Jak startují Windows? Vyřešeno

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Zlobr61
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Zlobr61 » 15 úno 2009 18:18

El Diablo píše:To jsou OEM jsou to Windows jako každé jiné jen jsou určeny k jednomu PC. Jakmile je nainstaluješ na PC (Notebook) už na něm mají zůstat, stanou se příslušenstvím HW... (zjednodušeně řečeno)

To znamená pokud mám také tuto verzi OEM,ža pokud budu reinstalovat pc,tak to po mě asi bude žádat číslo(to mám-už bylo mnou použito na jednom a tom samém pc),takže se může stát,že mě to dál nepustí nebo tomu špatně rozumím?Pořád se bude jednat o jeden a ten samý počítač.

Reklama
PM74_
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod PM74_ » 11 čer 2009 14:20

Zdravím,
mám dotaz související s titulním článkem.

Zajímalo by mě, kde se nastavuje cesta k zaváděcím souborům jako je boot.ini apod.
Podařila se mi totiž zvláštní věc. Po kolapsu systému a různém laborování se zaváděním jsem se dostal do stavu, kdy Win XP, dokumenty, nastavení, programy atd. mám na disku C, ale zaváděcí soubory, tedy boot.ini, ntldr apod., mám na disku D, který ale má sloužit jen pro ukládání dat. Systém v tomto stavu sice nabíhá a funguje celkem normálně, ale rád bych docílil původního stavu, tedy že všechny systémové věci budou na disku C. Samozřejmě bych mohl přeinstalovat Windows, ale to považuju za krajně krajní řešení.

Předem díky za radu.

Jabkozrout
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: červen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Jabkozrout » 11 čer 2009 14:46

Zlobr61 píše:
El Diablo píše:To jsou OEM jsou to Windows jako každé jiné jen jsou určeny k jednomu PC. Jakmile je nainstaluješ na PC (Notebook) už na něm mají zůstat, stanou se příslušenstvím HW... (zjednodušeně řečeno)

To znamená pokud mám také tuto verzi OEM,ža pokud budu reinstalovat pc,tak to po mě asi bude žádat číslo(to mám-už bylo mnou použito na jednom a tom samém pc),takže se může stát,že mě to dál nepustí nebo tomu špatně rozumím?Pořád se bude jednat o jeden a ten samý počítač.


Pokud hodláš reinstalovat systém na ten stejný počítač na kterém byl předtím, neměl by to být problém. OEM verze je fixovaná na hardware v tom smyslu, že není přenositelná licence s počítače na počítač, většinou je fixovaná k základní desce (nebo si to tak aspoň pamatuju).

Uživatelský avatar
Majoros.L
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 110
Registrován: leden 11
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Majoros.L » 28 led 2011 17:53

Prosím o pomoc

Vždycky jak zapnu PC a dám F8 abych šel do biosu tak se mi zapne tabulka a v ní jen abych si vybral jestly chci naintalovat Win z HDD nebo CD

děkuji za každou radu
Nedivte se .... Víííím že mám blbé dotazy ale tak to bývá když ste nováček a potřebujete upragovat PC.

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Žbeky » 28 led 2011 17:58

Do biosu se přes F8 nechodí. Z 99% to je Del, TAB, Esc nebo F1
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Pic » 28 led 2011 18:14

Pokud máte OEM licenci Windows, lze bez problému nainstalovat nově systém na stejný PC a není ani problém s aktivací. Konkrétně jsem to dělal kamarádovi a vše bez problémů. Byla to druhá instalace stejných Windows na stejný PC, po totálním zavirování.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak startují Windows?

Příspěvekod Pic » 28 led 2011 18:20

Pro PM74
Podle mne máš na disku D jen asi kopie uvedených souborů a na C je nevidíš, nebo máš systém nainstalován na D a ostatní na C.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows XP emulátor na Windows 10 Příloha(y)
    od propi » 08 dub 2023 13:56 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    2706
    od propi Zobrazit poslední příspěvek
    10 dub 2023 19:47
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1524
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Update Windows 10
    od liborek » 01 dub 2023 17:43 » v Windows 11, 10, 8...
    47
    4913
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    08 dub 2023 11:33
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    525
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    1973
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59

Zpět na “Software články”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host