PC a jeho majitel je spokojený :wink: .


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti