Obnova dat

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

gambik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Obnova dat

Příspěvekod gambik » 16 úno 2006 21:16

Lidičky prosím o radu, mám externí USB disk Maxtor 300GB, šlapal bez problému až do včerejška, než jsem udělal asi ohromnou chybu!! Pokoušel jsem se ho připojit do jiného počítače přes USB kabel, nedařilo se mi nalezt jednotku, tak jsem se "do toho pustil"
Přes nabídku Tento počítač, Spravovat, tam jsem ho viděl, ale po chvilce se otevřelo okno, z hláškou, že je nutné tento disk z inicializovat, ja dal ano a ted jsem asi v háji.

Dneska jsem se ho snazil pripojit ke svemu pc,ale nic, našel jsem ho ve Správě disků, psal, že je bez oddílu. Jestli mám vytvořit nový.

Prosím pomozte, jinak jsem přišel o 200GB dat ,-(




všem děkuju

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 17 úno 2006 07:37

Zkus si na jiný disk nainstalovat např. program Partition Magic, který dokáže obnovit ztracený oddíl bez ztráty dat. Podobných programů je více, ale tento je spolehlivý.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

gambik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Obnova odstraněného oddílu

Příspěvekod gambik » 17 úno 2006 21:05

Prosím o radu, omylem jsem odstranil oddíl na svém externím disku, naistaloval jsem si Partion magic 8.05 full, ale nemůžu přijít na to jak obnovit oddíl, jestli to teda ještě půjde.

Pomozte prosím někdo

/založení druhého tématu na stejný problém se nedělá, takže jsem ten příspěvek přesunul sem
/mikel

gambik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod gambik » 17 úno 2006 21:12

Luboš píše:Zkus si na jiný disk nainstalovat např. program Partition Magic, který dokáže obnovit ztracený oddíl bez ztráty dat. Podobných programů je více, ale tento je spolehlivý.


jak v něm pracovat? mám ho eng. full 8.05

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 17 úno 2006 21:15

Zkus si tady stáhnout češtinu do verze 8 - může fungovat i ve vyšší.

gambik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod gambik » 17 úno 2006 21:25

mijaja píše:Zkus si tady stáhnout češtinu do verze 8 - může fungovat i ve vyšší.



....ty češtiny na této verzi nechoděj

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 17 úno 2006 22:32

K obnovení smazaného disku/partition slouží operace Undelete partition.
Tady je postup:
1. Na grafické mapě disků si vyber smazaný disk nebo partition a tzv. unallocated space, který bude prohledán.
2. Vyber Partition/Undelete.
Program prohledá toto místo a pokud najde nějaká data k obnovení, vypíše seznam partitions, které mohou být obnoveny. Jestli nic nenajde, tak nevypíše žádné.
3. V seznamu vyber partitiony, které chceš obnovit.
4. Klikni na OK a už to jede.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

gambik
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod gambik » 17 úno 2006 23:51

mikel píše:K obnovení smazaného disku/partition slouží operace Undelete partition.
Tady je postup:
1. Na grafické mapě disků si vyber smazaný disk nebo partition a tzv. unallocated space, který bude prohledán.
2. Vyber Partition/Undelete.
Program prohledá toto místo a pokud najde nějaká data k obnovení, vypíše seznam partitions, které mohou být obnoveny. Jestli nic nenajde, tak nevypíše žádné.
3. V seznamu vyber partitiony, které chceš obnovit.
4. Klikni na OK a už to jede.


díky za radu, ale na grafu je pouze Unformatted a funkce Undelete Partion je vyšedlá, tak to je asi v háji co?

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 18 úno 2006 15:38

Čau,

nemám Partition Magic před sebou...to Unformatted máš u vlastností disku nebo je tam nějaká taková fce?? Vypadá to, že tvůj disk ztratil pojem o souborovém systému, ve kterém byla data uložena....můžeš zkusit ještě jiné prográmky, např. ontrack recovery tools nejsou špatný.

ALE...bez angličtiny to půjde jen horko těžko :|
Rimms

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 21 úno 2006 08:31

Jak říká Rimmer, teď už je jediná možnost zachránit data pomocí profesionálního nástroje na obnovu dat. Bohužel všechny tyto programy jsou vysoce placené a v trial nebo shareware verzi pouze zobrazí data nebo obnoví jen velmi omezené množství. Osobní zkušenosti s některým z těchto programů nemám, takže nemůžu říct, jak spolehlivá by byla cr*cknutá verze.
Přehled programů na obnovu je např. tady nebo tady.
Anebo ještě zbývají firmy, které se obnovou dat zabývají.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů