Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Moderátor: Mods_senior
-
vlado33333
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 16 led 2018 19:42
Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
-
Martab
- Moderátor / člen HW týmu
- Příspěvky: 28696
- Registrován: 02 bře 2011 06:49
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Nainstalovat nějaký rozumný moderní OS a né něco z roku 2014 kde je už dávno ukončena podpora... Z 32bit OS třeba Raspbian: https://www.raspberrypi.com/software/operating-systems/
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
-
vlado33333
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 16 led 2018 19:42
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
A má češtinu ?
-
Martab
- Moderátor / člen HW týmu
- Příspěvky: 28696
- Registrován: 02 bře 2011 06:49
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Samozřejmě, většina Linuxových distribucí obsahuje český překlad.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
-
vlado33333
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 16 led 2018 19:42
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
A ted prosim tě kterou verzi toho programu na hodně starej PC 32 bitu.Díky moc
-
zeus
- Elite Level 10.5

- Příspěvky: 11182
- Registrován: 16 úno 2012 10:56
- Bydliště: Pankrac
-
vlado33333
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 16 led 2018 19:42
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Která ? nejsou tam náhodou dvě ?
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Už se trápíš dlouho viewtopic.php?f=39&t=223769&p=1750078#p1750078 ...a nepomůže ti ani svěcená voda. Vyzkoušel, jsi Linux Lite?
Sežeň si něco s více RAM, aspoň 4GB, lépe 8.
Pokud ti jde jen o internet, kup si Raspberry Pi 400. Ušetříš i na spotřebě elektriky.
Sežeň si něco s více RAM, aspoň 4GB, lépe 8.
Pokud ti jde jen o internet, kup si Raspberry Pi 400. Ušetříš i na spotřebě elektriky.
-
faraon
- Master Level 8.5

- Příspěvky: 7424
- Registrován: 23 pro 2010 09:23
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Samozřejmě že má češtinu, chceš udělat screenshot ze stroje, kde ti teď píšu?vlado33333 píše:A má češtinu ?
Já jsem si dal Raspberry Pi Desktop i na PC, aby se mi to s Malinou nepletlo. Je to normální Debian (stejně jako Ubuntu) s lehkým okenním správcem, takže to jede svižně i na elektrodpadu jako mám já.
A Raspberry Pi 400 není špatný nápad, ono to totiž má větší výkon než můj dvaatřicetibitový Celeron, přitom spotřebu možná dvacetkrát menší! Mít to ještě zabudovaný harddisk, už bych PC dávno strčil pod stůl.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!
(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)
-
Martab
- Moderátor / člen HW týmu
- Příspěvky: 28696
- Registrován: 02 bře 2011 06:49
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Jj, Pi 400 je super, provozuji jeden kousek a po OC na 2.4GHz na tom běhá většina webu OK. Jen škoda že není podpora pro HBD/Netflix a další (Widevine DRM to sice částečně řeší, ale třeba to HBO stejně nejede).
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
-
vlado33333
- Level 1.5

- Příspěvky: 147
- Registrován: 16 led 2018 19:42
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Tak to Raspberry jsem stáhnul a dál co s tím ?
-
Martab
- Moderátor / člen HW týmu
- Příspěvky: 28696
- Registrován: 02 bře 2011 06:49
Re: Ubuntu 14.04 pro 32 bitu
Tím pádem máš nejspíše ISO soubor, je tak? Musíš jej rozbalit na disk, např dle: https://linuxhint.com/install-raspberry ... ard-drive/
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD
„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)
Neboj se použít SZ a upozornit na své téma
Přehled desktopových socketů a CPU
