Lze propojit kameru?

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

sfinx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Lze propojit kameru?

Příspěvekod sfinx » 10 dub 2005 18:25

Zdravím, měl bych dotaz, chtěl bych propojit venkovní kameru na Tv v domě. Kamera má výstup Av od ní vede žabí krk k rozbočovači na půdě. Ten rozbočovač rozvádí Tv signál z antény do pokoje kde je tv. Na té Tv bych chtěl jako další program mít právě tuto kameru. Můžete mi někdo poradit jak to dát dohromady? Co je potřeba atd... Díky moc za všechny rady.

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 20:42

Rozbočovač je pravděpodobně anténní zesilovač od společné TV antény. Pokud je kamera spojená s touto krabicí, pravděpodobně je její signál modulovaný na nosnou a spolu s ostatními TV programy rozváděn po domě. Pokud to tak je, měl by být signál z kamery naladitelný na TV, otázka je, v jakém pásmu ta nosná je. To by měl vědět ten, kdo provádí servis STA. Nelze vyloučit ani případ, že to je na kmitočtu na běžné televizi nenaladitelném.
PS. Ohledně toho krku: není náhodou husí? :smile:

sfinx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sfinx » 10 dub 2005 20:59

Jo jo přesně, je to hnusí, nevim kde jsem vzal žabí... :D

přesně takovej rozbočovač, ale jak propojim tu kameru s tim rozbočovačem?
Nějaká redukce?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 10 dub 2005 21:22

Tam musíš dát modulátor, na jeho audio a video vstup přivést signál z kamery a nosnou s tímhle namodulovaným signálem sloučit s ostatními nosnými, na kterých jsou TV programy z antény. Má-li to být provedený na profi úrovni, je to cca desetitisícová záležitost. Problém je v tom, že přijímač STA je obvykle řešený jako stavebnice a dost obtížně se do něj implantujou díly jiného výrobce. Ohledně konkrétních podrobností by asi nejvíc prospěla konzultace s firmou, která instaluje STA.

sfinx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sfinx » 10 dub 2005 21:33

No profi úroveň to bejt nemusí, stačí aby to fungovalo, ohledně té konzultace, můžeš mi poradit nějakou firmu teda? Ten modulátor, nevěděl by jsi nějakej e-shop kde by ho prodávali? Pokud to dobře chápu, tak ten přiřadí signálu z kamery určitou frekveni díky níž se to pak dá na tv naladit. Je teda problém aby modulátor spolupracoval s tím rozbočovačem že? Jsem v tomhle fakt laik tak se na mě nezlob... :wink:

sfinx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sfinx » 10 dub 2005 21:35

ještě sem se chtěl zeptat zda není taky nějaký forum kde bych se o tomhle mohl dozvědět víc, nic konkrétního jsem bohužel nenašel...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 11 dub 2005 10:47

Nezlobím se, fakt že ne, ani trochu. :wink: A ohledně funkce modulátoru je tvoje představa naprosto přesná. Mám telefon na pražskou firmu, která kromě celé řady jiných věcí dělá i STA : 261 213 075

sfinx
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: duben 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sfinx » 11 dub 2005 15:00

Díky, koukl jsem se na jejich stránky a zajdu do nějaký prodejny a snad se dohodnem, chtěl bych to ale namontovat sám, přeci jen dávat jim 10 tis za tu montáž se mi nechce. No snad to nebude složitý.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Doporučte ip kameru
    od mtc » 14 říj 2023 20:41 » v Vše ostatní (hw)
    1
    1254
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 říj 2023 20:46
  • Lze připojit kameru SQ23 bezdrátově k PC
    od Lud » 13 kvě 2023 13:14 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    789
    od Lud Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 15:15

Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot] a 33 hostů