Jak vyprostit počítač z domény ? Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

EvaS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Jak vyprostit počítač z domény ?  Vyřešeno

Příspěvekod EvaS » 25 zář 2012 02:20

Hezký den :-). Mám malý zádrhel s odstraněním svého počítače z domény. V době pořízení počítače jsem pracovala pro firmu kde můj počítač zařadili z pracovních důvodů pod firemní doménu.... asi před rokem jsme se rozkmotřili a mě zůstalo v počítači klíště v podobě kompletního nastavení. Do firemní sítě se již dávno nepřipojím, takže předpokládám že na jejich straně je můj účet už zrušený, ale u mě zůstalo aktivní poslední funkční heslo a přístup do počítače stále ve stejné podobě. Ráda bych se celého toho dárečku zbavila..... ovšem ideálně tak aby tam vše ostatní zůstalo... programy, hesla, data. Počítač nebyl nikdy rozdělený na soukromou a pracovní část, takže je vše na jedné hromadě pod jedním uživatelským účtem....doménovým. Ty se sice zobrazují jakoby dva (pracovní a soukromý), oba se stejným oprávněním administrátora, ale prakticky se jako dva neprojevují ...nevím jak lépe to popsat. Existuje nějaké jedoduché řešení jak bych to dokázala vyřešit sama, nebo se v tom nemám vůbec vrtat a začít hledat někoho kdo klíště odstraní ? Počítač HP Pro Book 6450b, Win7 prof.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53615
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod petr22 » 25 zář 2012 08:11

Jedina moznost je vytvorit lokalni ucet s pravy administratora, na nej se prihlasit, prevest vsechna data z domenoveho uctu a nasledne pocitac vyradit z domeny

Na domenovy ucet (profil) se po vyrazeni jiz nebude mozno prihlasit

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod zeus » 25 zář 2012 09:48

Lze take priradit profilovy adresar lokalnimu uzivateli = zustanou vsechna nastaveni a data v soucasne podobe. Staci zmenit opravneni na urovni filesystemu a jeden klic v registru. (HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList\S-x-x-xx)

//Ja bral jako samozrejmost, ze se to dela pod lokalnim adminem :wink: aby nebyly prislusne soubory v uzivani.
Naposledy upravil(a) zeus dne 25 zář 2012 11:48, celkem upraveno 1 x.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53615
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod petr22 » 25 zář 2012 11:09

V pripade ze je uzivatel zrovna prihlasen pod tim domenovym uctem tak bych toto nedoporucoval.

EvaS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod EvaS » 26 zář 2012 22:06

Díky :-) se založením nového uživatelského účtu to vypadá docela proveditelně. Mohu se ještě zeptat jak převést (ideálně všechna) data na nový uživatelský účet ? Nikdy jsem více uživatelských účtů nepotřebovala, tak netuším jak se s více kusy zachází ... A ještě bych chtěla vědět co pak uděla s uživatelským účtem domény ...zrušit ?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53615
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod petr22 » 26 zář 2012 22:10

Data staci prekopirovat po zalozeni lokalniho profilu z jedne slozky C:\Users\<jmeno uzivatele> do druhe, obvykle staci dokumenty, plocha, oblibene (idealni je cely profil nekam zalohovat)

Potom je treba se prihlasit na toho lokalniho uzivatele, overit ze nic nechybi a pak staci smazat ten puvodni profil (nekde v systemu v ovladacich panelech je sprava profilu)

Zruseni do,menoveho uctu uz urcite udelal spravce domeny ve firme, ale to je vicemene uz jedno

EvaS
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: září 12
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Jak vyprostit počítač z domény ?

Příspěvekod EvaS » 27 zář 2012 16:37

Díky moc :-). Tak jsem statečně překopírovala ... docela to byl ořech, protože spousta souborů se tomu dost bránila a některé se vůbec nepřekopírovaly. Fotky jsem raději úplně vyndala z počítače... Ale nakonec je tam všechno. Poprala jsem se pak ještě s Thunderbirdem a Firefoxem... to byla teda docela hrůza. Všechno co jsem někam přenášela jsem raději nechala ještě na externím disku. No a teď už mě nic nenapadá ....jen se mnou teda docela cloumá strach :-). Ještě nějaký nápad co jsem mohla někde zapomenout než se vypravím s mačetou na doménový účet ? A ještě otázka .... až to budu rušit... předpokládám že bych měla být přihlášená v novém lokálním účtu ? je to tak ? Každopádně velké díky :-), jsem celkem průměrně nemožný uživatel, tohle bych dohromady sama nedala :-) E.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Aktualizace ktera znemozni prihlaseni Win XP do domeny
    od petr22 » 09 kvě 2023 13:10 » v Administrace sítě
    1
    1719
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    09 kvě 2023 17:19
  • Počítač na míru
    od Plasp » 07 kvě 2023 17:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    1591
    od Erredar Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 15:34
  • Počítač do 30 000kč
    od Nekus » 16 dub 2024 20:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    583
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    16 dub 2024 22:03
  • Počítač se nezapíná
    od NeznámáŽába » 22 led 2024 15:08 » v Problémy s hardwarem
    2
    695
    od NeznámáŽába Zobrazit poslední příspěvek
    22 led 2024 15:18
  • Zpomalený počítač
    od David1233 » 23 pro 2023 23:27 » v Problémy s hardwarem
    2
    668
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    24 pro 2023 18:10

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti