Přechod na Openmediavault
Moderátor: Mods_senior
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Přechod na Openmediavault
Zdravím,
mám vytvořený domácí ,,NAS" na Raspberry Pi s Raspberry Pi OS a sdílím soubory přes Sambu. Jako úložiště slouží ext. HDD připojený přes USB. Z důvodu jednodušší konfigurace bych rád přešel na Openmediavault.
Nainstaloval jsem tedy Openmediavault (tím jsem si rozhodil nastavení Samby, ale to teď neřeším), vidím v něm připojený ext. HDD, ale nikde jsem nenašel možnost, jak sdílet složky, které už jsou na HDD vytvořené. Dokážu jen vytvořit novou složku pro sdílení. Myslel jsem, že vytvořím složku pro sdílení v OMV a do ní pak zkopíruju složky z HDD. Ale nemůžu to udělat, protože po instalaci OMV nevidím HDD klasicky v Raspberry OS, respektive se tváří, že je prázdný.
Máte s touto situací nějaké zkušenosti?
Budu rád za jakékoli tipy.
Děkuji.
mám vytvořený domácí ,,NAS" na Raspberry Pi s Raspberry Pi OS a sdílím soubory přes Sambu. Jako úložiště slouží ext. HDD připojený přes USB. Z důvodu jednodušší konfigurace bych rád přešel na Openmediavault.
Nainstaloval jsem tedy Openmediavault (tím jsem si rozhodil nastavení Samby, ale to teď neřeším), vidím v něm připojený ext. HDD, ale nikde jsem nenašel možnost, jak sdílet složky, které už jsou na HDD vytvořené. Dokážu jen vytvořit novou složku pro sdílení. Myslel jsem, že vytvořím složku pro sdílení v OMV a do ní pak zkopíruju složky z HDD. Ale nemůžu to udělat, protože po instalaci OMV nevidím HDD klasicky v Raspberry OS, respektive se tváří, že je prázdný.
Máte s touto situací nějaké zkušenosti?
Budu rád za jakékoli tipy.
Děkuji.
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
Tak jsem si obnovil zálohu z image karty a Samba zas funguje. Takže jsem na ,,startovní čáře". Existuje tedy nějaká možnost, jak přejít na OMV s již plným diskem?
Díky
Díky
-
Karrex
- Elite Level 10

- Příspěvky: 9624
- Registrován: 15 lis 2008 16:30
- Bydliště: Brno
Re: Přechod na Openmediavault
Normálně ve Sdílené složky dáš přidat a přidáš tam ty složky, co již existují. Musí to být přesná cesta a název.
Pak v SMB přidáš složky do sdílení.


Pak v SMB přidáš složky do sdílení.


Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
Díky moc, funguje to! :)
Ještě mě napadá, existuje nějaká možnost, jak ke sdíleným složkám v OMV přistupovat přes internet (mimo lokální síť)? Pokud existuje nějaký návod nebo s tím máte zkušenosti, budu vděčný.
Ještě mě napadá, existuje nějaká možnost, jak ke sdíleným složkám v OMV přistupovat přes internet (mimo lokální síť)? Pokud existuje nějaký návod nebo s tím máte zkušenosti, budu vděčný.
-
dvorakj
- Master Level 7

- Příspěvky: 4834
- Registrován: 27 bře 2012 20:04
Re: Přechod na Openmediavault
idealne se pripojit pomoci openvpn do sve site a pak muzes vse.
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
A je takové řešení bezpečné?
-
dvorakj
- Master Level 7

- Příspěvky: 4834
- Registrován: 27 bře 2012 20:04
Re: Přechod na Openmediavault
je jedine bezpecne. na ovpn certifikat+heslo.
Doma server, mimo klient.
doporucuji klienta viscosity
Doma server, mimo klient.
doporucuji klienta viscosity
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
Díky za tip. Někde jsem četl, že NextCloud tuto možnost má zabudovanou. Uvidím, ještě nad tím popřemýšlím.
-
dvorakj
- Master Level 7

- Příspěvky: 4834
- Registrován: 27 bře 2012 20:04
Re: Přechod na Openmediavault
nextcloud je ale neco jineho.
ale i tak, mam jak nextcloud, tak samba server a oboji pres openvpn.
a co to ma zabudovane nextcloud?
ale i tak, mam jak nextcloud, tak samba server a oboji pres openvpn.
a co to ma zabudovane nextcloud?
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
Myslel jsem, že nextcloud má už v základu možnost přístupu přes internet a nemusí se instalovat nic dalšího, pokud jsem to dobře pochopil.
-
dvorakj
- Master Level 7

- Příspěvky: 4834
- Registrován: 27 bře 2012 20:04
Re: Přechod na Openmediavault
ale to je neco jineho, je to neco jako dropbox
-
Nitram3
- Level 2

- Příspěvky: 215
- Registrován: 04 srp 2014 12:50
Re: Přechod na Openmediavault
Ok, zkusím ještě pozjišťovat víc informací.
Díky za pomoc.
Díky za pomoc.
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 12 Odpovědi
- 88364 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Uziv007
-
- 22 Odpovědi
- 110214 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Visitor
