TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 25 led 2010 22:43

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) Speed Dial: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4810

Obrázek Speed Dial je obdoba doplňku Fast Dial. Také slouží k vizuálnímu ukládání často používaných stránek do prázdného (nového) / speciálního tabu, když na snímek webu klikneme, dostaneme se rychle na naší oblíbenou stránku. Oproti Fast Dialu má své odlišnosti ve více věcech, třeba ve složkách, barvách, ... V případě potřeby můžeme používat oba doplňky najednou, můžeme (ale není nutné) jeden zvolit jako obsah nové stránky a druhý používat (vyvolání) pomocí jeho ikony.

Možnosti nastavení oproti Fast Dialu jsou bohatší, ale ovládání (způsob nastavování) je takový podivnější ... Nahoře máte záložky pro rychlejší přepínání, jsou i barevné, když jim vyberete vlastní barvu, také celý tab (okno) získá onu vybranou barvu, další featura je speciální klávesa pro rychlé spuštění oblíbené stránky ... velikost náhledů (a tím i počet v tabu) si samozřejmě volíte.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ikony doplňku
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kontextové menu nad tabem v liště tabů
Obrázek

Nastavení - Hlavní
Obrázek

Nastavení - Výchozí hodnoty
Obrázek

Nastavení - Náhledy
Obrázek

Nastavení - Ovládání
Obrázek

Nastavení - Pokročilé - Velikosti
Obrázek

Nastavení - Pokročilé - Další
Obrázek

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 27 led 2010 21:26

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Umístění plug-inu (doplňku) WebTran (PC Translator): po instalaci programu PC Translator do počítače > C:\TRANSLAT\WebFF.xpi (či jiná složka dle vaší vlastní změny umístění)

Nezbytné: mít nainstalovaný překládací program PC Translator!

WebTran (PC Translator) je velmi dobrý překládací program, který sice neobsahuje tolik jazyků jako Google překládač (nyní asi 25 jazyků), ale za to vám přeloží i stránky, kde Google překládač odmítne fungovat, například zabezpečené stránky https a podobně. I když v instalaci vyberete integrování do Firefoxu a instalace proběhne v pořádku, lištu s PC Translatorem ve Firefoxu nejspíš nenajdete. Takže zbývá ruční integrace. Pokud jste sami nezměnili umístění PC Translatoru na vašem harddisku, ve složce: C:\TRANSLAT\ najděte soubor WebFF.xpi a pravým myšítkem vyberte otevřít ve Firefoxu. PC Translator se konečně integruje do Firefoxu.

Z nástrojového panelu ikon si můžete přetáhnout ikonu PC Translatoru (například: pravé myšítko nad menu či nástrojovou lištou > Vlastní... > )
Obrázek

Slouží k zobrazení/skrytí lišty PC Translatoru.

Lišta PC Translatoru
Obrázek

Detail:
1. ikona = Přeložit
2. ikona = Přeložit označený text
3. ikona = Slovník
4. ikona = Nastavit překladač

Obrázek

Přeložená stránka
Obrázek

Slovník
Obrázek

Nastavit překladač
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 31 led 2010 18:20

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) HideTab: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/12849

Obrázek HideTab schová aktuální tab, případně všechny taby (stránky). Na nástrojovou lištu si můžete vytáhnout i tlačítko doplňku, takzvané panic tlačítko, schová (při panice, potřebě rychlého skrytí) všechny taby a otevře nevinou stránku :D

Panic tlačítko
Obrázek

Ikona ve stavové liště při skrytí nulového počtu tabů
Obrázek

Ikona ve stavové liště při skrytí nenulového počtu tabů
Obrázek

Menu po kliknutí na ikonu ve stavové liště při nulovém počtu schovaných tabů (při kliku v tomto menu na název tabu ho skryje či zobrazí)
Obrázek

Menu po kliknutí na ikonu ve stavové liště při nenulovém počtu skrytích tabů (všimněte si i klávesových zkratek pro vyvolání akcí), červená ikona s vykřičníkem před názvem tabu = skrytí tab
Obrázek

Kontextové menu nad tabem (nemusí být ani aktivní) v tabové liště
Obrázek

Kontextové menu na stránce (tabu)
Obrázek

Nastavení
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 05 úno 2010 20:28

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Přechod z Firefoxu 3.5.7 na Firefox 3.6 a kompatibilita "nekompatibilních" doplňků :D

Měl jsem 1 doplněk co není kompatibilní ani s Firefoxem 3.5.7, a asi 7 co nejsou kompatibilní s 3.6 (jen pre či 3.5.7). Nakonec jsem rozběhal všechny, ale nejdříve jsem se dost zpotil, v předtuše, že se mi to snad nepodaří ... samozřejmě ani s podporou Mr Tech Toolkit. Dá to opravdu více práce zprovoznit, než v dřívějších verzích.

Po upgradu se mi nastartoval Firefox s přeplněnou stavovou lištou (nefunkční StatusBars), vyházenými ikonami z lišt u nefunkčních doplňků a s titulní Win okenní lištou (nefunkční Hide Chrome). Při průzkumu ve správci doplňků jsem objevil hlášku, že mám restartovat a potom mi nefungující doplňky naběhnou. Ale snad ani po 7 restartech a zkoušení všeho možného se mi to nepodařilo. Už jsem přemýšlel, jak to udělám, abych se vrátil k dřívější verzi :lol:

Pak jsem v Mr Tech Tolkit zrušil podporu nekompatibilních doplňků a bez restartu jí opět zapnul. Stále nic. Už jsem se smiřoval, že se tato verze (3.6) moc nepodařila a rozkopala vše, že prostě některé doplňky přestali definitivně fungovat :D Ale ještě jsem to zkusil (to samé) i s restartem, ovšem stále nic ... ještě jsem provedl asi 2 restarty a najednou zjistil, že nemám přeplněnou stavovou lištu a titulní Win pruh zmizel! Tak jsem vyzkoušel přepínání mých 3 stavových lišt a opravdu, funkční! Vytahal jsem chybějící (zmizlé) ikony a všechny teoreticky nekompatibilní plug-iny jedou :D Ufff :lol:

Obrázek
Obrázek

Detail
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 08 úno 2010 11:04

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Chybné plug-iny pro Firefox instalují viry: Master Filer a čtvrtá verze plug-inu Sothink Web Video Downloader

Společnost Mozilla varuje uživatele svého webového prohlížeče Firefox před instalací dvou experimentálních doplňků. Uživatelům v případě jejich využití hrozí infekce jejich počítače trojskými koni ...

http://digitalne.centrum.cz/chybne-plug ... luji-viry/

"Konkrétně se jedná o doplněk Master Filer a čtvrtou verzi plug-inu Sothink Web Video Downloader. Oba doplňky bylo možné stáhnout skrze oficiální nabídku add-onů, společnost Mozilla již ale tyto doplňky z nabídky odstranila. V ohrožení bylo asi 600 uživatelů, kteří si stáhli doplněk Master Filer obsahující vir Bifrose Trojan. U doplňku Sothink Web Video Downloaderu je toto číslo podstatně vyšší, neboť si doplněk stáhlo 4000 uživatelů. Tyto uživatele pak ohrožuje LdPinch Trojan. Škodlivým doplňkům se podařilo překonat ochranu jednoho z malwarových skenerů.

Obrázek

Jestliže patříte mezi těchto několik stovek uživatelů, kteří si stáhli jeden z doplňků, pak vězte, že k úplnému odstranění trojanů nestačí pouhé odinstalování doplňku. Musíte spustit také antivirovou kontrolu. Mozilla k tomuto účelu zveřejnila seznam antivirů, které doporučuje použít k vyřešení daného problému. Znovu se tak ukázalo, že není dobré se spoléhat na jediný antivirový skener. S podobným problémem se navíc Mozilla musela vypořádat již dříve, kdy byl škodlivý kód obsažen ve vietnamském jazykovém balíčku.

Zdroj: Computerworld"

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 08 úno 2010 21:18

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) PageStyle2Tab: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/1523

Obrázek PageStyle2Tab barví taby stránek dle jejich pozadí (border), umí i strakatost (několik barev) na jednom tabu. Oproti podobnému doplňku ColorFulTabs nebudete mít taby nejspíš tak zářivě barevné (záleží na barvě pozadí stránek) a častěji budete mít několik tabů se stejnou barvou, když budete na podstránkách se stejnou barvou pozadí ... ale zase vás i barva záložek povede, co jsou to za stránky.

Barva se bere zhruba z této oblasti stránky
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nastavení:
- tmavě modrá = vícebarevnost tabů
- zelená = jednobarevnost tabů
- světle modrá = použít barvy na všechny taby
- oranžová = použít barvy pouze na aktuální tab

Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 09 úno 2010 21:39

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) FaviconizeTab: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/3780

Obrázek FaviconizeTab je zajímavý doplněk :D Na tabovou lištu se nám při rozlišení 1280x1024, plném oknu a normálním písmu vejde 12 tabů. S tímto doplňkem 32 tabů. Zkracuje totiž tab na velikost pouhé ikony web stránky, faviconu, případně s X tlačítkem na zavření tabů (dle nastavení). Kdo ovšem používá jako já doplněk Rights To Close, zavírá aktuální tab pravým myším dvojklikem kamkoli ...

V nastavení doplňku lze určit, zda se mají taby otvírat ve velikosti faviconu (oni se přesněji otevřou v běžné velikosti, ale ihned poté - po načtení stránky - se zmenší), případně které konkrétní stránky se mají takto otvírat. Nebo se nastaví, aby se otvírali v normální velikosti a pokud chceme nějaký tab zmenšit, provedeme to buď klávesovou zkratkou (osobně jsem zvolil levý myší dvojklik a v Tab Mix Plus jsem pro tuto zkratku vyřadil funkci!) nebo z kontextového menu nad tabem či lištou tabů. Při opětovné volbě se tab zase zvětší. Toto samozřejmě funguje i při otevírání stránek v minitabech.

S tímto doplňkem se mi jeví zatím (než přijdu na něco jiného, s čím zvýraznit aktuální tab) nejvhodnější nepoužívat barvení tabů (například: ColorFulTabs nebo PageStyle2Tab), protože jinak je obtížné rozpoznat pouze pohledem aktuální tab. Tyto doplňky navíc nestačí pouze zakázat, ale musí se odinstalovat. Dělal jsem různé experimenty s Tab Mix Plus a vlastním nastavením tabů (zvýrazněním aktuálního), například s různou průhledností tabů neaktuálních ... ale zase se zhorší jejich viditelnost, čitelnost ... prostě mi to nesedlo, ale můžete to vyzkoušet sami. Pak jsem myslím ještě zkoušel v ColorFulTabs (?) zvětšit barevnou výraznost (sytost) aktuálního tabu, ale taky tedy nic moc ...

Obrázek

Detail
Obrázek

Kombinace minitabů (favicon tabů) a normálních tabů (plné velikosti)
Obrázek

Volba kontextového menu (pravé myšítko) nad tabem či tabovou lištou pro zmenšení / zvětšení tabu
Obrázek

Nastavení:
- oranžová = klávesové zkratky pro zmenšení / zvětšení tabu
- červená = volba pro automatické zmenšení
- modrá = definice stránek pro automatické zmenšení tabů, při napsání: * se nadefinují naprosto všechny stránky
- zelená = zda se má vedle faviconu zobrazit i X pro zavření tabu

Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 10 úno 2010 13:32

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) IdentFavIcon: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/7765

Obrázek IdentFavIcon se nám hodí k předešlému doplňku, ale nejen k němu, využijeme ho i bez něho ... Generuje totiž podle IP navštívené stránky na stránkách bez faviconu, tedy své ikony stránky, kde Firefox použije obecnou ikonu (favicon), jedinečnou ikonu / favicon. Tento generovaný favicon se automaticky vytvoří navštíveným stránky bez faviconu, poté se zobrazuje i v záložkách a na liště záložek.

Obecná ikona / favicon (zobrazuje se na všech stránkách bez svého faviconu)
Obrázek

Generované favicony
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nastavení
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 11 úno 2010 20:23

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) Scroll on Flash: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/64764

Obrázek Scroll on Flash je zcela nový doplněk, ale hodně praktický. Také vás vždy zarazí a rozčílí, když vám nad flashem, typicky nějakým oknem videa, třeba na YouTube nebo zde na fóru vloženým videem, přestane rolovat stránka pomocí myšího kolečka? Tento doplněk to řeší. Sláva :D Po kliknutí na ikonu doplňku ve stavové liště by se měla funkce vypnout - nevím teda proč - mě to ovšem funguje stále, ale nestěžuji si :D

Ikona doplňku ve stavové liště, doplněk zapnutý
Obrázek

Ikona doplňku ve stavové liště, doplněk vypnutý
Obrázek

Nastavení
Obrázek

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 13 úno 2010 15:05

Katalog všech zde popsaných věcí v tomto vláknu, s klikatelnými odkazy:
- dle abecedy >>>>
viewtopic.php?f=3&t=38558
- dle kategorie >>> viewtopic.php?f=3&t=38558&start=9



Stránka plug-inu (doplňku) PermaTabs Mod: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/7816

Obrázek PermaTabs Mod přidá do Firefoxu funkci permanentních / stálých tabů (stránek). Takové taby nezavřete (to umí i Tab Mix Plus) a dále jsou na tabové liště i při novém startu Firefoxu (lhostejno jestli po restartu či startu Firefoxu). Při startu můžou být na liště v neotevřeném (nenačteném) stavu, nebo v otevřeném (načteném), záleží na nastavení. Tento plug-in má ovšem 3 neduhy:

- po nainstalování doplňku a jeho dalším restartu se objeví na konci tabové lišty samostatné tlačítko X pro zavření aktuálního tabu, jde sice odstranit pomocí Tab Mix Plus, ale při dalším startu Firefoxu je zase zpátky ...

- při startu Firefoxu nespolupracuje s FaviconizeTab a otevře permanentní taby v celé velikosti, ty sice jdou ručně minimalizovat do velikosti faviconu, ale při této akci se projeví třetí neduh ...

- permanentní taby, pokud nejsou zobrazeny pouze faviconem (ale i při tom je favicon natlačen zcela vpravo v tabu) mají netypické zobrazení: vlevo popis tabu, vpravo favicon ...

Stálé taby jsou označeny oranžovým pozadím (lze změnit v nastavení), nyní nepoužívám barevné taby, takže nevím co nastane v takovém případě (kolize barev z několika doplňků), ale nastavení doplňku obsahuje volbu pro odebrání pozadí, to asi bude řešení ... Doplněk má svoje tlačítko, když si ho vytáhnete z nabídky tlačítek. Nejprve se zobrazí bez rozklikávací šipečky pro menu (druhá funkce tlačítka), později se objeví (možná při novém startu Firefoxu). Tato šipečka se ale vůbec nezobrazí na liště Sidebaru, pokud ho používáte.

Tlačítko při nepermanentním aktuálním tabu
Obrázek

Tlačítko při permanentním aktuálním tabu
Obrázek

Menu tlačítka
Obrázek

Kontextové menu nad tabem
Obrázek

Obrázek

Detail
Obrázek

Raději doplňuji i obrázek, jak budete mít stálé taby velké bez doplňku FaviconizeTab, protože PermaTabs Mod taby nezmenšuje! A jestli někdo zase vidí mezery mezi taby, či šipečky a odskočené taby, tento plug-in to také nedělá!
Obrázek

Nastavení - Main
Obrázek

Nastavení - Advanced
Obrázek

Nastavení - Shortcuts (klávesové zkratky)
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 13 úno 2010 16:43, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
esix
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod esix » 13 úno 2010 16:01

Obrázek    App Tabs

Obrázek


Addon ktory sluzi na vytvorenie malých tabov na lavej strane tab baru. Staci len stlacit Ctrl+kliknut na tab ktory chceme zmensit.


https://addons.mozilla.org/sk/firefox/addon/47734

Pozor: Add-on neni kompatibilný s doplnkom Tab Mix Plus!
Naposledy upravil(a) esix dne 13 úno 2010 18:04, celkem upraveno 1 x.
^__^
(00)\\_______
(._.)\\_______)\\/\\
____||______||___

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TIP: Zajímavé plug-iny (doplňky) Firefoxu!

Příspěvekod X » 13 úno 2010 16:24

Ano, ale pozor na to, že App Tabs nefunguje s Tab Mix Plus, místo toho se může použít autorova obdoba Tab Mix Plus: Tabberwocky ...

PermaTabs Mod nedělá minitaby (pouze na velikost faviconu), ale FaviconizeTab!

esix: Nedáváš pozor při čtení, protože jsem to s tou velikostí psal :D Pro jistotu jsem to nyní ještě doplnil ...
Naposledy upravil(a) X dne 13 úno 2010 20:01, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti