ADSL či Internet Pro /Eurotel/ (vyřešeno)

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Marluc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ADSL či Internet Pro /Eurotel/ (vyřešeno)

Příspěvekod Marluc » 29 zář 2005 09:24

Poslední dobou řeším, jaké připojení doma zvolit. Sleduji, porovnávám a nevím pro co se rozhodnout. V současné době jedu skrze GPRS (ET), jsem spokojen až na tu rychlost a je potřeba jít dál. Celé to je komplikované tím, že ADSL bude k dispozici asi v listopadu a u CDMA není jistota pokrytí (zkouška byla provedena, zrovna jsem nejásal), fakt je ten, že nebyla použita externí anténa. Adsl bych mohl použít pouze od ČT (nutnost zavedení linky), a jeho pověst mne malinko děsí. Tedy potřebuji stabilní připojení, občas něco stáhnout, poslat fotky. Místo připojení není v žádné hustě obydlené aglomeraci. Poraďte.

Reklama
Surehand
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: září 05
Bydliště: Hlohovec
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Surehand » 29 zář 2005 23:05

Čo sa týka povesti, ani SlovakTelekom nemá lepšiu povesť, ako ten český. :D Pravdou však je, že poskytujú relatívne veľmi stabilnú rýchlosť prenosu. Momentálne máme doma pripojenie aDSL s garantovanou rýchlosťou 1024/128, testoval som to aj rôznymi programami a väčšinou sa pohybuje v ešte o niečo vyšších hodnotách. Neviem, ako u vás, ale u nás na Slovensku je však problém v cene. Pripojenie aDSL cez Telekom je asi 3x drahšie, ako napr. WiFi, no to má zase max rýchlosť 512.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 08:41

Jak vysokej paušál by sis představoval platit? OD CDMA už v dnešní době víš, co můžeš čekat. Za ty prachy dostaneš rychlý prohlížení stránek a stahování mailů, ale nějaký DC, nebo tak něco nehrozí. Sem tam fotky by měly bejt v pohodě. Ale nic není jistý, je to internet sdílenej, s negarantovanou rychlostí. Když se připojíš an nějakým zasekaným místě, nemusí se ti to líbit ani trochu. U ADSL máš přece jenom trochu větší jistotu že to pojede. Jestli nepotřebuješ mobilní net a máš možnost ADSL, myslím že to bude rozumnější volba. Záleží ale taky na kolik vyjde zřízení. On ti někdo říkal že když ti Telecom natáhne lajnu nebudeš moct používat ADSL od nikoho jinýho? To se mě nezdá, řek bych že právo volby máš vždycky...

Marluc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ADSL či Internet Pro (Eurotel)

Příspěvekod Marluc » 30 zář 2005 11:50

Dík za podněty. Mám v úmyslu (vzhledem k rodinnému rozpočtu) volit 512/128 kbps
To je ADSL, je to zdražené ještě nutností zřídit hlasový tarif. To je pro mne také velké minus. Z toho také vychází moje domněnka, že zřídí li mi „Akčně“ lajnu asi mne nenechají hned přejít k jinému poskytovateli. Jinak to je asi jediné podstatné minus, FUP mi (asi) nevadí, mám pocit, že nestahuji. Ono na GPRS to ani moc nebaví. CDMA asi opouštím. Potom tu je ještě jedna možnost, tu jsem původně zavrhl, neboť jsem automaticky četl kB/s jako kb/s, tím pádem mi ceny vyšly jako nesmyslné. Je zde WI-FI, podle referencí to tu chodí celkem slušně a i cena vychází docela dobrá (1:4_128 kBit _660 Kč). Mám ale strach, aby tu nebylo husto, dle sledování má každý druhý dům anténu, tak se toho trochu bojím. V současnosti tedy volím ADSL kontra WI-FI. Tíhnu k ADSL (-cena +stabilita). Hodlám v obou případech volit dražší modemy, nechci USB. Tak co by jste volili?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 13:01

Na tu linku od Telecomu se zkus u nich poptat. Samozřejmě můžou mít smlouvu napsanou tak, že když si necháš od nich natáhnout linku v nějaký akci, budeš muset po určitej čas využívat jejich služby. Tím ale myslím hlasový služby, že by se ti vnutili i jako poskytovatelé internetu, to si myslím že by bejt nemělo. Jak říkám, na tohle bych se poptal. Když máš doma ten kabel a nic tě k Telecomu netáhne, existujou i ADSL služby, kdy Telecomu neplatíš vůbec nic.
K tomu wi-fi. Záleží na tom, jaký sou podmínky. Jestli k tomu patří nějaký datový limity, nebo FUP, nebo tak něco. Bejt to bez jakýhokoliv omezení, je to dobrá cena, ale obávám se že tam nějakej háček bude. Můžeš prozradit od jakýho poskytovatele by to wi-fi bylo?

Marluc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Marluc » 30 zář 2005 13:53


miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 14:15

Tak to není špatný. U ADSL za stejnou cenu budeš mít sice vyšší rychlost (nejspíš 512/128), ale k tomu FUP. Když se u ADSL vejdeš do datovýho limitu, bude pro tebe výhodnější to, jinak wi-fi. Ono teď se ti zdá že nic nestahuješ, ale jakmile zjistíš že tě netlačí ani čas ani objem dat, nejspíš začneš :wink:. Určitě si zjisti jak by to bylo s linkou od Telecomu, ať máš možnost volby. Jak se na to dívám já, nakonec bych se asi stejně rozhoupal pro wi-fi.

Marluc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Marluc » 30 zář 2005 15:35

Diky. Hodně jsi mi pomohl. Jdu do WI-FI. Jak jsem psal nahoře, ADSL zatím není k dispozici a pevnou opravdu nepotřebuji za těchto podmínek.
V podstatě WI-Fi mne nezavazuje a později je možná změna. Ještě jednou dík.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 15:51

Ještě sem se na to díval, na jeden menší zádrhel sem přece jen narazil. Odstavec 3.3 všeobecných podmínek:
Uživatel nesmí neúměrně zatěžovat přenosovou kapacitu linky i přesto, že podmínky a smlouva nestanoví žádné limity na
přenesený objem dat. Neúměrnou zátěží se rozumí nepřetržité maximální zatížení linky ze strany uživatele prostřednictvím
programů určených k výměně dat a vícelinkových manažerů pro download a upload dat ze sítě internet. Pokud uživatel nebude
respektovat tuto podmínku poskytovatel si vyhrazuje právo na omezení poskytovaných služeb uživateli v rozsahu který
poskytovatel určí individuálně.

De o to nakolik se na to poskytovatel odvolává a co už považuje za nadměrný zatěžování linky.
Ale zas smlouvu máš na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou jeden měsíc, když tě naštvou můžeš snadno utýct :wink:

Marluc
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Marluc » 30 zář 2005 23:12

Nechal jsem si vysvětlit "Odstavec 3,3" Myslím, že jsem dostal uspokojivou odpověď. Doslova "S linkou o které uvažujete (128) můžete denně stáhnout cca 1.5GB"

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 30 zář 2005 23:36

To bych si nechal podepsat :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2469
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5464
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Super rychlý internet
    od Stenatko » 21 črc 2023 14:01 » v Internet a internetové prohlížeče
    15
    3106
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 črc 2023 15:42
  • Jeden internet - dva byty
    od Myerina » 08 zář 2023 10:58 » v Sítě - hardware
    14
    2619
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 13:16
  • zásuvka internet natipování Příloha(y)
    od souky5 » 06 lis 2023 15:34 » v Vše ostatní (inet)
    2
    1230
    od souky5 Zobrazit poslední příspěvek
    06 lis 2023 16:00

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 5 hostů