Kolik máte doma CD?

Sekce pro řešení potíží s přehráváním multimédií (kodeky, přehrávače..) nebo s vypalováním...

Moderátor: Mods_senior

Kolik máte cédéček?

méně než 10
0
Žádná hlasování
10 až 100
10
24%
více než 100
31
76%
 
Celkem hlasů: 41

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Cybercom » 21 kvě 2004 22:55

Já mám dvě třetiny originálek(175) a třetinu pálenek(105), ale ty mám jenom pro sebe (jako třeba kopie her pro hru po síti, fotky z dig. foťáku, nějakej volně šiřitelnej SW, ale i pár nelegálních kousků), nepálím ani za prachy ani nijak. Představ si, že jako programátor makáš x let na nějakym projektu a je jedno, jestli je to hra nebo něco jinýho a z prodeje neuvidíš ani korunu a někdo kdo to prodává ilegálně z toho má prachy. Celosvětově je nelegálního softwaru 49% (údaj z roku 2001), teď to bude asi jiný s rozšířením vypalovaček. Obecně je ale větší % neleg. SW v méně vyspělých zemích (vých. Evropa, Rusko, Asie-Thajsko-99%) naopak na západě např. Švýcarsko jen 25%. Buďto je to vyšším právním vědomím, většími postihy a nebo vyššími platy, anebo vším dohomady.
Naposledy upravil(a) Cybercom dne 31 říj 2004 19:26, celkem upraveno 1 x.
Jiří Škorec

Reklama
Uživatelský avatar
BlackOps
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 111
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod BlackOps » 22 kvě 2004 10:58

Cybercom píše:Buďto je to vyšším právním vědomím, většími postihy a nebo vyššími platy, anebo vším dohomady.


... taky to může být způsobeno i různými cenami her ... proč se špičková hra OFP prodávala za "jen" 1000Kč i když to byla novinka :?: Protože si distributoři (i programátoři) byli vědomi stavu na české herní scéně. Než aby za ní chtěli 1500Kč, tak ji u nás nabíli "jen" za 1000Kč s tím, že si jí koupí více lidí (na mě to třeba zabralo).

... druhá možnost je ta, že nás "okrádají" samy distribuční firmy. Například hra Serious Sam se za hranicemi prodávala asi za 20$, jenže co u nás :?: Cena se pohybovala asi na dvojnásobku (1200Kč). To je jenom jeden příklad za všechny ...

... třetí způsob je ten ,že jste fanouškem her typy NHL, NBA, FIFA aj. Už se stalo tradicí, že tyto hry vychází pravidelně každým rokem a to vždy s novou soupiskou hráčů a možná s nějakou novinkou v herním systému ... ale má na to, aby vždy stálá přes 1500Kč :?: Neřeknu třeba nějaká dlouho očekávaná pecka (Doom 3, Half-Life 2, Stalker), ale u hry která vychází každý rok :?: Přijde mi to jako tahání peněz z lidí. Naštěstí tyto sportovní hry nehraji ...

rock
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rock » 04 srp 2004 16:24

Něco okolo tisícovky hudebních (cca půl na půl originály a vypálené) a tak dvě stovky datových (stejný poměr) ...

Uživatelský avatar
Giovanni Software
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 149
Registrován: březen 03
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Giovanni Software » 04 srp 2004 20:07

Když má člověk na discích 280GB místa, lehce na cédéčka zapomene :smile: Pár by se jich našlo, jako třeba Windows a podobně, ale to nestojí za řeč...
Giovanni Software

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 04 srp 2004 20:41

280GB je dost, ale když sem z 10GB upgradoval na 120GB, říkal sem si to samý :lol: Teď mám 170GB a je mi to docela malý...
Takže krom disků plnejch nelegálního softu mám asi 600CD filmů, 200 softwaru a 100 her. Poměr legálního je tak 1:100. A to nepočítám několik DVD plných MP3 :smile:
Sice to říkám pořád, že není nad kvalitu originálu, ale to by člověk musel krást, aby si koupil blbej operační systém s Officema, natož ještě aby zbejvalo na filmy a gamesy :-(

rock
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod rock » 05 srp 2004 11:16

S hudbou je trošičku problém ... mp3 jsou ještě při 192 kbps zašuměné a s osekanými výškami i hloubkami (přehrávané na stolním DVD, na PC to bylo ještě horší ale je pravda, že mám postarší zvukovku). Ne že bych žádné mp3 doma neměl, najdou se a je jich hodně, ale pokud je možnost, dám určitě přednost audio CD ... a pokud je cena CD rozumná, jsem ochoten ho koupit dokonce i legálně :-) ...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 05 srp 2004 11:34

2rock: Nejseš ty nějakej netopýr?? :D Všichni říkají, že 128 kbps bohatě stačí a ty si tady stěžuješ, že 192 je ti málo :P
Dost často měním poslouchanej hudební styl, takže vlastnictví originálních nisičů by pro mě byl značnej luxus :) Na tem měsíc, co vydržím poslouchat to samý mě MP3 bohatě stačí :smile:

Phoenix
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: duben 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Phoenix » 05 srp 2004 22:46

tak ja mám nejak asi 30 no
Come on

I’m with you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes,With you,You, now I see,Keeping everything inside,With You,You, now I see,Even when I close my eyes

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 06 srp 2004 11:05

Mp3 mám doma asi 80CD....které jsem nashromáždil, když jsem ještě tyhle věci sbíral 8) Teď už jsem to vzdal, hudby je po netu strašná spousta - skoro až se zdá, že každej druhej člověk na světě nazpíval své album :smile:

Každopádně když mp3, tak min. těch 192kb/s, 128 je použitelné tak do diktafonu, ale rozhodně ne na poslech hudby.
Rimms

Uživatelský avatar
Cybercom
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 254
Registrován: únor 04
Bydliště: Jílové u Děčína
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

16 kbps

Příspěvekod Cybercom » 31 říj 2004 19:31

Rimmer píše:Každopádně když mp3, tak min. těch 192kb/s, 128 je použitelné tak do diktafonu, ale rozhodně ne na poslech hudby

Rádia vysílají přes Internet dokonce i v 16 kb/s a taky to někdo poslouchá! Takže 192 je mrhání diskovým prostorem.
Jiří Škorec

Uživatelský avatar
spider
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Woolwich Common, London, GB
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod spider » 31 říj 2004 22:25

585 cd, zadne original + filmy + hry, zadny original. Za vse dekuji vysokorychlostnimu internetu, ktery vyuzivam jiz nekolik let..

Spider :shock:
kupredu,zpatky ni krok..

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 31 říj 2004 23:43

Cybercom: Ono asi záleží na osobním vkusu každého z nás. Například já když si pustím 128kb/s mp3, tak to tam prostě slyším. Ta kvalita je nižší..
Tím ovšem neříkám, že je neposlouchám. Jsem si zrovna teď stáhnul hudbu, kterou bych ani ve víc jak 128 nesehnal. No ale pokud převádím z WAWu na MP3, tak min. do 192kb/s.
Rimms


Zpět na “Multimédia (filmy, hudba, CDs/DVDs)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host