Nevyžádané,neobjednané zásilky Vyřešeno

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nevyžádané,neobjednané zásilky  Vyřešeno

Příspěvekod behavioralista » 18 srp 2017 10:04

Čus týpci,po dovči jsem objevil schránku plnou lístečků na nepřevzaté zásilky a telefon plný zpráv o doručování zásilek.Nic jsem si nikde neobjednal,než jsem to v telefonu stihl všechno proštudovat,tak navíc shodou okolností asi před hodinou dovalil PPL s další jakože objednanou zásilkou.Říkám a co to jako je,já si nic neobjednal,tak si to odvezte zpět odesílateli.Na poštu pro balíky chodit nebudu,ať si to pošlou zpátky a do dep taky nebudu chodit nic vyzvedávat.Nevím co to je za zboží a ani mě to moc nezajímá,ale chtěl jsem se zeptat,jak to,že se mi toto děje a jak to odstranit.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2017 10:15

Nekdo kdo te nema rad to objednava na dobirku s dorucenim na tvoji adresu.

Jak to odstranit - nijak. Leda dotycneho najit a vysvetlit mu to rucne.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod behavioralista » 18 srp 2017 10:20

Blbost,mě mají všichni rádi.Navíc mi jakože na email nepřišlo žádné potvrzení o objednání zboží,počet příchozích zpráv:0,takže jestli to objednal někdo jiný,tam musel zadat svůj email.
Není to náhodou trestné nebo tak něco?

Uživatelský avatar
easports
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 123
Registrován: červenec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod easports » 18 srp 2017 10:34

A posílají ti v SMS od jakého obchodu to zboží je? Pak bys tam mohl zavolat a vysvětlit jim co se děje.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2017 10:34

Muzes se zeptat na PPL kdo to objednal, ale nejspis se dozvis ze ty sam.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod Karrex » 18 srp 2017 11:42

Jednou tak na škole se objednávala pizza na jednoho kluka. Chodila mu klidně ve 22h, on ji ale vždy převzal a zaplatil :lol: .

Já osobně bych se optával na čísla balíčků a odesílatele, pak ty eshopy kontaktoval. A pokud by byl náhodou stejný email, zeptat se, zda to nemůžou třeba blokovat, IP by byla samozřejmě ještě lepší, ale nevím, zda tam bude ta možnost.


Může se také krásně stát, že by tě mohly kontaktovat všechny ty eshopy (pokud je na balíčku i tel. číslo nebo prostě poštou), že chtějí uhradit poštovné, hodně jich má v podmínkách, že platíš poštovné, pokud se jim to vrátí. Někde i poplatek/pokutu.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod behavioralista » 18 srp 2017 12:16

Tak těch lístečků od pošty ve schránce bylo 71.SMS od kurýrů 43.To znamená celkem 114 objednávek na mé jméno.Prokazatelně to bylo objednáno v době,kdy jsem byl na dovči,tudíž jsem to nemohl naobjednávat já.Na můj email,ze kterého si objednávám věci nebyl doručen jediný email potvrzující objednávku,takže tyto potvrzující emaily museli být doručeny na email onoho objednavatele.Byl jsem si na poště vyžádat informace o odesílatelích a těch zásilek je fakt hodně.71 balíků různých velikostí od obchodů z celého Česka.

Uživatelský avatar
dom324
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3161
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod dom324 » 18 srp 2017 12:27

A chodí balíky pořád, nebo to skončiko, když ses vrátil domů?
Být tebou radši zkontaktuju eshopy a informuju je o tom, než ti přijde účet za poštovné za 114 balíků :D (což by byla celkem darda, 50*114 = 5700...)

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod mmmartin » 18 srp 2017 12:29

To může být klidně nějaká vnucovací akce, třeba i v kombinaci s výše uvedeným fórem s pizzou. Např. ti pošlou ZDARMA (!!!) tři páry ponožek s žádostí o zhodnocení v rámci nějakého spotřebitelského průzkumu.Po odeslání vyplněného formuláře ti najednou začnou chodit fusekle pod tlakem, protože součástí průzkumu byla i věta hoooodně malým písmem dole pod čarou, že objednáváš deset párů každý měsíc a u toho je předzaškrtnuté políčko. Cena je přitom několikanásobná v porovnání s cenou značkových fuseklí z kamenného obchodu.
Stejnou fintu používá firma, která rozesílá na stejném principu (první za zaváděcí cenu) zlaté mince pro sběratele, které podle vyjádření numismatiků nemají žádnou sběratelskou hodnotu a výrobní cena je zlomkem požadované částky a v podstatě i zlomkem zaváděcí ceny. Problém je v tom, že tyto firmy sídlí nejčastěji ve Švýcarsku, kam ani dlouhé prsty ČOI nedosáhnou. Pokud jseš si na 100 % jistý, že jsi se ničeho takového nezúčastnil a tedy nic neobjednal, šetři adrenalinem, hlavně nepřebírej a dělej mrtvýho brouka. Stejně se ničeho nedopátráš.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod Karrex » 18 srp 2017 12:41

behavioralista píše:....Prokazatelně to bylo objednáno v době,kdy jsem byl na dovči,tudíž jsem to nemohl naobjednávat já.....


Pokud by se řešilo to poštovné nebo tak, tak tohle nikoho zajímat nebude, objednávat můžeš odkudkoliv, je jedno, zda jsi byl na dovolené. Proto jsem psal ten "fór". Ty můžeš říct, to není můj email, já byl jinde. Jenže... Ty můžeš mít emailů kolik chceš o kterých nikdo nemusí vědět a objednávat můžeš také odkudkoliv...
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53589
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod petr22 » 18 srp 2017 12:47

Vnucovaci akce je 1 zasilka mesicne a neni zasilkovkou, ale Ceskou postou.

V tomhle pripade je to ale 114 baliku za dva tydny z ruznych eshopu.

Tohle dela jeden clovek a vyborne se tim bavi. A moc dobre vi, zes byl na dovolene.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nevyžádané,neobjednané zásilky

Příspěvekod behavioralista » 25 srp 2017 12:05

Takže už jsem to vyřešil.Pachatel byl odhalen a teďka bych nechtěl být v jeho kůži,neboť musí zaplatit všech 114 zásilek v plné výši.Jedná se o 79 tisíc a nějaké drobné neboť ten blb naobjednával i nějaké dražší televize nebo monitory nebo co. :lol: :lol: :lol:


Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti