Top 15 30 45 60…

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Top 15 30 45 60…

Příspěvekod Myloš » 06 led 2009 21:57

S ohledem na milou změnu – viewtopic.php?f=33&t=35170#p227107 – následující zamyšlení:
  • Vyžádání 15 příspěvků naráz (načtení stránky) je jistě menší zátěž na databázi
  • Stránka je kratší = přehlednější
  • Po překliknutí se dostanu na dalších 15
  • Změní se adresa: ?start=15
  • Když ručně poupravím url a odentruju třeba ?start=60, vidím Stránka 5 z 2 • 1 2 – pořád jde ještě o dnešní příspěvky. Zátěž na databázi rovnocenný s načtením libovolných 15 příspěvků.
  • Ovšem pátá strana ze dvou?
  • Když na to přijde, můžu napsat klidně i ?start=25900 a jsem teprve někde u konce, v květnu 2003:
    Stránka 1727 z 2 • 1 2
  • Rovněž tak početní nesmysl: dvacátápátátisícídevítistá stránka ze dvou?

Návrh:
  • Přidat odkaz „další strana“ (třeba symbolem »)
  • Nechat vypsáno, kolikátá je to strana, ale vypustit z kolika stran (ze dvou)
  • Podbarvené odkazy na další stránky mírně rotšířit, ale asi bych jich nedával víc jak 10 a výše uvedený symbol » za tyto odkazy.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod X » 08 led 2009 16:49

Ty téma nad TOP 30 vznikají jistě nedopatřením, neošetřením konce. Koukám, že se taky snažíš všechno vyšťourat, jako já :lol: Pamatuji na tvé využití značky čáry k neviditelným (tajným) vzkazům v příspěvcích. Škoda že se TOP xx nepřesunul na svojí vlastní záložku (Fórum, Hledat, TOP xx, Podpora fóra), mě by to vyhovovalo více a délka by se nemusela omezovat.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod Myloš » 08 led 2009 17:57

Přesunout TOP na svoji záložku by mohlo řešit někdejší otázky s nadměrnou délkou a ukecaností (nebo naopak) jednotlivých řádků.

Pokud se neošetřeného konce týká, připadá mi hloupost ho ošetřovat – obzvlášť když ještě na páté stránce bývám u příspěvků z tohotéž dne.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod karlos » 08 led 2009 18:19

na páté stránce bývám u příspěvků z tohotéž dne.

Proto mi přijde mnohem přehlednější a jednodušší klikat na první stránce na: Zobrazit nové příspěvky
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod Ltb » 08 led 2009 22:49

Myloši,
předně díky za pozitivní ohlas na novou podobu TOP XX. Klobouk dolů před tvoji všímavostí :D Stránka 100 z 2 je opravdu hloupost. S tímto se obrátím přímo na tvůrce MODu. MOD je stále ještě ve vývoji (byť už se nejedná o beta verzi) a tak by oprava nemusela trvat moc dlouho. Myslím si, že by parametr pro předání počáteční stránky (start=15) měl být řešen jinak - i s tímto se na auotra modu obrátím.

Myloš píše:[*]Podbarvené odkazy na další stránky mírně rotšířit, ale asi bych jich nedával víc jak 10 a výše uvedený symbol » za tyto odkazy.[/list]

Tohle jsem moc nepochopil, tak prosím ještě trochu vysvětlit ;-) Děkuji.

karlos píše:Proto mi přijde mnohem přehlednější a jednodušší klikat na první stránce na: Zobrazit nové příspěvky

Díky karlosi, snad jen připojím informaci, že mnoho phpbb 3.0 fór žádné top xx nemá a rozhodně by to neměl být jediný nástroj, kterým prohlížíme nová témata.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod Myloš » 09 led 2009 17:03

Podbarvenými odkazy mám na mysli klikací obdélníčky s jedničkou a svojkou, pomocí kterých se překlikává z TOP 1–15 na 16–30 a zpět.
Moje úvaha směřovala k tomu, že by tam byly odkazy nejen na dvě, ale dejmetomu na 10 stránek; pro případné zvědavce by pak následoval jen odkaz „přejdi na ještě stránku“, vyjádřená nějakým obecně pochopitelným symbolem.

Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Top 15 30 45 60…

Příspěvekod Tholus » 09 led 2009 17:16

Je lepší 5 z 2 než tam nemít výpis stran a jen odkaz na další stránku... Nejlepší by bylo zadávat číslo. :smile:


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti