Pomale pocitace a HijackThis sekce Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 674
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod meda2016 » 22 bře 2023 21:10

K tomu si dovolím napsat další. Prodej SW a HW si žádá programovat stárnutí. Zatímco dříve jsme mohli nadávat na levné tiskárny, dnes už vývoj zvládá spolu s aktualizacemi postupné vytěžování výkonu CPU a unavovat SSD.

2C/4T notebook dodaný s W8.1, 8GB RAM a 480 GB SSD SATA, který se zdál v době nákupu překvapivě svižný, je dnes s W10 22H2 naopak překvapivě vláčný i po přeinstalaci.

MS vývojáři prostě umí cilit na konkrétní HW, na nový zase nedáte starý OS. Trh nesmí usnout. Rychlý SSD tedy pomůže ale neradoval bych se.

A ještě, už jste viděli m.2 s tak krátkou životností? https://www.alza.cz/wd-green-sn350-1tb-d7056190.htm

Reklama
Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod Grander » 22 bře 2023 22:46

Tak zrovna tohle bych na MS neházel. Naopak, mají svatou trpělivost - já bejt jima tak nejpozdějc před 3 lety zaříznu povolení instalace Win na plotnový HDD, abych nemusel furt číst nářky lidí, co si koupěj levně něco, co je laciný šrot už v době uvedení do prodeje, a pak nadávaji na MS, jak jsou ty ošklivá zlá Windows pomalá.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod faraon » 23 bře 2023 16:45

A já bych klidně házel. Windoze neustále na disku hrabou, když pak uživatel něco potřebuje, tak to má na počkání. Pořádně si počká až se ten systém konečně uráčí udělat něco i pro něj.

Zato Linux bezproblémově běží na Raspberry Pi s microSD kartou, která je stokrát pomalejší než ten nejpomalejší harddisk, sice pár sekund trvá než se programy spustí, ale pak prostě jedou.

Kromě toho se v Linuxu nezasírají registry, systém i po letech a mnoha nainstalovaných programech běží tak jako první den po instalaci. Také aktualizace nezvyšují systémové nároky s každou další, zatímco windowsáci musí vždy počítat s nejhorším. Ale co si zaplatili, to mají:
https://www.fonetech.cz/v-zadnem-pripade-nestahujte-novou-aktualizaci-pro-windows-11-pocitac-zpomali-tak-ze-je-nepouzitelny/ :lol:

Pobaví to, a pamatujeme si jak před pár lety M$ vydal záplaty na první díry Meltdown/Spectre objevené v procesorech Intel, které fatálně bricknuly počítače s AMD, jichž se ten problém vůbec netýkal.

atari: Přesně totéž můžu já říct o Windows. A to jsem kdysi býval v udržování toho tamagoči naživu docela expert, dělal jsem i opravy po telefonu, prostě známí zavolali co jim nefunguje, já jsem řekl co kde mají provést, nastavit, změnit, a fungovalo to. Dneska jsem už všechno zapomněl, protože to už sedmnáct roků nepotřebuji. Teď jsem jenom uživatel. Nainstaluji novou verzi vybrané distribuce, podle poznámek na papíře nastavím (kdo by si to ty roky od minula pamatoval), a potom pár let jenom používám. Občas pustím aktualizace, což bývá minuta až dvě a pár obsazených kilobajtů na disku, ale někdy se místo dokonce uvolní. Bez restartu, to je v Linuxu sprosté slovo. A ohledně softwaru, řada her pod Wine běží lépe než nativně na Widlích, další tisíce her jsou přímo pro Linux, a roky se říká že co není v Debianu, to nepotřebuješ. Tož tak.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 23 bře 2023 17:17

Zase bych ten Linux neprechvalil, pokud se ma uprgradovat distribuce na vyssi verzi, muze to snadno
skoncit v terminalu s haldou neresitelnych konfliktu baliku. Kdyz se upgrade povede, uzivatel zjisti ze
mu autori distribuce prohazeli pulku softwaru na ktery si zvykl za jiny, obcas ma i jine graficke rozhrani.

Spousta lidi co ma starsi pocitace prosli zdarma upgradem Windows 7 -> Windows 8 -> Windows 10 bez
preinstalace, coz se temer vzdy povedlo, nicmene stabilite systemu to nepridalo coz ma na rychlost svuj vliv.

Jak tak prochazim sekci HijackThis, problem s pomalosti a linou odezvou je prakticky vzdycky u starsiho pocitace
v kombinaci s aktualni verzi W10 nebo W11. A temer vzdy je pritomen plotnovy disk na kterem je system.

Ja osobne bych po zjisteni ze se jedna o starsi PC zbytecne netravil dny spoustenim vetsiny existujicich diagnostickych
programu, ale rovnou tazateli nabidl reseni zdarma (prechod na nenarocnou distribuci Linuxu) nebo za penize (SSD).
U obzvlastne sunkoidnich pocitacu co maji Nkove procesory nebo Atomy bych doporucil vymenu PC. Po projitim sekce
HijackThis ma takovy uzivatel jistotu ze nema v systemu breberky, ale puvodni problem zustava.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod faraon » 23 bře 2023 17:38

petr22 píše:pokud se ma uprgradovat distribuce na vyssi verzi

Jo, tohle sice jde, ale vzhledem k tomu že po těch pár letech stejně vyměňuji harddisk za větší (a neojetý) tak to nemá smysl ani zkoušet.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod atari » 23 bře 2023 21:52

faraon: nemůžu komentovat, protože Linux neznám. Ale ať je to jakkoliv, tak když jsem to před 10 lety řešil, tak to mimo jiné skončilo na tom, že soft, který jsem potřeboval byl jenom na WIN.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 19 srp 2023 17:09

viewtopic.php?f=70&t=227018

Problem je 100% zpusoben pomalym plotnovym diskem v AIO pocitaci - jako vzdy, kdyz jsou Windows 10/11 na plotnovem disku
a pocitac je pomaly cca 10-15 minut po zapnuti.

Tedy cely proces HijackThis je v tomto pripade ztratou casu jak tazatele, tak resitele, protoze nemuze vest k vyreseni problemu.
Opravdu ma smysl prochazet celym procesem spousteni aplikaci a postovani logu? Uzivatel bude ujisten ze v PC neni pritomna
nakaza ale PC bude stale pomaly.

Bylo by mozne umistit na zacatek sekce upozorneni, aby uzivatel zkontroloval jaky ma v PC disk a pokud plotnovy, tak HijackThis
sekce problem s pomalosti nevyresi protoze je jedna o hardwarovy problem?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod mmmartin » 19 srp 2023 23:43

Minimálně 2/3 témat v sekci BSOD nejsou napsané podle návodu.

Pokud

Problem je 100% zpusoben pomalym plotnovym diskem v AIO pocitaci - jako vzdy, kdyz jsou Windows 10/11 na plotnovem disku
a pocitac je pomaly cca 10-15 minut po zapnuti.


bylo by možná dobré seznámit s tímto důvodem přímo tazatele v sekci HJT, pokud je to uvedené tady, má to pro tazatele nulový přínos.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1888
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod Grander » 20 srp 2023 00:08

To je ale přesně to, co petr udělal. Napsal to přímo tam, na což mu jaro3 napsal, ať se do toho dle pravidel sekce nemontuje. :roll:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod petr22 » 20 srp 2023 00:27

V tomto pripade jsem na to upozornil. To, ze Windows jsou na plotnovem disku je informace zjistena z logu CDI.

Pravidla sekce primo zakazuji upozornit na nespravny nebo zbytecny postup:

viz:
Ostatní rádci nebudou:
do tématu doplňovat informace během řešení nebo psát zbytečné příspěvky
navrhovat rozdílný postup (většinou když už něco člověk řeší, tak má v hlavě postup)

Pravidla HijackThis podle me neresi pripad, kdy je v dane sekci reseno neco, co v ni vyresit nelze a primo z informaci od tazatele je
to patrne. Uzivatel ktery problemu nerozumi, sam nepozna zda dany problem do sekce HijackThis patri nebo nepatri. Tedy zalozi
vlakno, aniz by mel podezreni na nakazu.

Podle meho nazoru by v prvnim prispevku mel tazatel uvadet i smysluplny duvod, proc zada o kontrolu v sekci HijackThis. Zkratka nejaky
popis problemu, ktery s pocitacem ma, aby se dulezite informace nezjistovaly prubezne nebo nahodne. Kdyz prvni prispevek tazatele
obsahuje pouze log, nevi ani radce, co vlastne resi a z jakeho duvodu. Tedy (logicky) nasleduje standardni postup reseni nakazy. Jeho
vysledkem muze byt a v tomto pripade bude ze nebyla zadna nakaza nalezena. Cimz byl sice splnen ucel, ale tazatel ma stale problem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23602
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod ITCrowd » 20 srp 2023 00:46

jj. Jednou jsem dostal upozornění za to, že jsem v HJT viděl spouštět zakódovaný skript (.vbe), vyžádal jsem si ho, rozkódoval a popsal co dělá. :-)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomale pocitace a HijackThis sekce

Příspěvekod jaro3 » 20 srp 2023 15:35

petr22 píše:https://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=70&t=227018

Problem je 100% zpusoben pomalym plotnovym diskem v AIO pocitaci - jako vzdy, kdyz jsou Windows 10/11 na plotnovem disku
a pocitac je pomaly cca 10-15 minut po zapnuti.

Tedy cely proces HijackThis je v tomto pripade ztratou casu jak tazatele, tak resitele, protoze nemuze vest k vyreseni problemu.
Opravdu ma smysl prochazet celym procesem spousteni aplikaci a postovani logu? Uzivatel bude ujisten ze v PC neni pritomna
nakaza ale PC bude stale pomaly.

Bylo by mozne umistit na zacatek sekce upozorneni, aby uzivatel zkontroloval jaky ma v PC disk a pokud plotnovy, tak HijackThis
sekce problem s pomalosti nevyresi protoze je jedna o hardwarovy problem?


Prosím Tě, plotnový disk mu ještě před měsícem běžel normálně.. Přestaň se hrabat do sekce HJT, kdybys sis to tam prošel, tak uvidíš, že to ve spoustě témat prostě není tak. Je tam i spousta SSD, které mají problémy.
Pokud chceš stále upozorňovat na výměnu, tak použij SZ!
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    2567
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    693
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2168
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    761
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1915
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host