TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 30 srp 2009 23:45

Stránka plug-inu (doplňku) All-in-One Sidebar: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1027

Domovská stránka doplňku: http://firefox.exxile.net/aios/index.php

Plug-in All-in-One Sidebar je bombastický doplněk, počet stažení o tom také vypovídá: 6 918 245. Tento a další doplněk (příště) se inspiruje Operou. Je široce konfigurovatelný, po prozkoumání, počátečním oťukání a nastavení dle vkusu každého uživatele se stane nezbytnou součástí. Dám tu tipy, jak jsem si ho nastavil já, ale nikomu nic nebrání naštělovat si ho podle sebe.

Citace autora: "All-in-One Sidebar organizuje postranní lišty po vzoru weboveho prohlížeče Opera. Umožňuje snadno přepínat mezi seznamy stahování, rozšíření, zobrazením zdrojového kódu stránky či samotnými stránkami v postranních lištách. Vše umožní do detailu přizpůsobit vašim potřebám."

Sidebar = postranní = boční lišta + panel

Důležitá vlastnost plug-inu, podporuje mnoho jazyků a samozřejmě náš nejoblíbenější, český jazyk, takže se v jeho mnoha nastaveních budete lépe orientovat :D Samozřejmě lze jednotlivé součásti Sidebaru skrývat (za hranu) a lze i skrýt kompletně celý Sidebar.

Sidebar se skládá z lišty, na kterou si dle své libosti vytáhneme jakékoli tlačítko, panel (ano, i adresový či vyhledávací panel lze na něj umístit). Že jste už některá tlačítka Firefoxu či jeho plug-inů už umístili na některou lištu a nechcete je odtamtud odebírat? Nebojte, Sidebar má svůj vlastní výběrový panel tlačítek, nástrojů a panelů, který zkopíruje všechny vaše nástroje a múžete je znovu použít v Sidebaru i když už máte některý nástroj na jiné liště již použitý :D Jednou jsem takhle pár tlačítek z lišt Firefoxu vyházel do výběrového panelu nástrojů Sidebaru. Pak ve mně hrklo, když jsem si to uvědomil :lol: Ale nic se nestalo, Sidebar je tak inteligentní, že odebraná tlačítka automaticky umístil do správného (Firefoxového) výběrového panelu nástrojů (Zobrazit > Nástrojové lišty > Vlastní...) :D

Dále se skládá Sidebar z panelu, je to místo, kde se nám zobrazí další nástrojové a menu podlišty (běžně nahoře v panelu), další prostor panelu vyplní určité úlohy dle výběru:



Obrázek = Záložky

Obrázek = Historie

Obrázek = Správce stahování

Obrázek = Rozšíření (Zásuvné moduly)

Obrázek = Multipanel

Obrázek = Zdrojový kód = přidal jsem z výběru Sidebaru dodatečně, otevírá se ve vlastním okně

Obrázek = Konzole chyb = přidal jsem dodatečně

Obrázek = Informace



Ale i další plug-iny podporují Sidebar, například Sage ...

Konfigurování šířky lišty Sidebaru:

Můžete mít běžnou šířku lišty Sidebaru a velké ikony
Obrázek

Můžete mít malou šířku lišty Sidebaru a malé ikony
Obrázek

Sidebar nemusíte mít na levé straně, můžete si ho hodit i na pravou.
Obrázek

Nyní asi koukáte. že lišta je tím pádem stále vlevo (od Sidebar panelu) i když je celý Sidebar vpravo, ale i to lze změnit a na výběr je spousta možností
Obrázek

Tento doplněk je skvělý pro majitele širokoúhlých monitorů, kteří využijí nadbytečné místo při stranách prohlížeče. Ale i pro ostatní, díky schovávatelnosti, automatické či ruční a to jednotlivých částí nebo celku. Normálně je nastavený tak (lze samozřejmě nakonfigurovat dle libosti), že při liště a panelu (musí být otevřená nějaká ikona otevíraná do panelu (ne do samostatného okna) Sidebaru:

Například záložky
Obrázek

Při tomto stavu - Sidebar lišta + panel (klasické nastavení, lze konfigurovat) se celý Sidebar automaticky schová za hranu po vyjetí myším kurzorem mimo něj. Nicméně hrana Sidebaru:

Obrázek

... zůstává na obrazovce a reaguje na myší najetí vyjetím celého Sidebaru. Dokonce i tato šířka hrany je nastavitelná :lol:
Obrázek

Když ovšem klikneme na příslušnou ikonu nástroje, který je v Sidebaru panelu, nebo na ikonu v podliště Sidebar panelu na zavření panelu, tak se nám panel zavře (klasické nastavení), ale Sidebar lišta zůstává přilípnutá k hraně viditelně na obrazovce

Červeně = Sidebar lišta * modře = Sidebar panel * zeleně = podlišty Sidebar panelu
Obrázek

Červeně = vypnutí Sidebar panelu kliknutím na ikonu nástroje, který je otevřený v panelu
modře = vypnutí Sidebar panelu kliknutím na ikonu v podliště Sidebar panelu

Obrázek

Nejdříve jsem spíš používal skrytí celého Sidebaru, nyní spíše viditelnou Sidebar lištu s velkými ikonami. Pokud nechceme (třeba dočasně) aby nám po opuštění myšího kurzoru ze Sidebaru (lišta + panel) se Sidebar schoval za hranu, klikneme na tuto ikonu (musí zmiznout bílý rámeček):

Obrázek

Pokud se nám Sidebar nechce schovat, klikneme levým myšítkem do prázdného místa Sidebar lišty, Sidebar zajede za hranu. Pokud budeme mít do Sidebar panelu otevřený například Multipanel > Zdrojový kód, tak nám při každém načtení stránky bude Sidebar z hrany vyjíždět (protože Zdrojový kód se bude aktualizovat), musíme tedy uvážlivě volit zapnutí nástroje do Sidebar panelu.

Ikona mezi vypnutím schovávání Sidebaru a vypnutím Sidebar panelu slouží k:

Levé myšítko = otevře obsah tabu (stránky) do Sidebar panelu (Sidebar je sice česky, ale občas si překladatel pletl pojmy)
Ctrl + levé myšítko nebo prostřední myšítko = otevře obsah Sidebar panelu do tabu
Shift + levé myšítko = otevře obsah Sidebar panelu do nového okna

Obrázek

- Pro ruční schovávání/zobrazování celého Sidebaru slouží F4. Pokud máme viditelnou jen Sidebar lištu, první stisk F4 nejdříve zobrazí celý Sidebar, další stisk F4 ho celý schová.
- Uplně totéž co F4 dělá klepnutí levým myšítkem na hranu (ke kraji obrazovky) Sidebaru. Dokonce se ani nemusí klepat, stačí na hranu najet myším kurzorem :D
- Pokud na hranu Sidebaru klikneme levým myšítkem a přitom držíme Shift nebo klikneme pravým myšítkem, tak zapínáme/vypínáme Sidebar panel.
- Pokud na hranu Sidebaru klikneme levým myšítkem a přitom držíme Ctrl nebo klikneme prostředním myšítkem, tak zapínáme/vypínáme Sidebar lištu :lol:

A kdyby se vám toto nastavení nelíbilo, zde si můžete nadefinovat vlastní dle chuti
Obrázek

Samozřejmě že ještě zdaleka nekončíme :lol: Jdeme na volby šířky Sidebar panelu :D Můžeme využívat (nebo si také sami předefinovat) 3 možnosti:

Kliká se na prázdné místo podlišty Sidebar panelu
Obrázek

- Minimální šířka = Shift + dvojklik levým myšítkem
- Standardní šířka = dvojklik levým myšítkem
- Maximální šířka = Ctrl + dvojklik levým myšítkem

Vlastní definice, lze tu například zvolit nadnesenou maximální hranici a pak táhnutím vybrat optimální pro danou dafinici a kliknutím ji přenést do nastavení
Obrázek

Mé vlastní nadefinované velikosti:

Minimální šířka
Obrázek

Standardní šířka
Obrázek

Maximální šířka
Obrázek

Červeně = menu plug-inu * modře = nastavení plug-inu
Obrázek

Zde se lze také dostat do menu
Obrázek

Místní nabídka (klik pravým myšítkem) na Sidebar liště
Obrázek

Vyvolání nástrojového panelu Sidebaru (není ten samý jako Firefoxový!) pro přidání tlačítek: klik pravým myšítkem na volné místo na Sidebar liště > Vlastní... - vyznačená tlačítka jsou vlastní tlačítka tohoto plug-inu + 2 co jsem už přidal, naznačeny jinde
Obrázek

Tlačítek je víc než na podobném Firefoxovém nástrojovém panelu pro konfiguraci, nechybí tlačítka ze žádného plug-inu, zjistil jsem jediný plug-in co nenechá zkopírovat tlačítko do tohoto panelu: Tab Swap - takovéhle tlačítka byste jinde nenašli, viz dole :lol:
Obrázek

Tlačítka můžete přidávat nejenom na Sidebar lištu, ale i do podlišt Sidebar panelu.

Tohle je nyní podoba mé Sidebar lišty (vlastně celého viditelného Sidebaru, jak už jsem psal výše)
Obrázek

Nyní si ji rozebereme, můžete si jí taky tak udělat (mě so to takhle velmi osvědčuje, naznačím dále proč), nebo jít uplně vlastní cestou, tlačítka můžete přidat jakákoli, až na malé vyjímky všechny fungují.

Červenou linkou obtažené jsou standartní ikony, kromě těch na které ukazuje červená šipka je tam budete mít, ale ne na tom místě co já, ale od shora Sidebar lišty. Modrou linkou obtažené - ty jsem si přidal já. Modrá šipka ukazuje na ty nástroje, které se mi otevírají do samostatného okna. Fialová ikona (Zdrojový kód stránky) už je tak nastavená od začátku a je to vhodné, zelenou ikonu (Rozšíření = Zásuvné moduly) jsem si tak nastavil já, dole ukážu jak, máte skoro u všech možnost si je takto nastavit. Mě u tohoto nástroje nevyhovovalo otvírání do panelu, kdyby to bylo jen z ikony Sidebar lišty, ještě bych to zkousl, ale takto se to spřáhne i z: Nástroje > Správce doplňků - nenašel jsem možnost (možná existuje) jak docílit toho, aby se to neotvíralo stejně z ikony i menu.

Zde máte možnost u každé ikony nástroje zvolit otvírat do panelu nebo do okna
Obrázek

Takže pokračujem
Obrázek

Měl jsem už před tímto plug-inem na různých lištách ikony k automatickému či ručnímu skrývání lišt. Ale tam to nemohlo být dovedeno k dokonalosti, protože vlastně pořád naposled zůstávala lišta, kde byli ikony, kterými jsem vypínal ostatní lišty, k tomu jsem ještě pokaždé měl chutě a potřebu vypínat různé lišty. Došel jsem k závěru, že Sidebar lišta je na tyto skrývací ikony ideální, protože se i sama může skrýt/zobrazit a z ní můžu vypnout libovolnou lištu bez překážky. Navíc můžu odstranit skrývací ikony z jiných lišt a získat na nich zase více místa (pro budoucí plug-iny a jejich tlačítka :lol: )

Jen jsem potřeboval mít skrývací ikony blíž při ruce, abych nemusel klikat dole na obrazovce a pak zase lítat nahoru na běžné lišty. Proto jsem Sidebar nástrojové ikony odsunul doleji (11-18) protože je až tak často nepoužívám a oddělil je pružnou mezerou, ikony jsem dle druhu a skupin rozdělil jednou či dvěma linkami (oddělovači), z obrázku je to patrné. Skrývací/zobrazovací ikony jsem šoupl blízko běžných lišt (1-8). Protože skrývám i titulní pruh okna a ikony zavření, minimalizace které jsem měl na nástrojové liště by se mi skryli, přesunul jsem je také na Sidebar lištu, a protože jsou potřeba vyjímečně, dal jsem je na odlehlé místo, až dospod (19-21).

Vynikající :lol: Často jsem nyní skrýval všechny lišty, kromě Sidebar lišty na boku a tab lišty nahoře :lol: Ale začali mě chybět některá mnou často používaná tlačítka z nástrojové lišty! Skrývat nástrojovou lištu na pár sekund a pak jí zase odkrývat nemělo smysl! Takže jsem nejčastěji používaná dal i na Sidebar lištu (později je možná z původní nástrojové lišty odstraním a některá možná přidám: Fox Tab - skvělý, ale nezvykl jsem si ho zatím moc používat - Nové okno - sice ho moc nepoužívám, ale patří k Novému Tabu a nahoře bych je mohl odebrat), jsou to 9-10, nejvíc jsem potřeboval refresh/obnovení stránky - toto tlačítko jako na potvoru nefunguje na Sidebar liště (ani tlačítko stop)! :lol: Tak jsem v Tab Mix Plus naštěloval taby, aby se znovu načetli, když na ně dvojkliknu levým myšítkem. A je to :lol: Nyní potřebuji nástrojovou či menu lištu málokdy :lol:

Skrývací/zobrazovací ikony mám seřazené odshora dolů podle panelů v jakém jsou seskupení: horní > dolní. Většina se při skrytí vybarví okolo bíle (2, 3, 4, 6, 8 ) a 7 je zelená při skrývání, červená při vypnutí funkce.

1. = Hide Chrome = titulní pruh = ručně
2. = Toolbar Buttons * tlačítko: Toggle the menu bar / přepínač menu lišty = menu lišta = ručně
3. = Toolbar Buttons * tlačítko: Toggle the Navigation Toolbar / přepínač nástrojové lišty = nástrojová lišta = ručně
4. = Toolbar Buttons * tlačítko: Toggle the Bookmark Toolbar / přepínač záložkové lišty (oblíbené na liště) = záložková lišta = ručně
5. = TabGroups Manager = TabGroups lišta (skupiny tabů pro lepší přehlednost při velkém množství tabů) = ručně (nebo automaticky, ale z nastavení)
6. = tato ikona patří plug-inu, který si probereme zítra, manipuluje či přidává funkce Tab liště (zítra se mrknete na další plug-in :D )
7. = autoHideStatusbar = stavová lišta = automaticky skrývá (zobrazuje se v případě potřeby)
8. = Toolbar Buttons * tlačítko: Toggle the Status Bar / přepínač stavové lišty = stavová lišta = ručně

- V případě potřeby či chuti lze manipulovat i s Tab lištou (skrývat/zobrazovat automaticky nebo ručně klávesovou zkratkou), ale nemá ikonu = Hide Tab Bar.
- A Sidebar jsme si tu popsali, skrývání/zobrazování.

Mé často používané ikony:

9. = Home/domů
10. = Nový Tab

A uplně dole:

19. = Hide Chrome = Minimize/minimalizace
20. = (Firefox nebo: MR Tech Toolkit ?) = restart
21. = Hide Chrome = Close/vypnutí

Opravdu je to takto perfektní. Spíš jsem používal nejčastěji tyto lišty
Obrázek

Nyní už jen tyto, občas v případě potřeby nějakou lištu zobrazím :lol:
Obrázek

A už nám (snad) zbývá jen nastavení, nějaké drobnosti vám na prozkoumávání samozřejmě ponechávám :lol: Nastavení zobrazím se vším všudy, kdo bude chtít, může si ho předělat podle mně. Jen s tou šířkou Sidebar panelu si to musí nastavit na svoje zobrazení ... Můžete si takto elegantně skrývat lišty dle libosti. Možná by to mohli využít majitelé menších displejů: netbooků a notebooků (u těch netbooků nevím jak bude vytížený slabý procesor, to si musí vyzkoušet na vlastní kůži. Ale je to opravdu nezvykle velký pracovní prostor pro WWW stránky :D

Nejdříve si nastavte nastavení takto (kliknete na dolní tlačítko: Nastavení):
Obrázek



Nastavení - Obecné - Vzhled
Obrázek

Nastavení - Obecné - Chování
Obrázek

Nastavení - Obecné - Přepínač zobrazení postranních lišt
Obrázek

Nastavení - Obecné - Speciality
Obrázek



Nastavení - Panely - Bookmarks/History
Obrázek

Nastavení - Panely - Správce stahování
Obrázek

Nastavení - Panely - Zásuvné moduly
Obrázek

Nastavení - Panely - Další I.
Obrázek

Nastavení - Panely - Další II.
Obrázek

Nastavení - Panely - Otevřít postranní lištu v panelu
Obrázek



Nastavení - Nabídky - Nabídky nástrojových lišt
Obrázek



Nastavení - Nabídky - Klávesové zkratky
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 01 zář 2009 00:29

Stránka plug-inu (doplňku) Tab Sidebar: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6535

Tab Sidebar 2.0.1 pro verzi Firefoxu 3.0.x je zde na download: https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... sions/6535

Plug-in Tab Sidebar jsem vám včera slíbil. Je také inspirovaný Operou. Je to Tab Sidebar lišta s taby, kde je možnost mít zobrazené přímo v liště náhledy na stránku. Je vhodný pro majitele širokoúhlých monitorů, ale můžou ho klidně používat i ostatní uživatelé, protože má tlačítko, které ho skryje/zobrazí:

Obrázek

Je to tlačítko, u kterého jsem včera neuvedl plug-in a funkci :lol: Mám ho zde na Sidebar liště plug-inu: All-in-One Sidebar Tlačítko číslo 6
Obrázek

Nastavení:
- skrýt tab lištu Firefoxu pokud je Tab Sidebar viditelný
- zobrazit v náhledu navigační tlačítka
- zobrazovat náhledy
--- náhledy aktualizovat při změně stránky (stačí na stránce jen popojet a hned se změní náhled, pokud nemáte zapnutou další volbu)
--- náhledy brát jen ze začátku stránky
pozici lišty lze vybírat z roletky nebo kliknutím na obrázek: Sidebar, vlevo, vpravo, nahoře, dole

Obrázek

Já mám Tab Sidebar lištu vpravo, v minimální šířce - šířku lže popotahovat myší z předem daného rozmezí
Obrázek

Maximální šířka
Obrázek

Ano, lištu lze umístit i do Sidebaru, tedy našeho předešlého doplňku, také s ním spolupracuje: All-in-One Sidebar
Obrázek

Ale i před Sidebar lištu
Obrázek

Nebo před celý Sidebar
Obrázek

Nahoru
Obrázek

Dolu
Obrázek

Detailní pohled na Tab Sidebar lištu a tlačítka v náhledu stránky:
vlevo: stop načítaní stránky
vpravo: nové načtení stránky
uprostřed: o stranu zpět, seznam stránek, o stranu dopředu
pravý horní roh: zámek = zabezpečená stránka

Obrázek

Detail na náhled
Obrázek

Při kliknutí myší do náhledu se na stránku jen dočasně mrknete, dokud myšítko nepustíte. Pro přepnutí tabu je nutné nejen kliknout, ale také přitom trochu pohnout myší kamkoli. Okna jsou přetahovatelná, dokonce i na stránku - nebo si do Tab Sidebar lišty můžete přetáhnout ikonu ze záložkové lišty, tím jí otevřete. Lišta spolupracuje i s ostatními plug-iny: zobrazuje nad náhledy v liště další větší náhledy, fungují na ní klávesové zkratky Tab Mix Plus a její nastavení a podobně ...

Lišta s vypnutými náhledy
Obrázek

Obrázek

S vypnutými náhledy i navigačními tlačítky
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 03 zář 2009 00:36, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 01 zář 2009 20:25

Stránka plug-inu (doplňku) Rights To Close: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/7855

Plug-in Rights To Close. Taky už vás otravuje strefovat se na malé tlačítka na tabech pro vypnutí tabu (x)? Nebo jste taby jen přepínali a nechtěně jste se naopak do něj trefili a zavřeli si tab? Tak s tímhle doplňkem si pomocí Tab Mix Plus můžete ze všech tabů zavírací tlačítka (x) klidně zrušit, už je totiž nebudete potřebovat, navíc tím získáte nějaké místo a nezavřete si tab náhodou. Já jsem si v Tab Mix Plus ještě zvýraznil aktuální tab, protože bez výrazného červeného tlačítka (x) by se mi špatně hledal :lol: Tento doplněk totiž zavírá aktuální tab dvojklikem pravým myšítkem kamkoli, na lišty, do tabu (stránky) ... :lol: Dvojklik pravým myšítkem jsem si naprogramoval i do Excelu pro vyvolání formuláře. Dvojstisky a dlouhé stisky na klávesnici používám ve svém programu Explosion už asi od roku 1997.

Nastavení
Obrázek



Upravená tab lišta (v Tab Mix Plus) bez zbytečných zavíracích tlačítek (x) a zvýrazněný aktuální tab tučným písmem a podtržením
Obrázek

Detail aktuálního tabu (upraveného v Tab Mix Plus)
Obrázek



Nastavení vypnutí vypínacích tlačítek v Tab Mix Plus
Obrázek

Nastavení zvýraznění aktuálního tabu v Tab Mix Plus, pak kliknete na tlačítko co ukazuje červená šipka a pokračujte v nastavení na obrázku doleji
Obrázek

Nastavení zvýraznění aktuálního tabu v Tab Mix Plus
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 02 zář 2009 19:05

Stránka plug-inu (doplňku) Interclue: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4999

Plug-in Interclue nad odkazy a obrázky zobrazuje náhledy, ve velké většině se (hlavně na šířku) na náhled vejde celá stránka. Má také dodatečné funkce, různé tlačítka na titulním pruhu náhledu, které si v nastavení ještě můžete přidat. Také má možnost v náhledu zobrazovat statistiky stránky/serveru. Náhled je optimalizován tak, abyste si náhledovou stránku mohli přečíst celou v tomto náhledu. Původní nastavení ve velké většině eliminovalo obrázky, své nastavení tohoto doplňku jsem uzpůsobil tak, aby skoro vždy zobrazovalo kompletní stránku i s obrázky. Někdy se stává, že vyprší limit pro načtení náhledu a musí se klepnout pro nové načtení.

Nad odkazem se může nastavit různá interakce:

1) zobrazení náhledu ihned po najetí nad odkaz
2) zobrazení ikonky po najetí nad odkaz, při najetí nad ikonku se teprve zobrazí náhled
3) zobrazení ikonky po najetí nad odkaz, při kliknutí na ikonku se teprve zobrazí náhled

Ikonek může být více, dělají jednu a tu samou funkci, jen zobrazují charakter či info o odkazu.

Ikona ve stavové liště
Obrázek

Rozkliknutí ikony ve stavové liště
Obrázek

Zobrazení ikonky za odkazem při najetí nad odkaz
Obrázek

Zobrazení náhledu
Obrázek

Detail náhledu
můj výběr ikon v titulním pruhu náhledu:
1. = strana před
2. = strana po
3. = uložit stranu do oblíbených (záložek)
4. = otevřít stranu v novém tabu
5. = otevřít stranu v nvém tabu na pozadí
6. = kopírovat adresu stránky do Win schránky
7. = nové načtení stránky náhledu
8. = zvětšit písmo
9. = zmenšit písmo
10. = nastavení doplňku

11. = zobrazit předešlý náhled
12. = zobrazit následující náhled
13. = zobrazit náhled pro předešlý odkaz
14. = zobrazit náhled pro následující odkaz
15. = přišpendlení = zamknutí odkazu = náhled se neztratí ani po vyjetí myšího kurzoru, ikona se změní na červený křížek pro vypnutí náhledu

Obrázek

Náhled lze uchopit za pravý dolní roh a upravit jeho velikost
Obrázek

Obrázek

Nastavení doplňku není moc příjemné, obsahuje hodně anglických rozvleklých vět, zkusím napsat k čemu slouží stránky nastavení.

Nastavení - Basic / základní nastavení: druh připojení na Net, velikost cache, ...
Obrázek



Nastavení - Advanced - Linkclue Activation (1) / rozšířené nastavení: aktivace odkazu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Linkclue Activation (2) / rozšířené nastavení: aktivace odkazu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Clueview Activation (1) / rozšířené nastavení: aktivace náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Clueview Activation (2) / rozšířené nastavení: aktivace náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Page Summaries (1) / rozšířené nastavení: nastavení náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Page Summaries (2) / rozšířené nastavení: nastavení náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Metaclues (1) / rozšířené nastavení: statistiky stránky, serveru, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Metaclues (2) / rozšířené nastavení: statistiky stránky, serveru, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Buttons (1) / rozšířené nastavení: tlačítka na titulním pruhu náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Buttons (2) / rozšířené nastavení: tlačítka na titulním pruhu náhledu, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Pinned Mode / rozšířené nastavení: ?
Obrázek

Nastavení - Advanced - Other Clueviews / rozšířené nastavení: další nastavení náhledu, limit velikosti obrázku, ...
Obrázek

Nastavení - Advanced - Hover Clues / rozšířené nastavení: ?
Obrázek

Nastavení - Advanced - Search Enhancements / rozšířené nastavení: vyhledávání
Obrázek

Nastavení - Advanced - Safety / rozšířené nastavení: bezpečnost, hrozby
Obrázek

Nastavení - Advanced - Privacy / rozšířené nastavení: soukromí
Obrázek

Nastavení - Advanced - Performance Tweaks (1) / rozšířené nastavení: výkonové nastavení
Obrázek

Nastavení - Advanced - Performance Tweaks (2) / rozšířené nastavení: výkonové nastavení
Obrázek

Nastavení - Advanced - Updates / rozšířené nastavení: updaty
Obrázek

Nastavení - Advanced - Reset / rozšířené nastavení: reset do základního nastavení
Obrázek



Nastavení - Contribute / nastavení - darování autorovi
Obrázek



Nastavení - About / nastavení - info o programu
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 02 zář 2009 22:41

K dopňku Fast Dial dopsána poznámka: P.S. (2009.09.02): viewtopic.php?f=3&t=38558&start=85

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 03 zář 2009 01:15

Tak jsem také přešel na Firefox 3.5.2 a je vidět, že u každého se to projeví jinak. Mám jen ty pozitivní zkušenosti. První start jsem měl na Firefoxu 3.0.x kolem 15 sekund, na Firefoxu 3.5.2 kolem 3 sekund, a to každý start. Načítání stránek na nové verzi mám opravdu hbitější, každou tak za 1-3 sekundy, i takový moloch jako je Živě. Plug-iny mi fungují všechny (mám jich asi 50), i ty 2 co mi hlásí nekompatibilitu, tak fungují na 100%. Status Bars je na verzi 2.0 a funguje výborně :lol: Doplňky na zrychlení jsem nepoužil (nemusel jsem) ...

P.S.: Tak opravdu první start (včera jsem upgradoval, tak to asi tak uplně první nebyl) Firefoxu trvá stále kolem těch 15 sekund, další kolem 3 sekund a rychlost načítání stránek je opravdu hbitá (1-3 sekundy). Zkusím ještě zrychlovací plug-in a uvidíme :D

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 03 zář 2009 19:47

Stránka plug-inu (doplňku) Tiny Menu: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1455

Plug-in Tiny Menu vám změní klasické menu na jedinou položku: Menu. Teprve další podpoložky jsou z nabídky menu lišty (u mě upravené MenuManipulatorem): Soubor, Úpravy, Zobrazení, Historie, Oblíbené, Nástroje, Nápověda. Menu se "zabydlí" samo na uvedeném místě (na obrázku) a nejde nikam jinam přetáhnout, ani z nastavení a po restartu. Nabídka Menu nejde dát (nenachází se ve výběru) ani do bočního Sidebaru.

Umístění Menu
Obrázek

Detail
Obrázek

Rozkliknutí Menu
Obrázek

Detail
Obrázek

Nastavení
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 04 zář 2009 01:14

Stránka plug-inu (doplňku) PONG! Multiplayer: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/554

Plug-in PONG! Multiplayer je hra, kterou můžete hrát proti počítači, spoluhráči na svém PC, spoluhráči na jiném PC ve své síti nebo po internetu. S Firefoxem 3.5.2 není teoreticky kompatibilní, ale prakticky na této verzi funguje skvěle a bez problémů :lol: Stačí být na stránce Mozilly registrovaný, přihlášený a klepnout na ignorovat kontrolu verzí. Ve Firefoxu musíte mít nainstalovaný doplněk MR Tech Toolkit (jde to i bez něho úpravou souboru, ale komu by se chtělo s tím piplat, když to jde jednodušeji) a v něm mít vypnutou kontrolu kompatibility doplňků :D Plug-in se vás po instalaci sám zeptá, jestli chcete jeho ikonu přidat do nástrojové lišty. Dejte samozřejmě ano. Když nad ikonu najedete myší, je ikona v tu chvíli animovaná. Můžete si také sami přidat ikonu do bočního Sidebaru, tam ale ikona po najetí myší animovaná není (drobnost).

Ikona
Obrázek

Kliknutím na ikonu spustíte info a nastavení hry
Obrázek

Kliknutím na S můžete hru nastavit
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kliknutím na 1, M nebo 2 spustíte hru, hraje se v okně. Nejvýhodnější ovládání je myší, můžete akcelerovat dle libosti, z klávesnice to není tak jednoduché
Obrázek

Detail
Obrázek

Uživatelský avatar
esix
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod esix » 04 zář 2009 03:56

Obrázek
Obrázek

GoogleTube je šikovný malý prehrávač pre YouTube, prístupný zo status baru vo vašom firefoxe. Taktiež ho môžete spustiť priamo s výsledkov hľadania zo stránok Google, Yahoo! Bing, kde sa vám pri nájdených videách objavia 3 malé ikonky (Prehrať v GoogleTube, Stiahnuť video, Informácie o videu). Priamo v GoogleTube si môžete vyhľadať vaše obľúbené videa a prehrávať si ich pri surfovaní na internete. Ešte nikdy to nebolo ľahšie ako s Google Tube! Určite vyskúšajte. Obrázek



3 ikonky ktoré vám pridá za nájdené videa vo vyhľadávačoch.
Obrázek

Obrázek
Obrázek
 https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/8049
Obrázek
Naposledy upravil(a) esix dne 04 zář 2009 23:34, celkem upraveno 2 x.
^__^
(00)\\_______
(._.)\\_______)\\/\\
____||______||___

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 04 zář 2009 11:00

Stránka plug-inu (doplňku) Pacman: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/2053

Plug-in Pacman je známá hra. Spouští se z menu: Nástroje > Pacman

Obrázek

Ve hře používáte: kurzorové klávesy
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 04 zář 2009 17:13

Stránka plug-inu (doplňku) Pinger: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/10201

Plug-in Pinger slouží ke kontrole odkazů, je několikanásobně rychlejší než konkurenční doplňky. Funkce se spouští z místní nabídky (kontextové menu) stránky a odkazy podbarví zjištěným stavem. Ve stavové liště zobrazuje (pouze) průběh kontroly (lze vypnout v nastavení), po skončení vyhodí celkovou statistiku (také lze vypnout), zruší se kliknutím mimo ní.

Místní nabídka
Obrázek

Stránka před spuštěním
Obrázek

Info o průběhu ve stavové liště
Obrázek

Celková statistika
Obrázek

Detail
Obrázek

Stránka po skončení
Obrázek

Nastavení - General preferences:
Fine = dobrý
Broken = špatný
Timed Out = vypršel čas
Skipped = přeskočeno (pokud je odkaz na stejnou stránku nebo v javaskriptu)
Invalid = rozbitý

Obrázek

Nastavení - Advanced preferences
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 05 zář 2009 01:55

Romaine píše:
X píše:Romaine: Na Googlu funguje (Firefox 3.0.13), kde mi to přestalo fungovat je (asi změnili kód): https://addons.mozilla.org/cs/firefox/search?q=&cat=all


Já mám právě 3.5.2 a tam si myslím, že je problém :-( A já si na to tak zvykla..


Funguje mi to v pohodě a to mám už stejnou verzi Firefoxu jako ty, 3.5.2.


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host