Odreniny Vyřešeno

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

BodyCount100+
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Odreniny  Vyřešeno

Příspěvekod BodyCount100+ » 04 kvě 2022 10:29

Odreniny na obrazovke, dokonca to mam v popise aj v reklamacnom liste, avsak po prichode do servisu v Bratislave tvrdia, ze su to len cmuhy. No na mojich obrazkoch jasne vidno, ze to smuhy nie su a teda ma zaujima, ze ci mam pravo na odstupenie od kupnej zmluvy do 14 dni, ked som to nekupil z predajne priamo, ale museli to zaobstarat zo skladu z Bratislavy, teda to museli odoslat - berie sa to ako nakup cez e-shop? Kedze to nemali na predajni? Laptop som nemal ako zaspinit, kedze som ho mal v ruke len par hodin a obrazovky som sa nedotkol na pravom rohu ani pod pravym rohom.

Ako postupovat v tomto pripade?



MacBook 14" Pro M1
Přílohy
Servis1kruh.jpg
Na prvom obrazku mi uz ten laptop "ocistili" ale stale tam vidiet tie pasiky na rame obrazovky a teda je jasne, ze to asi smuhy nebudu
IMG-0220.jpg
a na druhom obrazku je zachytene co som ja fotil, kvalitne a vidiet tam tie uzke obdliznicky...

Reklama
flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odreniny

Příspěvekod flowem » 04 kvě 2022 11:37

Objednano pres eshop = koupeno na dalku = moznost vratit do 14 dnu. Nic vic, nic min.

Ja toto resil u Macbooku Air M1, prvni kus byl ohnuty a druhy poskrabany. Uz jsem na to nemel nervy a prodal ho. Dva kusy a oba byly vadne.

Pozaduj vymenu za novy kus, obchod si to pak resi s dodavatelem v ramci DOA.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odreniny

Příspěvekod petr22 » 04 kvě 2022 16:21

Otazka je jak se prodejce zatvari na vraceni zbozi, ktere bylo reklamovano a je prokazatelne mechanicky poskozeno.

To, kam tazatel saha nebo jak dlouho vyrobek pouziva ve finale nikoho nezajima, rozhodujici je existujici poskozeni.
Je pouze na prodejci jak se k tomu postavi.

Pokud je to objednano pres eshop tak to vratit lze, pokud na prodejne tak ne.

Jestli jsou to smouhy tak at je servis vycisti. Jestli skrabance tak musi byt na omak citit ze povrch skla neni hladky.

Ghoust23
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 341
Registrován: září 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Odreniny

Příspěvekod Ghoust23 » 04 kvě 2022 21:04

Jak psal Petr, mechanické poškození se těžko prokazuje.. Osobně jsem to kdysi dávno řešil u Samsung Galaxy Note 4. Telefon jsem si kupoval na prodejně, rozbaloval až doma a byl také poškrábaný. Reklamaci mi bohužel neuznali..

Osobně taky plánuji v blízké době pořizovat Macbook, tak doufám, že s tím nebudou podobné problémy.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 | RAM: Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3000 | GPU: XFX Radeon RX 5700 DD Ultra, 8GB GDDR6 | SSD: Transcend MTE220S, M.2 - 1TB | CASE: Fractal Design Define S

BodyCount100+
Level 2
Level 2
Příspěvky: 185
Registrován: srpen 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Odreniny

Příspěvekod BodyCount100+ » 06 kvě 2022 08:23

Urcite si zakup Macbook online/e-shop


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti