Wi-fi připojení
Napsal: 29 led 2007 20:30
od B-eckham
Lidi mám nový notebook a chtěl bych ho připojit k netu pomocí wi-fi od 802.cz ,ale potřeboval bych vědět co k tomu potřebuju a nakolik to tak vyjde

může mi někdo helpnout??
re
Napsal: 29 led 2007 21:12
od cybernovi
no, musis jim zaplatit zřizovaci poplatek, ve kterým ti daj externi antenu, prevodnik, a pak ti tam zavedou koncovku do bytu, to te vyjde tak na 4-5tisic. Do ty klasicky RJ-45 koncovky mas muzes hodit nejaky AP(pristupovy bod) třeba router a mas net po celym baraku.... Nevim jestli si to muzes udelat sám, jestli za to nebudou chtit nejaky penize. U nás jsou poskytovane wifiny takovy sv**e, že chteji poplatek i za to, že te zaregistrujou, ze chces byt jejich zakaznik.
EDIT : ted jeste ctu, ze maji jine typy. ze kdyz se postaras sam o hardware. Takže bud to muzes chytit jen na wifinu co mas v booku, což bys musel mit sakra štesti na silu signalu přistupoveho bodu co mas v okolí, nebo pak musis koupit nejakou smerovou wifi-antenu s nejakym peknym ziskem, podle vzdalenosti pristupovo bodu. to pak vedes do nejake wifi karty s podporou externi anteny, kde to do ni pak vhodnou redukci dáš
Napsal: 29 led 2007 21:57
od B-eckham
aaaaaha... no tak sám do toho asi nepůjdu.... potřeboval bych nějáký net, který bych mohl používat na notebooku... myslím tím i mimo domov... nějáké nápady?

internet
Napsal: 29 led 2007 22:03
od cybernovi
budes muset využít nejakeho mobilniho operatora O2,T-Mobile,Vodafone.. Ceny poněkud dosti vysoké:( Přečti si tuto
http://www.mobilni-internet.com/?p=65 mas tam popsane jednotlive technologie, kterýma lze+odkazy
Napsal: 29 led 2007 22:43
od B-eckham
díky...a hodně štěstí na výšce
