Vyplatí se naučit se Inkscape ( Inkscape vs illustrator)

Tvorba grafiky, grafické programy a vše o nich…

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Zakk
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vyplatí se naučit se Inkscape ( Inkscape vs illustrator)

Příspěvekod Zakk » 13 bře 2018 18:16

Zdravím.
S vektorovou grafikou jsem se naposled setkal před pár lety ve škole, kde jsem používali zoner callisto a vůbec mi to nešlo :D
Teď jsem dostal chuť pokusit se naučit alespoň trochu vytvářet nějaká loga atd .. a rozhodl jsem se dát vektorové grafice druhou šanci :D

Narazil jsem na youtube na tohohle člověka https://www.youtube.com/channel/UCEQXp_ ... /playlists, který má ( na první dojem) dobré tutorialy na práci s inkscape. A co jsem si pár základních věcí zkusil, tak mi inkscape přijde uživatelsky o hodně příjemnější, než mi přišel tehdy zoner.

Vím ale, že většina profíků používá illustrator a je to takový standart pro vektorovou grafiku, podobně jako photoshop pro bitmapovou.

Takže moje otázka zní jak velký je rozdíl mezi inkscape a ilustrátorem, co se týče kvality i odlišností.
O kolik je illustrator lepší ( myšleno co se pohodlí používání atd. týče.. vím, že co se funkcí týče, tak s inkscape jde "teoreticky" udělat skoro všechno, co s ilustrátorem.. ). A za druhé jaký až je mezi různými vektorovými softwary rozdíl.. tzn. když se naučím s inkscape, jak těžké je pak přejít na illustrator( případně třeba corel nebo jiný placený software).

Zkrátka vyplatí se investovat čas a energii na to naučit se s inkscape nebo je lepší začít rovnou s ilustrátorem ?

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vyplatí se upgrade ?
    od barinator » 01 říj 2023 14:53 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    4192
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 00:45
  • Vyplatí se upgrade, ak ano tak aký?
    od Frank Burns » 02 úno 2024 19:32 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    569
    od Frank Burns Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:47
  • Vyplatí se koupit Iphone 11 pro max
    od mtc » 30 dub 2023 20:51 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1333
    od mtc Zobrazit poslední příspěvek
    30 dub 2023 20:51

Zpět na “Design a grafické editory”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host