co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Problematika reklamací a vše kolem nich, rady a zkušenosti spotřebitelů...

Moderátor: Mods_senior

nl635
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod nl635 » 14 lis 2023 20:07

Kolko ma taky obchod s vypocetnou technikou marzu? 2-3%?
Ked z tej marze 50k czk mesacne odniest domov, aky musim mat teda obrat? dva a pol miliona mesacne?


Povedz mi jeden bod preco by u teba potencionalny zakaznik mal nakupit namiesto trebars alzy. Ponuknes mu lepsie ceny? Lepsie casy dodania? Lepsi servis?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod petr22 » 14 lis 2023 21:37

Ja prave tazatele od toho odrazuju. Bez zkusenosti to bude velice tezke.

Jakmile se do toho pusti, tak uz se toho jen tak nezbavi. Bude se tomu muset venovat fulltime,
denne i kdyz ho to nebude zrovna bavit. Proto je dobre mit alespon 2 lidi na to.

Ono to neni jen o 14 dnech dovolene, ale v pripade nehody je mimo treba taky 3 mesice nebo 3/4 roku,
po celou dobu nebude schopen plnit sve pravni zavazky a nikoho nezajima ze lezi v nemocnici.

Znovu upozornuji na fakt, ze tazatel dle vlastnich slov nema vzdelani v oboru.

Tedy ten osobni pristup, ktery ma jediny navic proti Alze, mi uplne neni jasne, jak bude fungovat.
Abychom nakonec na foru nemeli 10x denne dotazy, co prodat nebo doporucit zakaznikum.

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod souky5 » 24 lis 2023 15:50

tak sem pokročil sehnal jsem ručitele tzn. odpovědnou osobu na Výroba, instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů, elektronických a telekomunikačních zařízení ještě mě čeká TIČR až budu mít vyřízenou živnost... jinak pájení určitě časem budu chtít

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod petr22 » 24 lis 2023 17:07

Az prijde pajeni tak nesetrit a koupit Wellera stanici kde je pajecka, odsavacka a horkovzduch v jednom.

souky5
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1124
Registrován: leden 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod souky5 » 30 lis 2023 12:23

Ahoj, tak ZL už mám čeká mě TIČR příští týden komisař je nemocný. začínám po novém roce zatím jako vedlejší činnost

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: co je potřeba pro otevření krámu s výpočetní technikou

Příspěvekod atari » 01 pro 2023 10:23

Vidím, že to bereš vážně. Tak ještě pár postřehů.

Souhlasím s tím co napsal „Příspěvekod petr22 » 14 lis 2023 21:37“, to znamená, že pokud bys to pojal jen jako prodejnu, tak nemáš šanci proti těm Alzám apod.

U toho známého jsem osobně viděl, jak otec s dcerou dorazili koupit notebook. Prvních 20 minut byla diskuze o tom, co vlastně chtějí koupit. (velikost displeje, myš, zda klávesnice, jaká atd) a pak dalších 10 minut řešili jaký výrobce a za kolik.
Po jejich odchodu jsem se známého zeptal, jak na tomhle může vydělat, když ztratí půl hodiny času diskuzí o ničem (jenom při první schůzce), a na tom ntb má téměř nula nula nic. A on mi řekl, já to vím, ale oni přijdou za několik měsíců (nebo dřív), že jim to nefunguje, a já pak vydělám na servisu (reinstalace WIN, smazat tempy, odvirovat atd.)

A pak dělá servis místním firmám včetně školy (hlavně správce sítí apod.), a tím pádem jim dodává HW. Třeba poslední objednávka od střední školy byla za několik stovek tisíc. Ona ta škola (včetně těch místních firem), velice době ví, že když je problém, tak mu zavolaj, a on tam velice rychle dorazí a řeší to. A výhoda je v tom, že má na prodejně zásoby zboží, a když například odejde router, tak si nový vyzvedne na prodejně, a nemusí čekat 24 hodin až mu odněkud dorazí PPL. A ve firmě/škole, za hodinu zase fungujou. A výhoda je v tom, že s nimi nemusí ztrácet čas diskuzí, jaký tam má dát router, disk apod., protože tam dá to co oni potřebují, a také to co potřebuje prodat ze svého skladu na prodejně.

Rozhodně však nedělá servis, že by opravoval rozbitý HW. A pájení, tak to ani omylem. Ona to je totiž nevděčná práce a moc se na tom nedá vydělat...

Podle nadpisu tématu chceš otevřít prodejnu, ale podle diskuze, chceš dělat servis. Můj názor je ten, že nelze v jednom člověku pořádně dělat obojí současně .
Pokud ten servis (respektive opravy) začneš opravdu dělat, tak se to rozkřikne, a lidi ti začnou nosit různé nefunkční šroty s představou, že jim to opravíš za několik desetikorun… A ty budeš dost často bádat, kde je vlastně závada, a pokud ji najdeš, a pokud se to povede opravit, tak na tom často necháš mnoho hodin.

A jelikož jim musíš předem sdělit přibližnou cenu, tak musíš nahlásit rovnou 1200,-Kč, a v tom případě jich mnoho zase ihned odejde. A pokud jim nahlásíš jen třeba 250,-Kč, a pak zjistíš skutečný rozsah oprav, tak na tom můžeš prodělat, a nebo jim budeš volat, že to bude dražší, a vrátíš jim to neopravené, a už jenom to je ztráta tvého času.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Reklamace a zákony”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů