BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

warkis
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod warkis » 07 říj 2014 16:24

Dobrý den,

(začínám trpitelskou minulostí mého notebooku, kdyby vám to náhodou nějak pomohlo v diagnostice problému, protože to na sebe dost navazuje. Jinak přeskočte rovnou na "AKTUÁLNÍ PROBLÉM")

Všechny problémy začaly zhruba před půl rokem, když přestala fungovat baterka a notebook jel jen v případě, že byl zapojen v zásuvce.
Následně se začal s pravidelností cca 4x denně náhodně vypínat a bez upozornění vypínat. Vzhledem k tomu, že jsem měl tenkrát poměrně rušno, neměl jsem ani v nejmenším čas to řešit (ani peníze), jsem se s tím naučil žít. Později se mi asi 3x objevila BSOD - po restartu ovšem PC dále chodilo, pročež jsem to neřešil (jak už jsem říkal, nebyl čas ani peníze). Pak jsem zase odjel na delší dobu do zahraničí a když jsem se vrátil a notebook zapnul, tak se již nenastartoval (myslím, že se vždy dostal do fáze načítání windows a pak vypnul).
Vyřešil jsem to tak, že jsem přeinstaloval windows s kompletním zformátováním. To pomohlo.
Takže notebook zase hezky šlapal (stále jen když byl zapojen v zásuvce). po několika týdnech se opět začal vypínat a po dalších pár dnech se už nenastartoval s tím, že jsem ho zapnul a on načetl černou obrazovku, na které v levém horním rohu blikal kurzor. Vyřešil jsem to tak, ža jsem v BIOSu vrátil defaultní nastavení. Hned to fungovalo. Pak se to stalo znovu. Znovu jsem nastavil defaultní nastavení a pomohlo.

No a teď se včerejší noc neskutečně zpomalil (myslel jsem si, že by mohl být zahlcený cachema z After Effects a Premiere). PC ktomě toho, že se načítal asi deset minut, pak fungoval stejně dlouho a kleknul. No a ráno jsem jej zapnul, fungoval dobře, nechal jsem v něm renderovt dlouhý projekt v Premiéře (cca 2 hodiny renderu) a odešel. Přišel jsem, notebook vypnutý a už nejde nastartovat.

AKTUÁLNÍ PROBLÉM:
1- zapnu
2- Objeví se obrazovka s logem Packard Bell a možností vstoupit do BIOSu, nebo bootovat a tak (prostě klasika)
3-Pak se objeví obrazovka s "Windows Error Recovery", kde se nachází dvě možnosti pokračování
První je "Launch Startup Repair (recommended)
Druhá je "Start Windows Normally"

Pokud dám Start Windows Normally - Objeví se to pulzující okno na černém pozadí s nápisem "starting Windows", po kterém se na zlomek sekundy (nelze postřehnout co je tam napsané) modrá plocha (nejspíš BSOD?) a hned restart (nikoliv vypnutí) a jede se znovu.

Pokud dám Launch Startup Repair - Začne loadovat "Windows is loading files", pak je asi na deset minut černo a poté seobjeví klasické modré pozadí jako můžete vidět třeba při změně uživatele. A kurzor. A nicjiného. Ani po 45 minutách (déle jsem zatím neměl čas vyzkoušet).


Notebook -> EasyNote TJ75. Rád bych poslal dxdiag, ale nevím jak, když se nedostanu do windows.

Opět trochu pospíchám, takže omluvte veškeré chyby. Další informace kdyžtak doplním, až se večer dostanu na internet.
Předem děkuji za jakoukoliv pomoc,

Warkis.

Reklama
Uživatelský avatar
PavelKilleR
Level 3
Level 3
Příspěvky: 506
Registrován: září 08
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod PavelKilleR » 07 říj 2014 16:26

Je mi líto, ale viděl bych to na format c:

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod Oxxid » 07 říj 2014 18:02

Pri startu pocitace mackej opakovane klavesu F8 a zvol "zakazat automaticky restart", pote danou BSOD vyfot a nahrej sem do prilohy.

@PavelKiller: Ja bych to videl tak, ze nemluvim do neceho cemu nerozumim.

Uživatelský avatar
PavelKilleR
Level 3
Level 3
Příspěvky: 506
Registrován: září 08
Bydliště: Chomutov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod PavelKilleR » 07 říj 2014 19:13

měl jsem stejný problém před rokem a postupoval jsem podle pokynu, které byly stejné jako píšeš ty... nepovedlo se mi to..Píši jen to co jsem na sám otestoval a co mi nevyšlo :-)

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod Oxxid » 07 říj 2014 20:13

Vzhledem k tomu, ze uz to delal tak bude pricina asi jinde.

warkis
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod warkis » 07 říj 2014 20:42

Díky za rychlou odpověď.
Formátování bych nechal až jako poslední možnost, poněvadž mám na notebooku zrovna rozdělaný projekt, který jsem ještě nestihl zazálohovat a jeho ztráta by mi opravdu přitížila (to už bych to radši dal do nějakého servisu, ať mi zachrání alespoň data).

Každopádně jsem tedy vyfotil ten blue screen (omlouvám se za kvalitu, nemohl jsem použít foťák, takže je to jen z mobilu). http://oi60.tinypic.com/4k88ko.jpg

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod Oxxid » 07 říj 2014 21:00

Popis problému a STOP code nasvedcuje poskozenemu disku.

warkis
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod warkis » 07 říj 2014 21:05

Což pro mě znamená?? Zachráním data? Má cenu opravovat notebook, nebo vyhodit? Díky.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod wattmetr » 07 říj 2014 21:15

To, že je HDD poškozený a nejde spustit OS, ještě neznamená, že jsou poškozena (všechna) data. Vyndej HDD z ntb, připoj ho jako druhý HDD do nějakého PC a data si zazálohuj. Samozřejmě na jiný HDD, exterák, apod. A zároveň v tom jiném PC ten HDD otestuj pomocí CDI, log z CDI vlož sem.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

warkis
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod warkis » 07 říj 2014 21:55

Tak díky moc, byli jste super.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod wattmetr » 07 říj 2014 21:58

A jak to dopadlo/dopadne nám neřekneš? Celkem nás to zajímá ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

warkis
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: BSOD + vypínání + již ani nenastartuje

Příspěvekod warkis » 08 říj 2014 00:11

Takže jsem to vyndal a zapojil do PC. Měl jsem disk rozdělen na C: a D:. Na Céčku jsem měl systém a na Déčku ostatní. Soubory z C:/ po zapojení do PC tam nebyly vůbec, což mě netrápí. Ovšem z D:/ tam byly složky, ale všechny složky prázdné, takže jsem nezachránil ani ten nejenší soubor (šlo mi jen o dva projekty z natáčení, od kterých mám sice zálohované surový materiál, ale veškerý střih, který mi zabral přes týden usilovné práce, je pryč).
Zkoušeli jsme na to nějaký program (myslím, že Recuvery) a nepovedlo se (psalo to myslím hlášku "Unnable to scan disk", nebo něco takového).

Takže jsem asi úplně v háji, že? Mám to brát do nějakého servisu?

Každopádně, má cenu dokupovat nový harddisk? Pojede to pak v pohodě, nebo tam bude i jiná závada. To, co se s tím notebookem dělo, tak to bylo vše způsobené jen vadným Harddiskem? Abych do toho neinvestoval a nezjistil, že je nakonec stejně lepší koupit nový notebook.

Ještě jednou díky.

--- Doplnění předchozího příspěvku (08 Říj 2014 00:13) ---

Jo a zkoušel jsem ještě předtím přeinstalovat windows a dostal jsem se jen ke zvolení jazyka. Pak tam naběhla obrazovka s "preparing to install" a zůstala dokud jsem to nevypnul (přes půl hodiny).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti