Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Martab » 27 lis 2013 15:38

Takto, momentálně tam rozdíl je ve využití dat, jestli se povede optimalizovat to mobilní prostředí, tak proč ne, ale pokud se tam budou zobrazovat reklamy, tak mi to bude dost vsadit...

Co se týče pohodlnosti, tak pokud to využívám pravidelně, tak je podle mne pohodlnější stáhnout ten TT, než furt přistupovat přes prohlížeč, ale to je osobní názor, a každému vyhovuje něco jiného. Navíc na slabších zařízeních může být TT rychlejší. Asi nejlepší by bylo provozovat obě verze společně...

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Reklama
Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Ltb » 30 lis 2013 01:50

Díky všem za dosavadní vyjádření. Mobilní styl aktuálně testuji, až bych ho dal do nějaké ucházející podoby, uvolnil bych ho pro ostatní k náhledu.Uvědomuji si, že potlačení TT by byl trochu diskutabilní krok (vždy je lepší uživatelům dávat než brát), nicméně pokud se mobilní styl podaří náležitě vyladit, tak bych k tomu nakonec přistoupil.

TT je úžasná aplikace pro uživatele, nicméně její vzestup a úspěch je zde na úkor provozovatelů fór.....chápu, že koncové uživatele toto netrápí, nicméně administrátory ano. Čím více uživatelů přes TT, tím nižší budou statistiky přístupu. Je to v pořádku? Není.

O co více TT poroste, o to více bude PC-HELP klesat... Když bych chtěl TT pro PC-HELP nějak upravit / individualizovat ho - změnit barvu nebo přidat 1 reklamní banner, potom zaplatím tvrdé peníze - 99$ jednorázově + potom 29$ / měsíc. Je tohle v pořádku? Nemyslím si...

Ve fóru máme instalovano více jak 15 různých modů, kolik jich podporuje TapaTalk? 0. To na čem si dost často zakládáme v PC verzi fóra, v té TT verzi udělat nejde......uživatel nedá fajfku vyřešenému tématu; uživatel neuvidí upozornění, že přispívá do x měsíců starého tématu; uživatel nevidí, že má někdo 2 žluté karty; uživatel nevidí nabídku podobných témat; uživatel může citovat poslední příspěvek; uživatel může odpovídat do tématu kolikrát se mu zlíbí (namísto úpravy původní odpovědi) atd.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Martab » 30 lis 2013 09:38

Jako nemám problém přejít na mobilní verzi, ale musí být podobně nenáročná jako TT a pokud tam budou reklamní bannery přes půlku displeje, tak mne to bude vadit a bude mi dlouho trvat, než to překousnu. Chápu jaké problémy TT přináší, ale pro uživatele je pohodlnější TT a jak už jsem psal, nehodlám si kvůli tomu zvyšovat limit na internet.

Edit: A u TT je ještě dobré, že jde hned vidět, že byl příspěvek psán z mobilu.

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) Martab dne 30 lis 2013 09:41, celkem upraveno 1 x.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod pikaso.andreas » 30 lis 2013 09:40

Ahoj LTB, mám LG L9 I, na pchelp chodím přes normální web prohlížeč a je to ok. Pokud bude mobilní zobrazení, budu jen rád, nemusím zoomovat ;-)
Tapatalk jsem v životě nepoužil.
Ondra
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Martab » 30 lis 2013 09:42

Nechci se nikoho dotknout, ale pokud někdo TT v životě nepoužil, tak nemůže objektivně srovnávat.

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
pikaso.andreas
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1156
Registrován: říjen 07
Bydliště: Otrokovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod pikaso.andreas » 30 lis 2013 09:55

Neměl jsem na žádném fóru potřebu užívat TT. Ale máš pravdu martabe, nemohu soudit když jsem ho nepoužil.
Rád se přiučím od zkušenějších... A učený z nebe nespadl :-D

Když mám čas, dělám geoboardy pro děti.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Martab » 30 lis 2013 10:23

Já ho nikomu nevnucuju, ale docela často se pohybuji mimo větší města a tam ten mobilní internet není zrovna nejrychlejší a načtení klasického rozhraní trvá opravdu dlouho a TT to urychlí (mimo to, že šetří data). Ale jak říkám, pokud něco nevyužívám, tak nemohu hodnotit, proto taky nemůžu hned odsoudit tu mobilní verzi a tvrdím, že pokud to internetové mobilní rozhraní bude dobře odladěné a nebude datově náročné, tak nemám problém přejít.

Odesláno z mého HTC Desire 500 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Žbeky » 30 lis 2013 11:09

Rewqa píše:
Žbeky píše:TT nějaký pátek placený není. Neberte si to nikdo osobně, ale od těch, kdo TT nepoužívají, beru informační hodnotu jejich vyjádření jako prakticky nulovou. Je jasné, že když něco nepoužívám, i když mám tu možnost, bude mi podpora dané funkce ukradená.


Nezlob se na mě, ale co je tohle za názor? :huh: Některým uživatelům (i mě) zas třeba nevyhovuje kvůli pohodlné návštěvě fóra si instalovat do telefonu aplikaci (i když je zadarmo), když můžu na pc-help přistupovat normálně přes prohlížeč. A argument ohledně mobilních dat snad ani nelze brát v potaz, rozdíl tam podle mě bude zanedbatelnej.

Uplne regulerni a objektivni nazor. Stejne jako tobe nevyhovuje kvuli foru instalovat aplikaci, tak me nevyhovuje jedno forum resit uplne jinde nez ostatni. Bud budes muset zmenit svuj pristup, ktery povazujes za pohodlny ty, nebo ja. Proto jsem pro zachovani obou variant.
Stejne tak vyuziti dat je zcela rozdilne. TT stahuje jen text, obrazky v tematu a avatary. Avatary si cachne, obrazky nejsou vzdy, takze stahne jednotky KB. Web bude muset nacist cely graficky styl fora a reklamni bannery. I pri sebevetsi optimalizaci jsi na desitkach KB. Pri otevreni jedne stranky to neni tak velky rozdil, kdyz si ale behem jednoho dne otevru cca 100 temat, rozdil bude v megabytech...

Je pak treba si urcit, co je pro forum prinosnejsi. Jestli statistiky pristupu, penize z reklam a podpora modu nebo samotna aktivita uzivatelu a jejich spokojenost a pohodli.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Ltb » 30 lis 2013 11:29

Tak samozrejme by to mela byt symbioza vseho, co jsi napsal. Forum bez spokojenych uzivatelu prestane existovat stejne rychle jako forum bez prostredku na svuj provoz.

S temi daty bych to nevidel tak kriticky - az bude mobilni styl pripraveny, porovname to;-)

Padla tu rec o reklame pres pul obrazovky mobilu - nic takoveho nebude. Videl bych to na 1 vyhradne textovou reklamu za 1. prispevkem, nic dalsiho... Mnoho lidi, co momentalne zobrazuje klasicky styl, bude mit o 2 bannery mene, ktere jsou dnes jeste ke vsemu text i grafika.

-Ltb-

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Ltb » 01 pro 2013 23:38

Tak hlásím, že mobilní styl Artodia je již možné vyzkoušet - stačí si jen přepnout styl na "Artodia: Mobile and SEO".
artodia.jpg
artodia.jpg (16.47 KiB) Zobrazeno 373 x

Jen POZOR - přepnout zpět se budete moci pouze přes uživatelský panel -> nastavení, do kterého se dostanete přes ikonu "ozubeného kola" v pravém horním rohu.
Styl je dokončený na cca 80% - některé mody tam stále ještě chybí a některé věci bych rád ještě upravil (např. návrat na HomePage bych měl rád nahoře také na 1 kliknutí).

První okamžiky v Artodia stylu mohou být možná trochu zmatené, nicméně po pár minutách byste se již měli zorientovat :-) Já po 2 dnech "seznamování" nemám problém již s žádnou fcí....ostatně i tento příspěvek píšu přes Artodii. Ještě bych rád zmínil, že výběr stylu v budoucnu nebude nutný - tam bude probíhat automatická detekce mobilního zařízení (a případná možnost na přepnutí do "Plné verze webu"). Mobilní styl bude rovněž nezávislý na tom, který používáte na desktopu (tedy nebude nutné se stále dokola přepínat).

Uvítám vaše komentáře...

Trongix
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1442
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod Trongix » 01 pro 2013 23:42

Neni to nejhorší ale zustanu na tapatalku :)

Odesláno z mého C6603 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zrušení Tapatalku, nasazení mobilního stylu

Příspěvekod warcraftan » 02 pro 2013 06:20

Padlo tu už několik pěkných argumentů at už od Martaba či Žbekyho - proč nechat či nenechat TT a vesměs s tím souhlasím.
TT používám často a jsem na něho zvyklý a líbí se mi jeho přehlednost, vzhled, jednoduchost...
statistiky návštěvnosti: přístupy přes Tapatalk: To asi ne no, ale uživatelé, kteří přistupují přes TT je stejně jen málé procento, třeba by se to dalo přežít...
obtěžování hláškou o existenci TT ve fóru: někdo to bere jako obtěžování? budiž, dá se to v TT vypnout.
Závěr: zůstanu u TT, pokud se nezruší a bude na výběr mezi TT a mobilní verzi jak psal Martab
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Redmi 9C - zrušení ověření Google účtu
    od Karrex » 16 kvě 2023 16:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1765
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 18:08
  • paypal zruseni učtu - zablokovana simka
    od p3v4x » 02 říj 2023 20:16 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    15
    6920
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 říj 2023 19:18

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti