Jaky Linux
Moderátor: Mods_senior
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Jaky Linux
Ahoj, mám doma starší NB s i3 5005U a 4GB RAM Mám tam Windows 10 ale ta plynulost není dobrá uvažuji o přechodu na Linux, můžete Nějak doporučit? Děkuji
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
pcmaker
- Level 4.5

- Příspěvky: 1503
- Registrován: 03 bře 2018 22:00
- Bydliště: Soukromý byt
Re: Jaky Linux
Pokud tam máš pevný disk, tak zakup SSD a laptop bude možné normálně používat na takové to běžné, nenáročné domácí brouzdání po internetu, fotky, filmy, office i s Windows 10. Linux nemá smysl zkoušet, protože tam vždycky něco nefunguje (regulace jasu LCD, zvukovka, Wi-Fi, akcelerace ...). Na 4 vláknové i3 to musí s SSD chodit velmi dobře. Pokud ne, je tam něco špatně s HW. Dával jsem známým SSD a Win10 na staré laptopy s Atomem, což je ještě horší CPU a chodí to slušně.
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 06 bře 2023 09:27, celkem upraveno 2 x.
-
Karrex
- Elite Level 10

- Příspěvky: 9624
- Registrován: 15 lis 2008 16:30
- Bydliště: Brno
Re: Jaky Linux
Problém jsou i ty 4GB RAM, koupit na bazaru stejný modul.
Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Re: Jaky Linux
SSD tam je 1levnejší ADATA Ultimate SU650 SSD 120GB
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Re: Jaky Linux
13,3 1366x768
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Jaky Linux
Škoda že ne FHD, byla by konfigurační okna a záhlaví SW příjemnější.
Dá se udělat bootovací live fleška, takže uvidíš vzhled i bez instalace. Národní jazyk ale až po té. LibreOffice a další SW jde pak doinstalovat.
Dá se udělat bootovací live fleška, takže uvidíš vzhled i bez instalace. Národní jazyk ale až po té. LibreOffice a další SW jde pak doinstalovat.
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Re: Jaky Linux
Rozhoduji se mezi Ubuntu a Linux Mint
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
newwes
- Level 3.5

- Příspěvky: 991
- Registrován: 31 črc 2007 10:33
Re: Jaky Linux
Doporučím Zorin Os lite
https://zorin.com/os/pro/#lite
https://zorin.com/os/pro/#lite
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Re: Jaky Linux
Ahoj u zorin os jsem mel problem s audiem u bezdratovych sluchatek ted zkousim linux mint je pekny ale pri prohlizeni internetu je to takove skubane neni to plinule
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
meda2016
- Level 4

- Příspěvky: 1180
- Registrován: 04 kvě 2022 06:29
Re: Jaky Linux
LinuxMint má tři GUI na výběr. Cinnamon zatěžuje nejvíc, roli také hraje ovladač grafiky.
LinuxLite je vylehčené Ubuntu.
Chtěl jsem zkusit MX Linux ale vedle dalších systémů na stejném disku, nakonec jsem to vzdal https://www.linuxtechi.com/install-mx-l ... p-by-step/
LinuxLite je vylehčené Ubuntu.
Chtěl jsem zkusit MX Linux ale vedle dalších systémů na stejném disku, nakonec jsem to vzdal https://www.linuxtechi.com/install-mx-l ... p-by-step/
-
nakatomi
- Level 4

- Příspěvky: 1435
- Registrován: 24 lis 2010 20:12
Re: Jaky Linux
Takze asi bude nejlepsi pouzit Ubuntu
MB /PRIME B760M-A WIFI D4 CPU /Intel i7 14700F 3.4 GHz + ASUS TUF Gaming LC II 360 ARGB RAM /Kingston HyperX Fury 32GB (Kit 4x8GB) 3200MHz DDR4 GPU /ASUS PRIME GeForce RTX 5070 O12G SSD /WD BLUE SSD SN550 250GB NVMe M.2 + WD Blue 3D NAND SSD 1TB PSU /Seasonic Focus GX-650 GOLD CASE /Zalman S5 Black OS /Windows 11 Pro 64Bit
-
- Podobná témata
- Odpovědi
- Zobrazení
- Poslední příspěvek
-
- 2 Odpovědi
- 77751 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od SABRIK2
-
- 43 Odpovědi
- 1651307 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od mmmartin
-
- 4 Odpovědi
- 6421 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Zivan
-
- 0 Odpovědi
- 18636 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od tylda79
-
- 4 Odpovědi
- 16002 Zobrazení
-
Poslední příspěvek od Zivan
