Fedora - problém se zvukem a videem

Problematika Linuxu a ostatních operačních systémů (mimo Win)

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 14 lis 2015 22:05

Zdravím, mám na mojem notebooku, který mám v popisu problém s Fedorou 23 LXDE. Zkouším je z Live USB, běží to celkem pěkně, řekl bych že i lépe než sedmičky. Problém je že zvuk se trká, na chviličku se ozve, pak sekundu pauza, pak se zase ozve. Video se seká i v SD kvalitě. Vím že GMA500 je v Linuxu strašně nepodporovaná, ale co jsem četl, Fedora by tam jet celkem měla. Hledal jsem, ale našel jsem pouze nějaké řešení pro Fedoru 16 a ještě v angličtině, kterou sice umím, ale rozhodně né perfektně. Je tady nějaký linuxák který by mi uměl pomoct? :)

Reklama
Hoff
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: leden 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod Hoff » 14 lis 2015 23:22

Tohle by šlo lépe posoudit, kdyby byla Fedora nainstalovaná.

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 14 lis 2015 23:40

Právě jsem si ji chtěl zkusit live než ji nainstaluji. Právě funguje mi tam uspání, hibernace atd. což je super, jinde mi to nešlo. Chci začít s Linuxem tak jsem chtěl k tomu využít tento noťas. V čem je rozdíl když ji mám na flashce vs. na HDD?

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 15 lis 2015 17:02

Tak jsem zkusil Fedoru 18, sice je už starší, ale nechápu jak může jet tak svižně. Youtube se mi načítá na Windowsech i 8 sekund, na fedoře je to do 2 sekund :-o Nefungují ale Fn klávesy, což by mělo být vyřešitlené dle toho co jsem četl. Zajímavé je že Youtube video se na 360p ani moc neseká, ani zvuk, ale v přehrávači 360p video seká a ani zvuk není plynulý. To ale tipuji vyřeší nějaký kodek, nebo alternativní přehrávač. Asi to bude chtít doladit, tak se rozhoduji zda mám smazat Windows, kde se všechno seká a neodpovídá (ale fungují i HD filmy a 480p YT video) a dát tam Fedoru a experimentovat :smile: Nakonec tam totiž ta GMA500 funguje lépe než jsem čekal.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod cejny » 15 lis 2015 17:20

Chce to naistalovat a dat tam vlc. Treba kubuntu ma v zakladu dragon player a ten mne nikdy neoslovil. Nejde soudit neco neni naistalovane a aktualizovane.

Fedora snad jde naistalovat na stejne oddil jako win, uz netusim co to bylo za linux, ale slo to. Pripadne hdd vytahni a udelej si na stolnim bitovou kopii a nemas co resit. Instalace linuxu je jako blesk, vuci win.

S tema videama tezko rict, mne se na atomu jednojadru taky pod linuxem sekala, myslim ta spoustena v prohlizeci. Holt je to o tom ze ten cpu neni na nejaka silena rozliseni a netusim jak je s akceleraci pres grafiku. Normalni videa pres prehravac jela normalne, pokud neslo o 720p nebo 1080p.

Linux nejsou win, ktere sebou tahnou balast snad od doby jejich vzniku a to same plati pro softy tretich stran. U win je to o lenosti a o tom ze chtej aby jsi ten stroj vyhodil a koupil nove. Si predstav lenovo x200s co mam v popisu, jede na tom uplne vse, na kancl, net a full hd videa to bohate staci a lita to asi lip jak nove s win, o ssd v nem to neni, bylo to svizne i s hdd. By krachla pulka vyrobcu hardware, ironicky receno nebejt her, ktere jsou cimdal narocnejsi. Prece nebudou delat soft aby slapal na xx let starem zeleze jak otekle. Takze si necham, zatim nema cenu menit, az se zase obevi nejaka jetina za hodne rozumnou cenu. Skoda ze x220 ma rozliseni na dve veci, jinak bych moc nevahal, i kdyz ten vykon vubec nevyuziji.
Naposledy upravil(a) cejny dne 15 lis 2015 17:33, celkem upraveno 1 x.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 15 lis 2015 17:28

Právě přeš to VLCčko jsem to zkoušel a sekalo se to. Tu bitovou kopii udělám na exterák, zase se mi ten notebook kuchat nechce.
Já nový noťas furt zvažuji, ale už asi půl roku se nevím rozhodnout jaký, uvažoval jsem právě o X220, tam je ale celkem slabá integrované grafika, chtěl jsem něco s HD4000/4400. A nejlevnější malý Thinkpad s touto grafikou vyjde na 15k, což se mi zdá moc peněz za takový malinký notebook. Tak hledám variantu jak zprovoznit tento křáp, protože na widlích na tom nejde ani net prohlížet a to mám měsíc po reinstallu...

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod cejny » 15 lis 2015 18:04

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu ... 40+1.33GHz
U vlc by nemel bit problem s filmama co jsou na cd v rozliseni co neni hd, 480p by snad jit mohlo. Kazdopadne bych se toho zbavil dokud se najde nejake pitomec co to koupi. Ja mel stesti ze mam znameho v bazaru a ten to ze znamosti vzal tusim za 2k, minule rok.

Na win je to mrtvola a i na linuxu se to bude trapit. Da tomu zahulit i flash v prohlizeci. Je to pouzitelne max na na filmy delane na cdl a par oken v prohlizeni, videa prehravana pres flash budou trapit cpu.

Ja jsu spokojene s x200s, ale dneska uz bych bral x201 nebo x220, s ohledem na ceny, maj i5 a jedine minus pro mne je rozliseni.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 15 lis 2015 18:32

Jojo, já ten Atom mám přetaktovaný tak dává 270 bodů :D Zkusím ten Linux a půjdu asi do té x220 s 8GB RAM, dost jsem si zvykl ze stolního PC.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod cejny » 15 lis 2015 19:10

Taky bych to tak videl, pripadne x201, s tim ze jedinej postrehnutelnej rozdil je o neco mensi royliseni vuci x220 a absence display portu primo na notesu. Coz se da resit dokovackou.

Uplne narovinu receno nemit stolni c2q, tak uz x220 mam doma. http://www.pocitacezababku.cz/Lenovo-Th ... -010.phtml ceny jsou v pohode a na stav stroju bych se jich zeptal. Mne nejak prijde ze ruzne weby nabizi jedny a ty same stroje, s ohledem na konfiguraci a kusy skladem, chce se podivat. Tady ho maj i s rozsirenim zaruky na 2r, za ty prachy je to lepsi jak cokoliv noveho http://www.levne-notebooky-pc.cz/notebo ... nkpad-x220 . Zeptal bych se na pocet ram modulu, at necumis na 2 moduly nebo to nech rozsirit od nich, sice ti asi nedaj nove ram, ale aspon se nebudes muset zbavovat 2x 2gb.

Hlavni vyhoda je ze tyhle lenova maj pod linuxem spicovou podporu. Kdyz se chce tak rozjedes vsechny srandy i managmentem baterky, jen to neni klikacka jako pod win. Ale ani win nejdou problem, vykonu plna prd... a ram dostatek. Jen ja si udelal radost s ssd, ktere, ale na linuxu zadna nutnost neni.

Spicova vec je tyhle masiny jsou pri normalni praci neslysitelne, vetrak se zacne lehce zacne ozivat az fakt neco delas. Proste startujici stihacka nehrozi. Na citovane veci nemaj chybu.

Pokud se nepletu tak x220 uz je plast, ale slusne, ty predtim mely pogumovane horcikove telo a uhlikova vlakna, ale porad je to nesrovnatelne.
Naposledy upravil(a) cejny dne 15 lis 2015 19:15, celkem upraveno 1 x.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 15 lis 2015 19:14

Já jsem se právě díval na ImportPC, tam mají stav jak nový. Potřebuji českou klávesnici. To by vyšlo na 12 500kč tady: http://www.importpc.cz/notebooky/busine ... hlw54.html
Nevím jestli to brát od jinud, chci právě co nejlepší stav, dost si na to potrpím. U těch pocitacezababku nevím jakou tam mají klávesnici.
Za tu cenu bych ho vzal i s SSD.

cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod cejny » 15 lis 2015 19:56

Si tam zavolej a zeptej se, v popisu je cz nebo cizojazicna, lina huba je nestesti, import je drahe jak .... , pro mne o 3k na tom samem, celkem dost. Nakonec import tam ma uvedenu svedskou. Pocite s tim ze ceska je min 1k navrch. Klavesnici pri nejhorsim koupis za cca 1k nebo se podivej kolik kostuje. Se jich klidne zeptej zda jsou schopni to dodat. Ja mam polep a taky v pohode, i kdyz to neni ideal na 100pro, ale staci. Za zavolani nic nedas a treba to klapne.
U ssd od nich si dej bacha maj to jako vymeny a pokud tam daj 120-128gb za 1.5k tak bych ten hadr teda chtel. SSD bych si koupil svoje. https://www.tsbohemia.cz/transcend-ssd3 ... 18560.html

Na levne notebooky te s 8gb ram a 2 zarukou vyjde na 8 143 Kč a do 10k se vlezes i s cz klavesnici, coz je min 1k navrch. Treba budes mit stesti a levne notebooky budou mit s cz.

Tyhle stroje jsou od nejakejch velkejch firem co to kupovali manazerum, pubertaci to za ty prachy nekupovali a manazer mel v kanclu stolni pc. Kolikrat to lezelo v supleti a obcas vyrazilo v brasne na sluzebku, kolikrat jsou jak nove.
Se zeptej martlaba v jakem stavu koupil x201, s tim ze i s nejakym rozsirenim ho vysel dost dobre od gigacomputer.
Setri kazda kacka se hodi, jen ze sebou nesmis nechat vydrbat.

PS: Moje x200s taky nevipadalo nic moc, ale byla to jen spina na tele. Skrabance jsem na tom stejne vyrobil sam, zas takovou tragedii bych z nich tim padem nedelal. Horni strana lcd je pogumovana.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Fedora - problém se zvukem a videem

Příspěvekod ondoubek » 15 lis 2015 20:01

Dobře, díky, tak ještě pouvažuji a asi tu X220 beru, výkonem mi to nahradí snad i desktop (můj AMD má jen o 500 bodů navrch), hry už moc nehraju :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s videem (rozsypané barvy) Příloha(y)
    od doudinin » 28 srp 2023 17:03 » v Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)
    6
    1903
    od doudinin Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 20:37
  • Problém ze zvukem Příloha(y)
    od showpayne » 06 srp 2023 17:12 » v Problémy s hardwarem
    19
    3116
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 20:42
  • Problém se zvukem SonyVegas
    od sDrHAHA » 14 čer 2023 18:19 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2093
    od sDrHAHA Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 14:40
  • fedora s win 11
    od Phoenix » 05 čer 2023 15:05 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    3
    2914
    od Phoenix Zobrazit poslední příspěvek
    06 čer 2023 01:04
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    865
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53

Zpět na “LiNuX a ostatní alternativní OS”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host