Unmountable Boot Volume Error

Sekce pro řešení potíží s BSOD (tedy pády Windows do tzv. modré smrti)

Moderátoři: Mods_senior, BSOD team

back
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod back » 09 srp 2023 13:29

Dobrý den, můj pc je zaseklý v cyklu blue screen a restart. Chybová hláška je Unmountable Boot Volume Error. Stalo se to potom, kdy jsem mechanicky restartoval pc, protože aplikace nereagovaly. Nebylo to přímo zamrzlé, dalo se pohybovat kurzorem, nicméně krom toho skoro nic nešlo.

Logicky jsem tedy vytvořil bootovací flash disk s windows 10 media creation tool. Při načítání úvodní obrazovky trvalo vše extrémně pomalu, jakože snad hodinu to trvalo než se zobrazil instalační program systému windows, kde se konfiguruje jazyk, formát času atd. A takhle to pokračovalo nadále. Flash disk jsem vyměnil za jiný, stejný progres, oba jsou navíc nové.

Po nějaké době googlení jsem zjistil, že na vině může být SATA kabel, který to vše extrémně zpomaluje. A byla to pravda. Když jsem v průběhu loadovací obrazovky z flashky odpojil sata kabel od ssd, najednou vše fungovalo jak má, rychle. Zapojil jsem zpět a rázem zase vše pomalé. Super teda, na vině je SATA kabel, vyměníme. Omyl, koupil jsem nový, dělá to úplně to samé. Zkusil jsem jiný port, nic. Mám ještě jeden sekundární hdd, který nemívám často zapojený, mám tam jen uložená nějaká data, dělá hluk navíc zbytečně, zkusil jsem sata kabel zapojit do něj, ale rychlost to nijak nezpomalilo (není na něm však OS, jen data).

Předpokládal jsem tedy, že ssd je vadný. Nakonec se mi podařilo s aplikací třetí strany (Hiren’s BootCD PE x64) dostat do menu při odpojeném sata kabelu. Povedlo se mi ssd zobrazit v diagnostických programech při znovuzapojení kabelu. Provedl jsem testy v HD Tune Pro - kompletní error scan, vše v normě, ani jeden vadný segment, ostantní programy hlásily to samé.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod ITCrowd » 09 srp 2023 13:37

Ahoj,
Podle popisu to skutečně vypadá na SSD. Zkus ho dát do jiného počítače a pustit na něj CrystalDiskInfo. Případně, pokud máš možnost jiného SSD, tak vyzkoušet na tomto PC.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod petr22 » 09 srp 2023 13:40

Ono to nemusi byt pouze SSD, muze to byt i zakladni deska.

Jaka je konfigurace PC ?

Mimochodem, tato sekce je urcena na reseni BSOD a vyzaduje urcite udaje dle navodu zadane do
prispevku. Jelikoz se nejedna o BSOD, bylo dobre presunout vlakno do jine sekce.

back
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod back » 09 srp 2023 14:34

ITCrowd píše:Ahoj,
Podle popisu to skutečně vypadá na SSD. Zkus ho dát do jiného počítače a pustit na něj CrystalDiskInfo. Případně, pokud máš možnost jiného SSD, tak vyzkoušet na tomto PC.


Díky, už mám objednaný e-SATA kabel, tak to za pár hodin budu zkoušet. Nicméně CrystalDiskInfo byl součástí nainstalovaných programů v tom bootovacím módu a taky ukazoval, že je všechno v normě.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod petr22 » 09 srp 2023 14:37

Co to je za desku, ze tam jeste je e-SATA? To jsem uz hodne dlouho nevidel. 10 let urcite.

back
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod back » 09 srp 2023 14:43

petr22 píše:Ono to nemusi byt pouze SSD, muze to byt i zakladni deska.

Jaka je konfigurace PC ?

Mimochodem, tato sekce je urcena na reseni BSOD a vyzaduje urcite udaje dle navodu zadane do
prispevku. Jelikoz se nejedna o BSOD, bylo dobre presunout vlakno do jine sekce.



Máte pravdu, chvíli jsem se rozmýšlel jestli to dát do problémů s hw nebo sem, nevím proč jsem zvolil bsod. Jestli jste moderátor, tak to prosím přesuňte, já předpokládám, že tu možnost nemám.

MSI A320M PRO-VD/S, Patriot 8GB DDR4 2400Mhz CL17 Signature Line 2x, WD Blue PC SSD 500GB 2.5", AMD RYZEN 5 1600, EVGA 600B, ASROCK Radeon RX 570 Phantom Gaming D 8G OC. Vše funkční po dobu 6 let.

Dodatečně přidáno po 1 minutě 56 vteřinách:
petr22 píše:Co to je za desku, ze tam jeste je e-SATA? To jsem uz hodne dlouho nevidel. 10 let urcite.


Používám teď náhradní notebook, skrze ten e-sata kabel tam chci připojit ten ssd. Objednal jsem to špatně?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod petr22 » 09 srp 2023 14:58

Jaky presne kabel mas objednany ?

Tahle deska samozrejmne nema zadny eSATA port (byl by na zadnim panelu a umoznuje pripojeni externich SATA zarizeni, proto eSATA).

back
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod back » 09 srp 2023 15:02


petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Unmountable Boot Volume Error

Příspěvekod petr22 » 09 srp 2023 15:25

Ten eSATA konec zapojis kam ?

Vyzkousej tenhle SATA disk v jinem pocitaci a kdyz tam bude fungovat, muze byt na vine zakladni deska.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Boot problem -00 15 30 4C - RAM/MTB?
    od RockHard » 23 srp 2023 14:46 » v Problémy s hardwarem
    2
    1218
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 07:28
  • Požadavky W11 - UEFI (a Secure boot) Příloha(y)
    od Faster1 » 07 lis 2023 01:28 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2657
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    10 lis 2023 21:03
  • wan connection error Příloha(y)
    od revirst » 11 čer 2023 19:09 » v Sítě - hardware
    4
    1022
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 čer 2023 19:32
  • Disky se odpojí a počítač hodí error
    od Malakhov » 04 črc 2023 11:15 » v Problémy s hardwarem
    5
    1166
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 črc 2023 16:05

Zpět na “BSOD (Blue Screen Of Death)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů