Stránka 1 z 2
nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 30 led 2018 19:46
od Edyy
Zdravim, nedavno mi odesla jedna ze dvou 1600 DDR3. Po jejim vyndani system naskocil s tim, ze jel na 800x600 a rozliseni neslo zmenit. Tak sem pc restartoval, ale pri nacitani windows vyskocila modra obrazovka a nasledny restart. Do biosu sem koukal, ale nevim jake informace budete potrebovat k tomu, aby jste me mohli poradit. ceho sem si vsiml u ty pameti bylo to, ze i kdyz ma bejt 1600 tak jela na 1333MHz a na 1.5v. Jeste to po najeti na frekvenci hlasilo - Warning: Improper memory clock may cause system fail boot and not garanteed to operate normally
Nekdo nejake napady ?
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 30 led 2018 21:01
od petr22
Co tam mas presne za pameti a co je to za pocitac ?
Jestli jsou to 1.65V moduly a mas Intel, mohlo dojit k poskozeni procesoru prilis vysokym napetim, tzn pamet nemusi byt to co je vadne. To ze to jede pri 1.5V na 1333 MHz by bylo v poradku.
Ze nejde zmenit rozliseni obvykle znamena, ze nefunguje ovladac gpu.
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 30 led 2018 21:22
od cejny
Jak pise peta.
Skousel jsi jinak reset biosu.
Skus stahnout treba kubuntu linux lts pres rufus/unetbootin co na to rekne. Sice jsem osobne nezazil, ze by win vadila zmena ram, mne na 7 prosla i zmena cpu na 4 jadro.
Je mozne ze bude stacit nastavit znova pameti v biosu (delicku). U stolniho se podivej i na nastaveni cpu. O tom problemu s intelem taky tusim. U notesu podobne nastaveni neni.
Tj reset biosu a nastav ram a podivej se zda neni potreba nastavit i cpu (muze jit leda o delicku a pripadne o frekvecni fsb desky, z ktere vychazi cpu, ram a i pcie.
Hlavne dopln co mas. DDR3 jsou tu jiz dost dlouho maj za sebou x generaci cpu.
Osobne bych vytvoril boot medium pro najeti memtest86 a tu ram nechal otestovat. Hlavne pokud ti jedna chcipla. Ram je jedna z veci co odejde malokdy, aby nebyl pruser jinde.
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 31 led 2018 15:18
od Edyy
Dal jsem tam jiny disk s os a naskocil. Ale rozliseni zustava zmenseny. Jinak pameti sou Kingston HyperX Blu XMP 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz. Je mozny, ze ten disk ma na svedomi to, ze jsem s ramkama operoval bez toho, aniz bych vypnul zdroj nebo vytahl napajeci kabel ?
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 31 led 2018 15:35
od petr22
Rikal jsem to - mas tam nestandardni pameti s napajenim 1,65V.
Takze ti to bud celou dobu bezelo samo na 1333 MHz, nebo jsi to nastavil v BIOSu rucne a pak jsi mel nastavene vyssi napeti nez povoluje vyrobce na pametovem radici.
NIKDY nemanipuj s RAM pokud PC neni vytazene ze zasuvky - i vypnuty pocitac je stale napajeny a muzes znicit zakladni desku nebo moduly kdyz se kontakty dotknou kde nemaji.
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 01 úno 2018 17:35
od Edyy
Tak nakonec nebyl vadny disk, jen to chtelo preinstalovat os. Aktualni problem je, ze po instalaci ovladacu na grafiku se vypne monitor a prestane reagovat. Po restartu, kdyz zacne nabihat os, se opet vypne monitor. Muze to byt grafickou kartou ? 560ti
Dodatečně přidáno po 20 minutách 18 vteřinách:
A pred chvily se mi to vyplo po preinstalovani os i kdyz sem zakazal aktualizace
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 01 úno 2018 18:28
od RIKI22
Skús ,či pôjde v Núdzvom režime.Ak áno ,odinštaluj ovládač na grafiku a spusť PC ešte raz ,bez ovládača.Ak PC bez ovládača funguje a problém je ,až po jeho nainštalovaní,tak veľakrát je to problém samotnej grafiky.Takže áno, môže to byť chybnou grafikou.
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 01 úno 2018 18:43
od cejny
Co tusim o w10
1 vypni rychlej start os
2 zakaz aktualizace ovladacu
3 zakazat aktualizace uplne taky nemusi bit spatne, tj zastavit tu sluzbu uplne
Co rika log win, pripadne spravce zarizeni?
Jinak se nebudes stacit divit.
Skus treba kubuntu linux, jako live z flash. Pokud by jsi ho chtel istalovat opravdu, tak nejak projde i 8gb flash disk. Soft na spravu aplikaci je discover, tim tam naistaluj vlc.
Sprava ovladacu je v setings, pokud by slo o dedikovanou gpu, ne intel.
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 01 úno 2018 22:06
od Edyy
Aktualne sem na tom tak, ze po opetovne instalaci os, tentokrát 32 bit verze, mi to zatím jede na to 1024 rozliseni. Pravdepodobne je ta graficka karta spatna, ale uz to nebudu zkoumat, stejnak mam v planu koupit nový pc, prece jen po 6 letech uz to chce trosku upgradovat, tak to ted budu brat jako ze jedu na nouzovy rezim

Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 02 úno 2018 15:38
od Edyy
Je mozny ze me os jede na nejakej graficky adapter na sběrnici a karta fubec nefunguje ?
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 02 úno 2018 15:41
od xbs
"dle vseho os jede na nejakej grafickej adapter na sbernici"
jak tomu máme rozumět?
Re: nefunkce os po vyndani jedne ram
Napsal: 02 úno 2018 15:46
od Edyy
nejake integrovane jadro na desce ? nevim jak se to menuje presne
Gigabyte GA-Z68P-DS3