Úprava min. požadavku pro hesla

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod ITCrowd » 15 led 2023 16:16

To lze omezit. U nás se tohle nedá.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Reklama
Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod kecalek » 15 led 2023 17:31

Aby som pravdu napísal: je to otrasné!
Podľa požiadavky webu som si zmenil heslo - potvrdenie na e-mail prišlo po 8-mich hodinách (žeby ruskí hackeri?).
Samozrejme - zaslané náhradné heslo bolo nesprávne.
Urobil som pokus číslo2. Výsledok bol o niečo lepší - potvrdenie prišlo o hodinu. Ale znova - heslo nesprávne.
Toto - keďže som už tu - je TRETÍ (a chvála bohu) úspešný pokus (e-mail po 10-tich minútach).

Admin stránky - ešte že ste zmenili tú nezmyselnú požiadavku meniť heslo každých 60 (opravené na 90) dní - veď je to úplne na hlavu padnuté.

Je evidentné - že správca stránky akosi nezvláda správu webu, keď je potrebné na overovanie a potvrdzovací e-mail čakať tak dlho.

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod pcmaker » 15 led 2023 17:40

Mně to tak otrasné nepřijde. Při přístupu na stránky pc-help mně to zobrazilo hned stránku pro změnu hesla. Zadal jsem nové heslo, pak ještě jednou, pak staré heslo pro ověření, že jsem to opravdu já, kdo má právo změnit heslo. Přihlásil jsem se a prohlížeč se mně zeptal, jestli chci uložit nové heslo. Tím celé trápení skončilo. Ale je pravdou, že jsem šel na stránky pc-help až odpoledne.
p.s. já jsem trochu paranoidní, takže by mi ani častá změna hesla nevadila. Heslo dávám min. 20místné a kde to jde, zapnu dvoufaktorové ověřování.
Naposledy upravil(a) pcmaker dne 15 led 2023 17:52, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod ITCrowd » 15 led 2023 17:41

kecalek píše:Aby som pravdu napísal: je to otrasné!
Podľa požiadavky webu som si zmenil heslo - potvrdenie na e-mail prišlo po 8-mich hodinách (žeby ruskí hackeri?).
Samozrejme - zaslané náhradné heslo bolo nesprávne.
Urobil som pokus číslo2. Výsledok bol o niečo lepší - potvrdenie prišlo o hodinu. Ale znova - heslo nesprávne.
Toto - keďže som už tu - je TRETÍ (a chvála bohu) úspešný pokus (e-mail po 10-tich minútach).

Admin stránky - ešte že ste zmenili tú nezmyselnú požiadavku meniť heslo každých 60 (opravené na 90) dní - veď je to úplne na hlavu padnuté.

Je evidentné - že správca stránky akosi nezvláda správu webu, keď je potrebné na overovanie a potvrdzovací e-mail čakať tak dlho.

To proto, že nerozumíš českému textu. Kdybys formulář vyplnil správně, pak stačilo zadat jen 2x nové heslo a 1x staré. Žádný potvrzovací mail netřeba. A kdybys četl ještě dál, došel bys až sem:
Ltb píše:Ok, diky za názory, pojďme tedy zmenit heslo jednorazove dle novych pozadavku bez nutnosti menit kazdych x dni, souhlasim s vami ze jde hlavne o kvalitu hesla.
=> silné heslo ano a platné bude stále. Tip: můžeš používat chrome, nebo brave a text si nechat přeložit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod petr22 » 15 led 2023 17:45

Zrovna u emailu nelze zarucit okamzite doruceni. Vetsinou prijde hned, nekdy ale za 2 dny a spravce
webu to nema moznost ovlivnit. Taky po nas chteli kdysi resit ze mail neprijde hned - mail odeslan
z mailserveru, dal uz to nelze nijak ovlivnit kdy prijde.

Nicmene ja zadny mail nepotreboval - vyskocila zmena hesla, zadejte 2x nove, 1x stare a hotovo, prihlaseno.
Po chvili prislo mailem potvrzeni o zmenu hesla a nutnosti aktivace. Na zadny mail neni treba cekat, zmena
hesla je okamzita.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod liborek » 15 led 2023 18:12

No. Taky jsem s tím zápolil 20minut. U mě se nějak zamotaly moje chyby ,Správce hesel a ty pozdní maily. No už je to v pořádku. Člověk se zasměje.
Intel Core i7-6700,MB Gigabyte GA-B150-HD3,MSI-GeForce GTX 1070 Gaming X 8G,2 x8GB DD4 2133MHz,Win 10 64bit.

Windows 7Pro,Intel CoreDuo E6750,SAPHIRE RADEON HD 5770 VAPOR-X,RAM 3GB, Gigabyte MB GA-P35-DS4,Corsair 600w.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod kecalek » 15 led 2023 19:59

ITCrowd píše:To proto, že nerozumíš českému textu. Kdybys formulář vyplnil správně, pak stačilo zadat jen 2x nové heslo a 1x staré. Žádný potvrzovací mail netřeba. A kdybys četl ještě dál, došel bys až sem:
=> silné heslo ano a platné bude stále. Tip: můžeš používat chrome, nebo brave a text si nechat přeložit.

poprosím - nepodceňuj ma v čítaní českého textu - ten ovládam dobre (niekoľko rokov som rozprával tzv. dvojjazyčne)
A k tomu vyššie uvedenému - viem ako sa mení heslo - to ma poučovať nemusíš - lenže: zadal som nové heslo, potvrdil som nové heslo a dole som zadal to staré. Potvrdil som.
lenže, keď som už chcel prejsť na "Portál" (hore ikonka - odrazu chcelo prihlásenie - zadal som nové heslo a hlásilo - nesprávne heslo. Nechal som to "odležať" cca na 30 minút a skúsil som znova (s rovnakým výsledkom) - teda nové heslo ako keby nebolo zmenené a staré už tiež bolo neplatné (preto som spomínal hackerov :D z východného východu). Počkal som ďalších 30 min. a použil som "zabudol som heslo" - a e-mail prišiel až popoludní (po tých 8-mich hodinách) - a samozrejme - opäť to už bolo neplatné.

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod Ltb » 16 led 2023 00:10

Díky za zpětnou vazbu.

Je chybou, že obrazovka pro změnu hesla je natolik složitá, že vede ke zmatkům a nepochopením. Upravil jsem popisek a přidal instrukci, co dělat. Snad to bude pro uživatele, kteří ještě heslo nezměnili, takto více srozumitelné.
Přílohy
pch_zmena_hesla.png

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod Martab » 16 led 2023 09:50

Myslím že to co popisuje kecalek není "neporozumění", ale někde se prostě stala chyba, že nové heslo mu nefungovalo (ať už na straně uživatele, nebo fóra). Bohužel toto je nepříjemné, ale stává se... Naštěstí to vypadá, že se nejedná o systémový problém :-)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3207
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod atari » 16 led 2023 12:23

Teď jsem se po týdnu příhlásil, změnil heslo, a vše fungovalo napoprvé.

Pravdou však je, že to dialogové okno je složité a uživatelsky nepřívětivé. Lze to udělat jednodušeji a elegantněji.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod faraon » 16 led 2023 17:11

Počítač: Zadejte heslo!

Uživatel: jablko

Počítač: Litujeme, heslo musí obsahovat minimálně 8 znaků!

Uživatel: cervene jablko

Počítač: Litujeme, heslo nesmí obsahovat prázdný znak nebo-li mezeru.

Uživatel: cervenejablko

Počítač: Litujeme, heslo musí obsahovat min. 1 číslici!

Uživatel: 1cervenejablko

Počítač: Litujeme, heslo musí obsahovat min. jedno velké písmeno!

Uživatel: 1POSRANEcervenejablko

Počítač: Litujeme, heslo nesmí obsahovat více velkých písmen za sebou!

Uživatel: 1ZasraneCerveneJablko,AneserMěUž!

Počítač: Litujeme, heslo nesmí obsahovat diakritiku!

Uživatel: 1ZasraneZhnileCerveneJablkoAzdechniJakAniToNeprijmes!

Počítač: Litujeme, toto heslo je už obsazené!

Možná by tam mohlo být zdůvodnění, proč se to heslo musí měnit, když někdo přijde po delší době, může ho to nemile překvapit.

Hádám že tu sílu hesla testuje nějaký zázračný výpočet, ale užitečnější (a určitě funkčnější) by bylo testovat zadávané heslo proti slovníku, například RockYou. Pokud se teda na server vejde několik desítek gigabajtů velký katalog nejpoužívanějších hesel :-D

Ale pokud se někdo přihlašuje z mobilu přes správce hesel, tak mu nepomůže ani kdyby to heslo měnil dvakrát denně...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Úprava min. požadavku pro hesla

Příspěvekod Ltb » 16 led 2023 18:47

K té citaci - díky faraone, pobavilo :lol:

O zdůvodnění změny hesla jsem přemýšlel taky - OK, dobrý nápad - připíšu tam info, že došlo ke změně požadavků na složitost hesla a žádáme o jednorázovou změnu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů