Platby přes PayPal Vyřešeno

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: červen 13
Bydliště: */home
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Platby přes PayPal

Příspěvekod Fargotroniac » 21 dub 2023 09:29

Ahoj,

Jsem v tomhle nový a rád bych požádal o rady někoho zkušeného. Jelikož si doma ženské oblíbily nakupování na obchodech jako je Shein, Wish a podobně, tak jsem se začal zajímat o nějaké to zabezpečení plateb. Docela mě zaujala možnost PayPal a říkal jsem si, že bych celkové nakupování i placení (Netflix, Disney,....) převedl právě na PayPal (alespoň bych v případě výměny karty nemusel řešit nové údaje na několika místech). Zkoušel jsem k tomu něco málo dohledat, ale je to trochu zmatené.

Pochopil jsem, že PayPal můžu propojit přímo se svojí kartou. Tím pádem bych nemusel na PayPal posílat peníze převodem, čekat na doručení a až pak zaplatit. Zajímá mě, zda je tady nějaký poplatek za přímou platbu kartou. Pokud ano, jak dlouho trvá připsání peněž na PayPal účet v případě bankovního převodu?

Zjistil jsem, že peníze z PayPal lze zaslat i zpět na bankovní účet a zde to trvá až 3 dny. Je tady nějaký poplatek či jiný limit?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2023 09:41

Pokud to v nastaveni Paypalu nezmenis, tak bude Paypal provadet konverzi meny z CZK podle jejich kurzu.
Nicmene kdyz nastavis aby to delala banka, tak sice usetris, ale neuvidis presne kolik platis v CZK.

Paypalem pochopitelne lze platit jen tam, kde ho prodejce akceptuje. Napr. AliExpress ho nebere, protoze
s nim platis primo prodejci.

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: červen 13
Bydliště: */home
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod Fargotroniac » 21 dub 2023 10:01

Na Ali zatím nenakupují, koukal jsem že Wish i Shein platby přes PayPal podporuje.

Ohledně převodu měny tedy chápu. Znal by někdo odpovědi i na další otázky v příspěvku?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2023 10:13

Paypal si bere procenta z placene castky od prodejce.

Takze nekteri prodejci navysuji castku o toto procento pri platbe Paypalem, treba platis 300 Kc a je to 314 Kc (nahodny priklad, nepocitano).

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod atari » 21 dub 2023 10:31

Na tohle je dobrý https://www.revolut.com/cs-CZ/.
Můžeš si tam zakládat platební karty i třeba na jedno použití.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2023 11:30

Paypal mám už někdy kolem roku 2000. Tehdy ještě byl nutný účet u ČSOB, naštěstí to fungovalo i u její divize - poštovní spořitelny, protože z jiné banky se peníze na paypal poslat nedaly. Tehdy prostě neexistovala jiná možnost, jak v zahraničí platit přes internet. Vždycky jsem si tam vkládal potřebnou částku před platbou. Nikdy jsem neměl svázaný paypal s kartou, takže ohledně karty nemůžu sloužit.
Co se týče nabití paypalu, tak je to ještě týž den, pokud platbu zadám ráno, případně druhý den. Ale mám konto u stejné banky jako paypal.
Co se týče vrácení peněz zpět na účet, nikdy jsem to nepotřeboval.
Paypal vede účet v korunách. Pokud nakupuješ u prodejce, který udává částku v korunách, strhne se přesně tato částka. Pokud v jiné měně, pak je platba dle kurzu paypalu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: červen 13
Bydliště: */home
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod Fargotroniac » 21 dub 2023 11:45

K PayPal: Tak jsem zjistil, že Alza třeba PayPal podporuje ale nedoručí zboží do AlzaBoxu, takže dost otrava. :/ Jinak vypadá docela dobře. A díky moc za rady. :)

K Revolutu: Akorát se k tomu snažím najít nějaké informace na internetu. Karty na jedno použití vypadají fajn, ale všiml jsem si že je tam za takovou kartu nějaký poplatek? Taky k tomu nacházím nějaké informace, že je tam menší problém s posíláním peněz (údajně zrušený sběrný účet u RB) a případné posílání od nich na jiný účet (u jiné banky než u nich), ale ještě dohledávám.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2023 12:14

Víš vůbec co chceš? O alze není v prvním příspěvku ani slovo. Navíc alza je tady a můžeš platit normálně, kvůli alze není třeba si zřizovat paypal.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53625
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod petr22 » 21 dub 2023 12:36

Ja to pochopil tak, ze chce platit Paypalem vsude (coz nejde) aby po vymene karty zmenil jen kartu v PP
a nemusel hledat kde vsude je zadane spatne cislo karty.

Uživatelský avatar
renek11
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 916
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod renek11 » 21 dub 2023 13:23

Fargotroniac píše:Ahoj,

Jsem v tomhle nový a rád bych požádal o rady někoho zkušeného. Jelikož si doma ženské oblíbily nakupování na obchodech jako je Shein, Wish a podobně, tak jsem se začal zajímat o nějaké to zabezpečení plateb. Docela mě zaujala možnost PayPal a říkal jsem si, že bych celkové nakupování i placení (Netflix, Disney,....) převedl právě na PayPal (alespoň bych v případě výměny karty nemusel řešit nové údaje na několika místech). Zkoušel jsem k tomu něco málo dohledat, ale je to trochu zmatené.

Pochopil jsem, že PayPal můžu propojit přímo se svojí kartou. Tím pádem bych nemusel na PayPal posílat peníze převodem, čekat na doručení a až pak zaplatit. Zajímá mě, zda je tady nějaký poplatek za přímou platbu kartou. Pokud ano, jak dlouho trvá připsání peněž na PayPal účet v případě bankovního převodu?

Zjistil jsem, že peníze z PayPal lze zaslat i zpět na bankovní účet a zde to trvá až 3 dny. Je tady nějaký poplatek či jiný limit?

Co takhle přečíst si veškeré informace přímo na Paypal??
MB: ASUS PRIME Z370-A; CPU: Intel Core i7-8700K + Noctua NH-D15; RAM: Crucial Ballistix 32GB DDR4 3600MHz CL16; VGA: ASUS GeForce RTX 3070 Noctua OC Edition; SSD: Samsung SSD 970 PRO 512GB + Samsung SSD 960 EVO 250GB + Samsung SSD 860 EVO 4TB; PSU: Seasonic FOCUS Plus 750 Platinum; CASE: Fractal Design Define R5; LCD: Dell AW3418DW Alienware; KEYBOARD: Logitech G910; MOUSE: Logitech G502 Hero; HEADPHONES: Logitech G635

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: červen 13
Bydliště: */home
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod Fargotroniac » 21 dub 2023 16:11

petr22 píše:Ja to pochopil tak, ze chce platit Paypalem vsude (coz nejde) aby po vymene karty zmenil jen kartu v PP
a nemusel hledat kde vsude je zadane spatne cislo karty.


To by bylo nejlepší, ale už jsem zjistil že to nepůjde.

Ano, napadlo mě zjistit informace přímo u nich. Taky jsem tam nejdříve koukal, ale ne vše se mi povedlo jednoznačně zjistit (tedy se v tom jejich ceníku na webu vyznat). Proto jsem dotaz (například poplatek při platbě kartou bez dobití jejich peněženky) pak položil tady.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platby přes PayPal

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2023 17:16

Tak já to pochopil jinak...
U nás není nic jednoduššího, než proforma faktura a vyfotit QR kód.
Mimo čr šlo tehdy o to, abych mohl vůbec něco v zahraničí koupit. Dnes to mám jen kvůli zabezpečení. I kdyby se někdo k platebním údajům od paypalu dostal, stejně tam nebudou peníze. Ty jsou tam jen krátkou dobu. A kartu mám pro platbu na netu zablokovanou.
A reklamace přes paypal je daleko jednodušší.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Odeslání peněz na paypal
    od Myerina » 28 dub 2023 20:19 » v Vše ostatní (sw)
    11
    1826
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    28 dub 2023 21:09
  • paypal zruseni učtu - zablokovana simka
    od p3v4x » 02 říj 2023 20:16 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    15
    6987
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 19:18
  • zpomalování internetu přes LAN
    od jobboj » 18 čer 2023 16:39 » v Internet a internetové prohlížeče
    6
    2251
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    18 čer 2023 20:35
  • Monitor nefunguje přes DP.
    od honziiik09 » 14 kvě 2023 09:36 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1247
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 kvě 2023 22:42
  • Monitor k PS5 schopný napájet ntb přes USB-C
    od Renee » 11 črc 2023 19:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    1284
    od Renee Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 13:53

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů