Vybíráme Notebook

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod amaroun » 06 kvě 2010 19:50

Tak nakonec jsem koupil toto http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=71143 .Musím říci, že jsem spokojen, za ty peníze naprosto skvělá užitná hodnota, klávesnice odkoukali od Sony a tak se mi na něm dobře píše.Jinak provedení velmi slušné, panty drží, hliníkové víko má hezký vzhled.Baterie reálně výdrž 6-9 hodin zatím, ale neřeším to, případná nová je za 1500 Kč.

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Tomina » 06 kvě 2010 20:30

Kopírovalo se spíše zde: HP Pavillion dm3. Měl jsem ho doma a opravdu pecka..navíc oproti Asusu 2x výkonější.. ;-)

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod amaroun » 06 kvě 2010 20:35

Klávesy jsou totožné, HP je 13,3 palce, take jsem na něj koukal, ale už to na mě bylo moc malé, už takto koušu 14 palců :D

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Tomina » 06 kvě 2010 21:23

0,7" je opravdu markántní rozdíl :LOL:

Uživatelský avatar
amaroun
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1253
Registrován: červenec 06
Bydliště: Senochrupovice u Prahy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod amaroun » 07 kvě 2010 07:04

No měl jsem 15,4 a teď jsem na 14 a mohl jsem si říci, proč nejít na 13, ale to bych taky mohl jít už na 11, nebo 10.Tak nějak 14 byl strop :D

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Tomina » 08 kvě 2010 15:10

Dle mě je standart subnotebooku 13 - 13,5"
To je velikost, která má nejlepší poměr ve velkosti ku váze, apod. 12" je už prcek a 15,4" či 15,6" je z hlediska mobility zbytečně velká. Však samotný Apple s kategorií subnotebook prorazil..dle mě je 13" docela dobrý kompromis..ale samozřejmě, ani 14" není špatná, zvlášť, když má příjemnou váhu..

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod cheas » 09 kvě 2010 19:45

Zdravím,
Potřebuju vybrat notebook...značka je mi celkem ukradená, akorát by to mělo být něco známějšího, čemu můžu věřit...snad chápete jak to myslím...
Bude sice do školy, takže na něm budu dělat grafiku, programovat, samozřejmost jsou i kancelářské práce, budu si hrát s 3D grafikou, a videem... také bych tam chtěl rozběhat novější hry, takže grafika minimálně 512 (nesdílená) ati radeon hd 4*** nebo jestli poradíte lepší tak jedině + , 2-jádro -nějaké slušné (a tady bych byl rád aby jste mi poradily->větší takt, větší výkon, je to to samé u dvou-jáder ne? ), disk minimálně 250gb, a víc ovšem také vadit nebude... ramky alespoň 4gb, výdrž by měla bohatě stačit 4-6 hodin, ale zas, čím víc, tím lépe...
Monitor: Moc nemám přehled o velikostech...ale maximum je 17,4 palce, a minimum něco co bude přijatelné na grafiku, atp... takže 15 palců tuším, a měl by být lesklý, širokoúhlý
Mechanika: Minimálně DVD vypalovačka, ale pokuď by to umělo alespoň číst blue-ray, jedině plus
Dále by měl mít několik usb portů, mikrofon, nebo vstup na něj, výstup na sluchátka, bluetooth, wi-fi, nejlépe win7, nebo o něco hůř win-vista, ale i to přežiju, rozhodně tam nechci Win-XP, mám je na tomto PC, a po těch problémech co dělají (i když jinak jsou super) je tam nechci a finančně jsem limitován do 15 000,- (příslušenství a poštovné do toho nepočítám, na to mám peníze bokem)

Viděl jsem v kamenném obchodě přijatelný notebook za cenu 15k, se vším co chci, monitor lesklý, 17,4 palce, ati radeon hd 4750 (nesdílená 512), 250gb, 4gb ram, dvoujádro, wi-fi, bluetooth... ale možná se dá na internetu sehnat něco lepšího, a tak se ptám zde :)

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 19:51

Jsem si 100% jistý že neměl vše co chceš a to nebude mít žádný notebook. = Výdrž 4-6hodin. Buď chceš výkon nebo výdrž
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod cheas » 09 kvě 2010 20:10

neříkám přesně tohle, ale přibližně...

ten co jsem viděl v tom kamenném obchodě měl výdrž 4 hodiny ;)
Viděl jsem v kamenném obchodě přijatelný notebook za cenu 15k, se vším co chci, monitor lesklý, 17,4 palce, ati radeon hd 4750 (nesdílená 512), 250gb, 4gb ram, dvoujádro, wi-fi, bluetooth... ale možná se dá na internetu sehnat něco lepšího, a tak se ptám zde :)


A celkem by mi asi vyhovoval, má vše co potřebuji , zde se ptám tedy hlavně proto, jestli se dá za ty peníze sehnat něco lepšího ( i když to byla akce do vyprodání zásob, tak doufám že ho tam budou ještě mít v červnu... )

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Žbeky » 09 kvě 2010 20:18

U auta taky spotřebu falšujou :) Líp se to prodává. Podlě me to nevydrží víc jak 2,5hod. Ideálně vyzkoušet nebo číst diskuze.

A ta grafika: nemyslels HD 4570?

\\A procesor byl AMD že? Za tu cenu se lepší notebook těžko hledá, ale počítej s tím, že AMD není v noteboocích moc dobré - topí a je slabší než intel.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
cheas
Level 2
Level 2
Příspěvky: 195
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod cheas » 09 kvě 2010 20:23

a nebo možná hd 4700... už v tom mám v poslední době zmatek :) ale vím že to byla HD 4*** a byla tam sedmička...

nedal by se teda udělat nějaký kompromis výkonu a výdrže alespoň 3 hodiny? Pak to píchnu na hodinu do zásuvky a vydržet už by to mělo...

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vybíráme Notebook

Příspěvekod Tomina » 12 kvě 2010 20:17

A co výše zmíněné Sony Vaio s výkonným procesorem Core i3 a výkonnou grafikou HD 5470 ?? Levnější, leč méně kvalitní alternativa je tento Asus...má ovšem sdílenou grafiku..

Na tvojí práci bych i3 velmi doporučoval, má příjemnou spotřebu (35W) a výborný výkon. Jedná se dvoujádro, které díky technologii hyper-threading dokáže v OS zobrazit ještě další dvě virtuální jádra. Systém i uživatel si tak myslí, že pracuje se čtyřjádrem. Cache o velikost 3MB patří k těm větším, které dnes mobilní procesory nabízejí...mohu tento procesor vřele doporučit..

EDIT: co se týká platformy AMD, nemohu souhlasit, že by se jednalo o nějaká topíci či slabá řešení. Ta technologie se u nich rapidně změnila a kupříkladu Athlon Neo se velmi povedl. Jedná se o nízkonapěťový dvoujádrový procesor s taktem 1,6 GHz, který má velmi nízkou spotřebu a přesto je velmi výkonný. Teploty jsou dnes u AMD procesorů vcelku normální..více než procesor má na teploty vliv grafická karta a co víc, řešení vlastního šasi notebooku. Výrobci šetří a tak vysoké teploty jsou často důsledkem nekvalitně provedeného chlazení


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Notebook max. 13k
    od Kijar » 11 úno 2024 13:39 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    589
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 14:05
  • Notebook do 10 000,-
    od Zeck » 29 led 2024 22:31 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    28
    2876
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 20:14
  • Notebook ± 25 000 Kč
    od Bulhy » 23 srp 2023 17:38 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    1452
    od Bulhy Zobrazit poslední příspěvek
    27 srp 2023 16:22
  • Notebook do 10.000
    od klimA. » 31 črc 2023 14:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    1380
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 15:32
  • Notebook 2v1
    od lokhy » 25 kvě 2023 19:40 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    632
    od lokhy Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 19:40

Zpět na “Hardware články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host