Legálnost licence

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
NenapadaMeNic
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 387
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Legálnost licence

Příspěvekod NenapadaMeNic » 19 úno 2019 17:34

Zdravím,
napsal jsem stránce Výhodný Software, proč bych u nich kupoval licenci za 1500+, když ji mám z Aukra za stovku. Napsali mi email a zajímalo by mě, jestli je to pravda.

V textové podobě:

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz.

Windows 10 Home i Pro máme ve verzích, které se značí NONSLP, jedná se o licence původem z Irska určené pro naši oblast (EU).

Co se týče verzí OEM:DM, GVLK (které nejsou pro běžné uživatele určené), tak zde je situace na trhu poněkud problematická, tyto verze jsou často dodávány prodejci s padělky, neboť jde o verze, které z 95% nejsou určené pro EU trh (Čína, Made in Singapur) a v žádném případě není jejich užití legální v EU a často ani v oblasti od které licence pochází, neboť jsou prodávány v překročeném množstevním rozsahu. Bohužel tyto licence i v EU zákazníkům často fungují a jdou u výrobce aktivovat - to však neznamená, že licence máte legálně.

Žádné licence typu MSND, GVLK, MAK nebo OEM:DM (Made in Singapur), které se prodávají ve velkém na aukčních portálech (a bazarových stránkách) nenabízíme a doporučujeme se těmto nabídkám vyvarovat, jde o licence určené pro předplatitele, které jsou za pár měsíců blokovány a v žádné případě nejsou legální.

Doufám, že odpověď pro vás byla srozumitelná, v případě, že by vás zajímalo více informaci, jsem vám k dispozici také a telefonu.

S pozdravem,

Jakub Končinský
produktový manažer

info@vyhodny-software.cz
Mobil: + 420 777 000 601

Výhodný Software s.r.o
Software Deals™
DIČ: CZ01648179
Jaselská 1022, Jičín
Česka republika
www.vyhodny-software.cz

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Legálnost licence

Příspěvekod petr22 » 19 úno 2019 19:15

Neexistuje nic jako licence Windows pro EU trh.

OEM a retail licence koupene mimo EU jsou samozrejmne zcela legalni.


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host