TOP 30 - Hlavně pro Admina Vyřešeno

…aneb vzkazy pro Admina

Moderátoři: Ltb, Mods_senior

Odebrat příspěvky ze sekce HijackThis z TOP 30?

Ano
16
55%
Ne
12
41%
Nevím
1
3%
 
Celkem hlasů: 29

Uživatelský avatar
onewinger
Level 3
Level 3
Příspěvky: 604
Registrován: květen 08
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod onewinger » 07 led 2009 20:50

Ahoj, měl bych takový nápad: jestli by nešlo nějak udělat aby se do Top30 nepřidávaly topiky z logy z HijackThis. Protože když to tak vezmeš tak návštěvníkovi fóra jako např já, log z HijackThis nic neříká a pokud vím tak logy prověřují jen určití uživatelé a myslím že když se oto starají tak otevřou Téma: HijackThis a tam pak projíždí nové topiky atd. A v Top30 by spíše měly být topiky do kterých se může zapojit každý a když někdy otevřu PCHelp tak Top30 a ztoho 30-50% "Kontrola logu" , tak jestli by si nad tím nemohl popřemýšlet a popřípadě to nějak zpravit.
Netbook Asus EEE 1001HA - Windows 7 Home Premium
Notebook Acer Aspire 5735Z - Windows Vista SP2

Reklama
Tholus
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 3081
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod Tholus » 07 led 2009 20:56

Přesně tohle jsem taky někde psal. Souhlasím s tebou.

Uživatelský avatar
LifeRoma
Level 3
Level 3
Příspěvky: 463
Registrován: listopad 07
Bydliště: Česká Republika
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod LifeRoma » 07 led 2009 22:08

Já jsi myslím že nápad je to dobrej, ale taky je dobré vědět jaké téma je zrovná otevřené. jakože se tady píší jen ty co jsou aktuální. A pro adminy, aby to nemuseli hledat, je to taky dobré. Teda pokud se nemejlím:)
JUST METAL RULES THE WORLD!!!

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod Weslo » 07 led 2009 22:16

myslím že pokud takové nastavení phpBB obsahuje tak to Ltb dříve nebo později udělá tak jak říkáte ..
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod Pic » 07 led 2009 22:39

Domnívám se, že toto fórum není jenom poradna, jak vyřešit problémy kolem Tvého/Vašeho počítače, ale také zdroj poučení při sledování problémů ostatních uživatelů fóra. Postup řešení každého problému je zdrojem poučení a to jak se těmto problémům vyhnout (prevence) a nebo jak je řešit. Již z toho, kolik tazatelů má problémy se stažením různé veteše z netu, je vidět, kolik lidí by se mělo v péči o bezpečnost svého počítače poučit. Podle toho, jak jsou sledovány jednotlivá řešení problémů (viz kolonka v topicu) i nepřihlášených uživatelů, je zřejmé, že zde hledají poučení. Byla by škoda pro toto fórum vlastně zahánět rubriku HijackThis skoro do ilegality. Všimněte si laskavě, jak je někdy náročné určité problémy vyřešit. Někteří uživatelé to řeší po svém, prostě zformátují disk a znovu vše nainstalují a pak vytrubují do světa jaký je ten Windows "hajzl", přitom si troufám tvrdit, že 99% je na vině toho na židli u PC a to někdy i nepoučitelného. Tím ovšem nechci obhajovat chyby samotných Windows. Jinými slovy a na závěr mého povídání: toto fórum navštěvují tak běžní uživatelé PC, začínající i zkušenější a řada z nich sem chodí i pro poučení, ať už proto, že je dění kolem PC zajímá a nebo si chtějí rozšířit své vědomosti o počítačích ap. Nelze vyhovět všem, ale dosavadní stav snad může vyhovovat velké většině. Toto je jen můj názor, rozhodující je názor admina.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
foto1977
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: duben 08
Bydliště: Matička měst
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod foto1977 » 07 led 2009 23:43

Také bych byl pro vyřazení té HjT sekce z top 30.
Pic má sice pravdu s tou prevencí, ale myslím, že řešení problému pomocí logu je vždy oryginální případ
který se nikomu nemůže hodit neb každý máme jinej comp, OS, zabezpečení, sw, atd.
Já osobně zde čtu spoustu různých dotazů a odpovědí či rad v jiných sekcích a mnohokrát se mi to hodilo,
ale řešení problému jiného logu mi je k ničemu neb nemohu dotazujícímu se poradit.
Tím neříkám, že je ta sekce na nic, ba naopak již mi několikrát pomohla a já sám dost obdivuji ty rádce
co si s tím vědí rady a navíc tím i tráví čas pro jiné!
Myslím, že kdo má problém tak se sám bude zajímat zda je na jeho dotaz už nějaký příspěvek s pomocí
a ti co se tou pomocí zabývají jistě rádi tuto sekci navštěvují.
Toť můj osobní názor k věci.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod Myloš » 07 led 2009 23:54

I já na něco podobného tu a tam myslím.
Pokud by se hlasovalo, jsem pro vyjmutí logů z TOPu.
Stavím se za foto1977ův argument, že jde vždycky o originální případ, tudíž si z něj těžko lze odnést obecné, přenositelné poučení.

/vytvořil jsem anketu. memphisto
//Dík. Myloš

Uživatelský avatar
foto1977
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 309
Registrován: duben 08
Bydliště: Matička měst
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod foto1977 » 08 led 2009 00:03

memphisto díky za anketku.
p.s. proč jsi se zdržel hlasování??? Musel jsem ten primát vzít na sebe já. :lol:

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod memphisto » 08 led 2009 00:11

byli jste rychlejší :smile: já na tohle nějak vyhraněný názor nemám. samozřejmě by možná bylo pro kontrolory lepší, aby tam ty příspěvky měli a nemuseli dohledávat, ale zase uznávám, že jich je v TOP 30 celkem dost. hlavní ale je, jestli to vůbec bude možné :idea: rád bych tu viděl i vyjádření kontrolorů, kterých se to především týká :wink:
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
george
Level 3
Level 3
Příspěvky: 429
Registrován: květen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod george » 08 led 2009 00:44

Plně podporuji názor PIC s tou výhradou, že práce na řešení HjT není kompletní pro poučení a vysvětlení pro uživatele a měla by být zpracováno řešení každého jednotlivého problému s vysvětlením (třeba stručný závěr) a z druhé strany tazatele i jeho výsledek, nejen dík. Kdo se chce poučit, hledá, přemýšlí nad postupem, aby byl schopen někdy příště sám řešit nenadálý problém.
Jakou jsem zažil bouři nevole, když zadám náročnější téma na přemýšlení - jen vzpomeňte. Musel jsem nastavit i Filtr v podpisu.
Na dobrém fóru mám zájem, na kvalitě, ne výkřicích, vykřičnících!, hromadách smajlíků a nemožnosti někdy stručně popsat problém. Moudra sem nedám, jsou u mě na webových stránkách, však víte kde.

Aktualizováno: varuji vás, dnes před spaním už na web AmicusWebSite nechoďte - zaručeně těžké sny a porucha spánku.

george
Myslím, že by to bylo dobré řešit...ne jen psaním s moderátory. Víme přece své a jak to chodí...

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43062
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod jaro3 » 08 led 2009 09:50

Nemám na to vyhraněný názor, stejně jako memphisto. Co napsal Pic , s tím se dá souhlasit. Je faktem , že je to sledované téma, což nasvědčuje počet zobrazení. Většina žadatelů o kontrolu logů zde jsou nováčci se svým prvním příspěvkem, teprve se seznamují s fórem a pro ně je nejsnadnější se orientovat podle TOP 30..
Na druhé straně opravdu dnes logy tvoří 30-50% témat v TOP30 ,což se mi zdá také neúnosné, proto bych to také nechal na Adminovi, třeba nalezne nějaké řešení.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: TOP 30 - Hlavně pro Admina

Příspěvekod Ltb » 08 led 2009 11:53

Zdravím všechny, díky za návrh a ostatním za názory. Přemýšlel jsem o tom a někdy je opravdu těžké se rozhodnou správně. Myslím si, že k tomuto je nutno přistupovat z několika stran - pohledů:

- z pohledu běžného, pravidelného uživatele: ano, tady souhlasím, HJT informace v TOP XX je pro běžného uživatele opravdu zbytečná. Tedy, pokud mluvíme o uživateli, který na fórum dochází pravidelně a má PC v pořádku.

- z pohledu nováčka: byť může být HJT log pro něj španělská vesnice, může to mít pro něj min. informativní charakter, že něco takového existuje, že je toho mnoho a že to může pomoci (třeba se jen zamyslet nad tím, jestli jeho pomalý počítač byl vždycky tak pomalý a jestli ty nechtěná okýnka lze nějak zrušit..)

- z pohledu mého a fóra: tady už je to trochu horší. Podle mě bychom neměli žádnou ze sekcí z TOP XX odebírat a to hlavně proto, že každá výjimka s sebou přináší zmatky do budoucna. To bychom museli TOP XX přejmenovat na "TOP XX mimo HJT sekci", aby to nebylo zavádějící a nováčky to nemátlo. Dále, dnes odebereme z TOP XX HJT sekci, zítra to bude "HW (Vše ostatní)"? Trochu přeháním, ale takto by to mohlo být... Nakonec jedno zamyšlení, původně (od února 08) tu bylo TOP 10, potom TOP 15, nyní máme TOP 30 a není vyloučené, že tohle bude ještě navýšeno. Myslím si, že je to velký posun kupředu a že by nám několik HJT logů nemuselo vadit. Když se podívám právě teď to TOP 30, vidím tam 3 témata spojená s HJT, což je zhruba 10%.

- z pohledu HJT rádce: pokud za ně mohu mluvit, přijde mi trochu nefér vůči nim dávat jejich sekci kamsi stranou, jen aby neobtěžovala ostatní. Tráví nad HJT radami spoustu času a myslím si, že by si zasloužili být na očích.

Toliko ode mne, technicky je to proveditelné, ale spíše bych se klonil k tomu to nedělat. Přineslo by to zmatky a odstrčení HJT kamsi bokem.

A konečně, trochu OT: o čem ale vážně uvažuji je vyjmutí HJT sekce z vyhledávání. Její indexace je velice náročná, zabírá spostu paměti jak serveru, tak poté v databázi.


Zpět na “PC-HELP - připomínky k fóru”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti