Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté Vyřešeno

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

854005
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté

Příspěvekod 854005 » 25 kvě 2020 15:32

Zdravím, asi před měsícem mi začal zlobit Firefox. Některé weby (viz dále) se mi po zadání URL do adresního řádku a potvrzení nenačtou, je to jako kdybych nic nezadal. Zadám to podruhé, někdy potřetí, někdy až počtvrté a pak se to načte a funguje již OK.

Zajímavé je, že když už jsem tam na tom webu jednou byl (tj. je zápis v historii, cache, cookies), tak to šlape napoprvé. Jakmile toto promažu, opět to načte až na poněkolikáté.

Setkal jsem se s tím zatím u třech webů: edarling.cz, elitedate.cz a send.firefox.com.

Původně jsem myslel, že to blbne po aktualizaci (je to asi měsíc a půl), ale ani po další se to nesrovnalo, FF mám aktuální. Děkuji.

Ještě doplním, že jsem zkoušel obnovit "tovární" nastavení a nepomohlo to, do přeinstalace se mi zatím nechtělo.

Reklama
JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté

Příspěvekod JuRas » 25 kvě 2020 18:46

Myslím, že chyba nebude ve Firefoxu. Zkuste si změnit ve vlastnostech síťové karty nastavení pro DNS servery: https://www.nic.cz/odvr/.

Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté

Příspěvekod Minapark » 25 kvě 2020 19:38

Zkusit portable verzi na jiné místo pod jiným názvem a uvidíš,. Ale doporučuji:
Před časem jsem používal taky FF, ale měl jsem podobné problémy. Brácha mi doporučil SRWare Iron na bázi Chromu, ale bez odesílání dat. Luxusnější prohlížeč jsem nikdy neměl. Otevřeno třeba 20 stránek a jede na kliknutí. Na nic se nečeká a videa super. Rychlejší než Opera. Zkoušel jsem asi 20 prohlížečů.
Doporučuji vyzkoušet Iron, Navíc v něm mám stovky rychlých oken, zabírá mi až 1,6 G ale vše chodí okamžitě, a nevím o žádném problému! Navíc jdou použít chrome doplňky. FF mi už nesmí do kompu!
Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

854005
Level 2
Level 2
Příspěvky: 241
Registrován: říjen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté

Příspěvekod 854005 » 25 kvě 2020 20:28

JuRas píše:Myslím, že chyba nebude ve Firefoxu. Zkuste si změnit ve vlastnostech síťové karty nastavení pro DNS servery: https://www.nic.cz/odvr/.


Myslím, že tím to nebude. Jednak stará poctivá Opera 12 to načítá ihned, a druhak to i ten FF načte, ale až třeba prostě na potřetí. Kdyby byla chyba někde v DNS, tak by to nenačetlo vůbec, ne?

Navíc je divný to, že to pak až do smazání cache/cookies/historie jde ihned normálně.


Minapark píše:Zkusit portable verzi na jiné místo pod jiným názvem a uvidíš,.


Tak v portable verzi to nedělá, to jde hned. Ještě teda zkusím přeinstalaci a uvidíme...

JuRas
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Firefox načítá některé weby až na poněkolikáté  Vyřešeno

Příspěvekod JuRas » 26 kvě 2020 10:24

Při odinstalování se musí odstranit i adresáře, které vytvořil Firefox v předchozí instalaci (složky Mozilla). Hledejte na místech v AppData\ Local, LocalLow, Roaming.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti