Stránka 1 z 1
Snížení rychlosti vypalování dvd
Napsal: 09 úno 2006 17:52
od famino
Ahoj,
mám vypalovačku Sony dvd-rw-dw u18a.
Dosud mi vypalovala DVDčka rychlostí max. 8x to bylo v pořádku, ale teď mě maximálně nabídne rychlost pálení 2,4x. A i celková kompilace trvá nějak déle. Je to nějaký celý zabržděný.
Dík za radu.
Napsal: 09 úno 2006 17:57
od mijaja
Tohle bývá většinou podle toho na jaké disky pálíš. Vypalka - lépe řečeno vypalovací program si testne disk a nabídne ti tu nejoptimálnější rychlost pro dané medium. Takže podle toho, co píšeš, bych si tipl na Emgetonky Pluska - ale je to nezávazně

Napsal: 09 úno 2006 18:06
od famino
Zkoušel jsem pálit v různých programech, ale nabídlo mě to vždy to samé. Clone, Shrink, Nero.
Používám disky Verbatim, ale jsou 16ti rychlostní. Mohl by to být ten problém? Ale co s tím, vždyť už se 8čky pomalu nenechají sehnat a asi to bude čím dál horší. Ale zkoušel jsem i Traxdata a to byly myslím 8mi rychlostní.
Napsal: 09 úno 2006 18:23
od mijaja
Mezi náma, mám tři DVD vypalovačky a každá mi nabízí na stejný disk jiné rychlosti. Mne spíše rozčiluje, a to už jsem tady do různých vláken psal několikrát, že ta rychlost nejde snížit. Protože z vlastní zkušenosti - a to je už dobrá tisícovka placek - vím, že čím rychleji-tím hůř. Pro mne je optimum 2x, zřídka, když není příliš vysoká komprese filmu tak 4x. Vyšší rychlost už v žádném případě.
Napsal: 09 úno 2006 18:41
od famino
Dobre,díky za radu.
Napsal: 10 úno 2006 07:58
od mikel
V tomhle by mohl pomoct upgrade firmwaru, ale je to velni choulostivá operace. Když se nepodaří můžeš mechaniku kompletně zničit. Tak se rozhodni, jestli to chceš postoupit.
Firmware najdeš
tady.
Napsal: 10 úno 2006 08:20
od mikel
Ještě se podívej na
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=18151#18151. To by ti mohlo pomoct při upgradu.