Pokročilý zvýrazňovač syntaxe Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pokročilý zvýrazňovač syntaxe

Příspěvekod Matiseli » 01 pro 2014 17:11

Trochu navážu na ostatní témata ohledně této, nazval bych to již, problematiky.
Jak je známo, toto forum nedisponuje zrovna "kvalitním" zvýrazňovačem syntaxe - já samozřejmě vím, že se zde řeší potíže důležitější, avšak ani na tuto by se zapomínat nemělo. Abych si pouze nestěžoval a přispěl nápady, jak je asi i očekáváno, pohovořím v řádcích následujících o jistých vylepšení onoho zvýrazňovače:

1. Nezávislost - Neměl by být závyslí na jakémkoli programovacím jazyku, tedy reálně to znamená snaha o zajištění absolutní funkčnosti jeho - jak již bylo řečeno - nezávisle. Uskutečnění by nebylo až tak složité (alespoň dle mého, amatérského úsudku), do tagu [code] by se přidal znak "=", za kterým by stál název jazyka programovacího - tím by se zajistila ona neomylnost zvýrazňovače.

2. Individualita - Trochu zmatený název této myšlenky by měl jednoznačně reprezentovat možnost samotného zasahování uživatele do zvýrazňovače - mohl by měnit formát, velikost i barvu textu (atd.) v "těle" tagu "[code]".

3. On-line IDE - Poslední, a zřejmě také nejhůře uskutečnitelný, návrh se týká kontroly syntaxe, tedy vlastně tvorba jedné z fukcí kdejakého IDE. PS: Mám na mysli základní kontrolu, tedy ku příkladu upozornit na chybné názvy proměnných, či nesmyslnou "}" za uvnitř metody.

Jsem rád za každou kritiku i připomínky.

Reklama
Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pokročilý zvýrazňovač syntaxe

Příspěvekod Oxxid » 01 pro 2014 17:21

Jó, já už jsem jednou navrhoval pokročilejší editor příspěvků, rozjela se pouze bouřlivá diskuze a to bylo vše. Ukázkově to má vyřešeno fórum na síti ITNetwork. Přehledný tag code nezabírající kilometr místa okolo.
Výstřižek.PNG

Tady by to vypadalo takto... Když máš téma xProDark tak je to nečitelné. Otázka je jak by si s tím poradil TapaTalk. I PHPbb pro to má pluginy, např https://www.phpbb.com/customise/db/mod/ ... utoloader/

Kód: Vybrat vše

namespace MojeNameSpace{

    public class DateTimePickerMy : DateTimePicker
    {
        private void InitializeComponent()
        {
            this.SuspendLayout();
            //
            // DateTimePickerMy
            //
            this.Format = System.Windows.Forms.DateTimePickerFormat.Short;
            this.ResumeLayout(false);
        }
    }
}

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6759
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Pokročilý zvýrazňovač syntaxe  Vyřešeno

Příspěvekod Ltb » 06 pro 2014 17:55

Díky za připomínkku. Možná trochu překvapím, ale zvýrazňovač jsme tu již v minulosti měli. Fungoval skvěle, jen bohužel obsahoval bezpečnostní chybu a tak jsme byli nuceni ho z fóra odstranit. Souhlasím s vámi, že nějaky zvýrazňovač by se hodil a velice by to pomohlo ke zpřehlednění kódu. Pokusím se zajistit - tedy nejdříve otestovat nějaký vhodný a následně ho přidat do fóra. Jak moc bude otevřený záleží na samotném MODu - to bohužel nedokážu ovlivnit.

Zdraví


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti