Nefungující PC, důvod?

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

DayDeeCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefungující PC, důvod?

Příspěvekod DayDeeCZ » 26 led 2017 19:43

Zdravím!
Dnes mi zničehonic nic umřel PC. Předpokládám, že problém je buď ve zdroji či mateřské desce. (jelikož při stisknutí zapínacího tlačítka se nic nestane) Toto už se mi párkrát stalo, ale vždy stačilo "zahýbat" kabelem od zdroje a vše bylo opět v pořádku. Ovšem dnes se tak nestalo, jak mám zjistit, co je příčinou? Kabel jsem zkusil vyměnit, ale bez výsledku. Také jsem zkusil jiný, starší zdroj. (avšak si nejsem jist, zda vůbec funguje) Je tedy nějaký způsob, jak zjistit, která komponenta odešla? Děkuji.

EDIT: V případě, kdy zapojím pouze ten 24pin, tak se zapínací tlačítko na chvilinku rozsvítí a větrák se roztočí, ale jakmile zapojím 4pin k CPU, nic se neděje. Takže asi chybný zdroj?

EDIT 2: To samé jde opakovat i s druhým zdrojem, při zapojení do mechaniky či HDD problém není, problém je tedy v připojení 4pin konektoru u CPU.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefungující PC, důvod?

Příspěvekod Pic » 26 led 2017 21:11

Buď vadný zdroj (ověříš jen jiným dobrým zdrojem), nebo základní deska a tu v domácích podmínkách neověříš, zda je OK.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

DayDeeCZ
Level 1
Level 1
Příspěvky: 95
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefungující PC, důvod?

Příspěvekod DayDeeCZ » 26 led 2017 21:14

A vypovídá o něčem to chvilkové rozsvícení? To jsem byl schopen replikovat u obou zdrojů.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Reboot a nefungující klávesnice
    od Sabii » 14 led 2024 12:13 » v Problémy s hardwarem
    7
    996
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    14 led 2024 19:47

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kasy, Seznam[Bot] a 17 hostů