Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod guest » 28 kvě 2014 13:17

Jak jsem již psal. Měl by se zeptat na MÚ kde se ten případ řešil. Tady se jen dozví různé rady od rádobyprávníků ;)

Reklama
Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 13:23

To, co jsem napsal, je ověřené mj. přímo na exekutorském úřadě. Byl jsem před cca dvěma lety v podobné situaci.

Na MěÚ se dozví kulové, to já jsem daleko lepší právník, než oni. Oni bohužel jen mají pravomoc buzerovat lidi, právní vědomí skoro nulové (alespoň u těch, které tady u nás znám).
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod guest » 28 kvě 2014 13:26

Na závěr:
Soudní exekutor má ze zákona nárok na odměnu a náhradu vynaložených nákladů, spojených s prováděním exekuce a další činností. Způsob odměňování soudních exekutorů vyplývá ze znění právních předpisů – exekučního řádu a vyhlášky ministerstva č. 330/2001 Sb. – exekuční tarif Tyto zákonné tarify se použijí v případě, že se soudní exekutor a ten, jemuž se služba v konkrétním případě poskytuje, nedohodnou jinak. Zákon tedy umožňuje domluvit se soudním exekutorem jinou výši a způsob odměny než je stanovena právními předpisy (tzv. smluvní odměna). Smluvní odměnu nepožadujeme, svoji odměnu a náklady odvozujeme od zákonné úpravy. Odměna soudního exekutora a náklady, které má soudní exekutor spojené s exekučním řízením jsou peněžité položky, které jdou k tíži povinného a jsou vymáhány spolu s pohledávkou oprávněného. Oprávněnému v tomto ohledu nevznikají žádné peněžité náklady.


http://www.soudniexekutor.com/odmeny_a_naklady.html

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 13:30

Správně uvádíš soudní exekutor. Ten však nemá s tímhle nic společného, zrovna tak jako soud, protože to šlo přes správní úřad (MěÚ). U exekutorských úřadů bude asi situace trochu jiná ;)

A dále: Oprávněnému pochopitelně nevznikají náklady, pokud exekutor pohledávku vymůže na povinném.. Když se mu to nepovede, o tom už se tam nemluví :P
Naposledy upravil(a) wattmetr dne 28 kvě 2014 13:33, celkem upraveno 1 x.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 28 kvě 2014 13:33

I když jde o soukromého exekutora, tak povolení k provedení exekuci dává soud. Nikdo jiný. Bez soudního povolení nelze exekuci provést.

Na úřadě se nic vážně nedovíš. Zeptám se ti u nás na soudě, jak je to s těmi náklady.
Naposledy upravil(a) Riviera kid dne 28 kvě 2014 13:36, celkem upraveno 1 x.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 13:35

2Riviera kid: Jelikož pracuješ v justici, uveď prosím na správnou míru naše dohady tak, abychom už neradili nesmysly a tazatel věděl, na čem je ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod guest » 28 kvě 2014 13:35

A myslíš že exekutorský úřad zaměstnává jiné exekutory než soudní? Jaké? I OSV'Č jsou vázány stejným zákonem !

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 28 kvě 2014 13:39

wattmetr píše:2Riviera kid: Jelikož pracuješ v justici, uveď prosím na správnou míru naše dohady tak, abychom už neradili nesmysly a tazatel věděl, na čem je ;)


Pracuju na tom ;)

--- Doplnění předchozího příspěvku (28 Kvě 2014 14:07) ---

Takže:

Pokud máš rozhodnutí o tom, že ti dotyčný má vrátit peníze a je to pravomocné, můžeš se rovnou obrátit na exekutora. Pokud ne, je třeba se ještě předtím obrátit na soud.

Exekutor na základě tohoto papíru požádá soud a zahájení exekutorského řízení, kde bude vymáhat tvou částku a již tu několikrát zmíněné náklady, které budou jistě mnohem větší, než tvoje vymáhaná suma (vzhledem k tomu, že byl čin veden jako přestupek).

Ovšem pozor. Pokud bude dlužník chudej jak kostelní myš a nebude mu co sebrat, tak v případě, že nemáš smluvně ošetřeno s exekutorem, který částku vymáhá, že nebudeš v žádném případě platit náklady, stane se to, co jsem již říkal, že je bude chtít po tobě.

Takže rada je taková: Pokud to chceš hnát přes exekutora, tak si s ním sepiš smlouvu o tom, že nebudeš platit nic a vše bude vymáháno od dlužníka. My jako soud to máme, takže není pak problém exekuci kdykoliv zastavit, jelikož se nemusíme bát, že náklady potom převýší výši dlužné částky (např. v případě, kdy dojde k zaplacení dlužníkem a exekuce se zastaví). Kdyby se tak stalo, nemusíme nic platit, ať jsou náklady jakkoliv velké.

Děkuji tímto našemu vymáhajícímu oddělení :lol:


A ještě vyjádření přímo z exekutorského úřadu, kde mám svého člověka:

pokud zlodeji neni co vzit, zaplati naklady ten, kdo navrh podal. Zalezi na dohode s konkretnim uradem, jestli zaplati pouze realne naklady, nebo pausalni, coz u nas byva kolem 7000,-.
Pokud je ten zlodej socka a jedna se o malou castku, je to bezpredmetne.
Naposledy upravil(a) Riviera kid dne 28 kvě 2014 15:45, celkem upraveno 2 x.
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod wattmetr » 28 kvě 2014 15:35

Děkuji za skoro vyčerpávající vysvětlení. To skoro má původ zde:
My jako soud to máme, takže není pak problém exekuci kdykoliv zastavit, jelikož se nemusíme bát, že náklady ??????????????

Děkuji tímto našemu vymáhajícímu oddělení :lol:
Kousek tam chybí, můžeš ho doplnit?
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 28 kvě 2014 15:44

Pardon, doplněno
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Peťa » 28 kvě 2014 16:19

Díky moc za rady všem, zvláštní dík pak pro Riviera kid, že se zeptal v práci. Nechám to tedy být, protože riskovat náklady kolem 7 tisíc se mi určitě nevyplatí. Co jsem zjišťoval, tak toho zloděje by byl asi problém dohledat a když by se to povedlo, tak s největší pravděpodobností nebude mít oficiálně žádné peníze ani majetek.
Akorát jsem teda naštvaný ještě víc než když jsem jenom přišel o ty peníze. Tak okradou mě a ještě reálně hrozí, že za to budu platit já? To je výborný :-S

Uživatelský avatar
Riviera kid
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1167
Registrován: květen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak dále postupovat ve věci podvodu po rozhodnutí úřadů?

Příspěvekod Riviera kid » 28 kvě 2014 16:27

Nemáš zač. Exekutor má spoustu cestiček, jak si ho najít. Můžeš zkusit tu exekutorku v Plzni, jak odkazoval Blue Spirit, tam by ses mohl vyhnout problémům s náklady. Napiš jim a uvidíš. Vydělává ten ksindl, co tě obral nebo si vydělává jen krádežemi?
"Voda je mokrá, nebe je modrý, ženský mají tajemství."


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti