Pc nenabiha

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 14:12

Zdravim mam problem s pc... vse zacalo tim ze se obcas vypnul a pro zapnuti jsem musel nekolikrat vypnout zdroj a vytahnout ze zasuvky. Obcas se zapnul obcas spadnul pri nacitani win a nakonec se uz jen vzdy na vterinu roztocily fany a konec. Usoudil jsem ze bude asi spatny zdroj ktery jsem vymenil ale bez vysledku.

Vse krome cpu jsem odpojil a postupne pripojoval. Zjistil jsem ze mi to vypina diky hdd a cd mechanice. Jakmile pripojim ke zdroji mechaniku nebo hdd pc se ani nespusti. Pak me napadlo vymenit kabel ktery napaji mechaniku a hdd a pc se spustil takze jsem vyloucil vinu udroje a vratil jsem do pc puvodni zdroj jenomze s tim to opet neslo stejna situace jako pred vymenou kabelu opet se jen roztocily vetracky a konec.
Zkusil jsem opet napojit novy zdroj jenomze s tim uz se ani neroztocily vetracky at uz sem pripojil nebo odpojil hdd i mechaniku ale od zdroje do desky proud jde... deska sviti. Menil jsem kabely ale bez vysledku. Vratil jsem stary zdroj s novym kabelem ale pokud pripojim hdd nebo jen mechaniku na cd roztoci se jen fany v celym pc na vterinu a vypne.
Ted sem zase odpojil hdd i mechaniku a pc bezi uz asi 10 min samozrejme s napisem disk boot failure insert system disk and press enter. Nevi nekdo kde je chyba? Prijde mi to spis jako nejaka zahada nez vysvetlitelny problem :D predem diky pisu z mobilu sorry na diakritiku :)
Naposledy upravil(a) _misa_ dne 29 črc 2017 14:25, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9600
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Karrex » 29 črc 2017 14:17

Když už nepoužíváš čárky ve větách, tak to aspoň rozděl do odstavců.
Protože když jsem to dočetl do konce, tak už ani nevím, co jsem četl na začátku...
Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2466
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 29 črc 2017 14:48

Konfigurace? Kdyz das do USB flashdisk treba s memtestem, tak se v pohode spusti? Co SATA kabely? HDD i mechaniku napajis primo ze zdroje, zadna redukce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 15:08

Konfigurace je ok zdroj 750w nvidia gtx 960 8 gb ram intel quad core 3.1. ata kabely mam pripojeny jak k mechanice tak k hdd a v pohode se spusti jen nema z ceho cist... ale jakmile pripojim ke zdroji sata kabelem mechaniku nebo jen hdd nespusti se jen se protoci vetraky. Zadnou redukci nemam jen kabel od zdroje a 3 vyvody jeden mam do hdd druhej do mechaniky. Flashku jsem nezkousel.

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2466
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 29 črc 2017 16:59

Nespusti se ani v pripade, ze pripojis HDD nebo mechaniku ke zdroji a nepripojis je k desce?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 29 črc 2017 17:30

Pokud je pripojim ata kabelem k desce vse je ok pc se spusti ale jakmile pripojim hdd nebo mechaniku ke zdroji jen se protoci fany a pc se ani nehne... aby se pri dalsim zmacknuti power buttonu aspon protocily fany musim vypnout zdroj odpojit ze zasuvky a zase zapnout jinak se to napodruhy ani nehne

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 03 srp 2017 10:02

Nejspis to bude zakladni deskou. Problem je ten ze je na socketu 1366 doporuci nekdo nejakou desku do 3 000,- na tomhle socketu? Diky

Zivan
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2466
Registrován: leden 10
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod Zivan » 03 srp 2017 10:35

Jeste bych zkusil jinou mechaniku/disk, aby vyloucil problem v nich, ktery mohl zpusobit ten puvodni odchazejici zdroj.

Jaky je zbytek sestavy? Desky pro 1366 socket jsou problem, nebude lepsi reseni vymenit MB+CPU (+ pripadne RAM)?
HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53700
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod petr22 » 03 srp 2017 10:39

Deska - takova jakou dokazes sehnat.

http://www.ebay.de/itm/MSI-X58-Pro-E-LG ... SwVJhZW80L

_misa_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 124
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pc nenabiha

Příspěvekod _misa_ » 03 srp 2017 13:04

Diky za typ no s novym zdrojem se to podruhe neroztocilo ani s odpojenym hdd nebo mechanikou takze jsem ho vratil a vyloucil chybu. Na druhou stranu pokud odpojim hdd a mechaniku od zdroje pc slape i kdyz jsou hdd a mechanika napojena na zakladni desku ale neni napajena od zdroje. Potom staci pripnout hdd nebo mehaniku a pc hned chcipne. Kdyz ho chci pak spustit jen se protoci na vterinu fany a konec. Mam i7 950 quad core gygabite x58a-ud3r nvidia gtx 960 gygabite odin pro 800w 8gb ram.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů