CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod mtc » 07 led 2018 22:19

martab vím že tam je,ale i přesto port nejde

Reklama
Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Blitzkrieg » 07 led 2018 22:49

Zdá se, že jsi nepochopil, co Ti Martab napsal - aby Ti to fungovalo, tak musíš mít monitor s digitálním DVI vstupem (= DVI-D). Nikoliv tedy DVI-A, který měla většina starších monitorů... Napiš sem model svého monitoru. :-)

Uživatelský avatar
Akrej
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2999
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Akrej » 07 led 2018 23:42

Za mě jsem byl spokojeny jak ts bohemkou tak s CZC. Vicekrát jsem na ts bohemii žadal o snižení ceny u produktu a vždy jsem měl cenu nejniší od ostatních prodejců . Nicmeně mam výtku k webu ts-bohemia zasloužil by si pořadnej vzhled a přehlednost.
Na Alze jsem bral jednou sluchatka žadny problem, ale vzhledem k cenám tam nenakupuji.
"Nejsem nerozumný. Jen nemám ten samý rozum jako vy."
Diogénes ze Sinopé
-------------------------------------
„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“
Jan Werich
--------------------------------------
Snažím se psát bez chyb
-------------------------

Uživatelský avatar
Moony
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 935
Registrován: prosinec 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Moony » 08 led 2018 20:03

Já teda mám TSku ve Znojmě a vždy dobrý. I rychlost odbavení. Což se třeba nedá říct o TSce ve Veveří, kde mi prodavač řekl, že až budu chtít vědět co chci, tak mám přijít :D
MSI B450 A-PRO MAX, Seasonic S12II 500 W, AMD Ryzen 2600 3,4 GHz, 8 GB Kingston DDR4 3200 MHz, Asus Radeon RX 5500 OC 8 GB, Kingston SSD 250 GB, Windows 10 64bit, case Thermaltake Matrix, Arctic Freezer 33 + 2x Arctic PWM 140 mm

Laucianna_Karel
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: březen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Laucianna_Karel » 07 bře 2018 16:04

... načež mi bylo e-mailem sděleno, že již nemám nárok na nakupování v jejich e-shopu...


tak to je husty
bohuzel MIronet osel desne dolu s kvalitou i cenama. Obcas prekvapi, kamos nakupuje za nejaky specialni VIP ceny to sem cumel, ale jinak teda bezna cena nic moc

Uživatelský avatar
satik
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3509
Registrován: leden 15
Bydliště: Krkonoše
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod satik » 07 bře 2018 20:40

Já beru většinou z Alzy, nejrychlejší doručení + mám pobočku asi 100m od cesty do práce + jsem nikdy nemel problém s reklamacema/ vrácením v 14 dnech
PC: MSI RTX 4090 Suprim X, AMD Ryzen 9 7950x3D, ASUS Crosshair HERO X6670E, 64GB RAM@6000CL30, Fractal Define Torrent, Seasonic PRIME TX 1600W, SSD Seagate Firecuda 530 M2 2TB +
4TB + 4TB SATA Micron 5200 ECO
Periferie: Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG, Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX300, Valve Index

Uživatelský avatar
Overlord
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 269
Registrován: září 09
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Overlord » 08 črc 2018 18:50

Pro mě je jednoznačná jednička czc. cz a v těsném závěsu t.s. bohemia. Alzu nemůžu vystát. Nejen, že mají vždy vyšší ceny, ale jako jediní si nechávají poplatek 40kč za doručení na pobočku :D Když mají akce typu nakup nad 3000 a dostaneš slevu 300 kč tak vlastně se slevou mě to vyjde jak u konkurence bez akce. K tomu si přidám toho zeleného buze*anta a mám vystaráno. Alzu používám jen na recenze, protože je jich tam samozřejmě nejvíce. Když kupuji nějaký produkt čtu si tam klady a zápory od různých lidí a dělám si o tom produktu svůj obrázek :)

Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Blitzkrieg » 08 črc 2018 19:04

No, dříve to bylo horší. V poslední době tam mají ceny prakticky stejné jako u konkurence typu CZC, Mall, TS Bohemia... A tebou zmíněné akce také mnohdy přijdou vhod - já jsem kupříkladu před měsícem ušetřil 600 Kč díky Alza kuponům při koupi SSD Samsung 860 EVO. Alza ten disk měla navíc ve slevě, takže jsem oproti konkurenci ušetřil cca 800 Kč. A to už není špatný ne? :-D

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod petr22 » 08 črc 2018 19:10

Alza rozhodne nema vzdy vyssi ceny - na to jsem tam nakoupil moc veci za ceny
vyrazne nizsi nez u konkurence.

CZC si navic u sve centraly porad nedokazala postavit poradne parkoviste, takze
je to parkovani jak u vietnamske vecerky. Parkoviste pro 12 aut je na centralu CZC
hodne malo, u kterekoliv pobocky Alzy muze zaparkovat soucasne minimalne 20 aut
a je to vyhrazene parkoviste pro zakazniky Alzy.

Uvidime co s CZC udela Mall, kdyz se ted stal jedinym vlastnikem.

Poplatek za dodani na pobocku je u Alzy porad vyrazne mensi nez naklady na nakup
ve spatne umistenych prodejnach konkurence. K cemu jsou CZC pouze prodejny
v centru Prahy ?

TS Bohemia to je jeste vetsi humor - tri prodejny v centru Prahy a zbytek nejbliz az na Morave.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 08 črc 2018 19:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Michael850 » 08 črc 2018 19:13

Souhlas, třeba teď se ohlížím po novém procesoru a namátkově třeba Ryzen 1600 je nejlevněji na Alze. Pořídíš za 4K a další nejlevnější je CZC, ale to už je dražší o další 300. Todle zní jako celkem super kauf :-).
//edit: Můžu pokračovat: To samé s Ryzen 1200 - na Alze za 2,1K a na Bohemce o 200 dražší...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1882
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod Grander » 08 črc 2018 19:52

Alza je zdaleka nejlepší co se týče uživatelského komfortu (i když, posledně s tím auto-přidáváním zboží do košíku to už přehánějí). Občas se tam dá něco sehnat i za výhodnou cenu. CZC pro mě propadák - cokoli zrovna chci, tak tam skladem nemají a je třeba na to čekat minimálně 2 dny. Softcom - tragický eshop (pravda, ted mají nový - ještě jsem pořádně nezkoušel), ale dobré ceny.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC vs. TS-Bohemia vs Alza

Příspěvekod faraon » 08 črc 2018 20:01

Grander píše:s tím auto-přidáváním zboží do košíku to už přehánějí

Jo, to mě teď také poněkud překvapilo, že mi vyšla vyšší celková cena než můj součet. Ale je možné že většina dnešních internetových zákazníků je tak blbá, že by si ty věci nedokázali přihodit sami a pak by si stěžovali ;-)

P.S. A jejich humor je tak černý, že by mohl sklízet bavlnu: https://www.alza.cz/jan-hus-starter-pack-sz10621.htm :evil:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problémy s novým PC zakoupeným přes Alza - potřebuji radu Příloha(y)
    od Rhadley » 09 bře 2024 19:15 » v Windows 11, 10, 8...
    9
    803
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    10 bře 2024 18:56

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti