Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Doomerez
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod Doomerez » 14 říj 2018 11:46

Ahoj!

Už jsem tak zoufalý,že jsem se registroval u Vás a chtěl bych se zeptat a poprosit Vás o případnou pomoc.

Jak nadpis napovídá,posledních pár měsíců (A ano,jistě si řikáte proč jsi na to nenahnal technika od providera? Zkoušel jsem to,internet mám od jedné, Budějovické firmy a po XX telefonátech se mi stále dostává odpovědi: "Ano dáme to technikům." jsem to prostě vzdal.) trpím na lagspiky ve hrách. PRAVIDELNE každých 4-5 minut,latence letí na 500ms tam se zastaví a stejně rychle padá na klasických 30 (Nejvíce je to znát u Blizzard her jako je Overwatch nebo Heroes of the storm,kde mám zaplé monitory na síť a HW) ale děje se to jistě i u jiných,ale v těch to není tolik cítit.

Je to hrozně otravný,jelikož v kompetitivních zápasech,když se to stane ve špatnou chvíli... Je po parádě. A prostě nemůžu mít nastavený cyklus budíku na pět minut,abych se vždycky někam na těhle pár vteřin uklidil. :D

Dneska mi nějaký týpek v HOTS říkal,že má stejnou kartu jako já (GTX1080) a pomohlo mu odinstalovat expirience od Invidie,což můj problém nevyřešilo.

Jste má poslední naděje. Prosím o pomoc nebo o přesměrování na SOLVED téma,pokud už tu bylo.

Děkuju mockrát.

Petr

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod ITCrowd » 14 říj 2018 13:52

Vítej na PC-HELP!
Viz. můj podpis - diagnostika sítě.
Vlož sem screen z pingplotter. Nech ho běžet delší dobu, ať jsou tam ty výpadky vidět.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Doomerez
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod Doomerez » 14 říj 2018 22:42

https://i.imgur.com/WaQ9l9g.jpg

Posílám obrázek,koukám, že to není zákonitě 500ms,ale každých 5 min je to tam. Kdyžtak dodám další věci.

Děkuju moc za opověď.

Petr

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod ITCrowd » 15 říj 2018 09:17

Obrázky se vkládají sem jako příloha (viz. pravidla).
Sám bys taky neklikal na odkaz, který vede bůhvíkam a pod kterým může být bůhvíco.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Doomerez
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod Doomerez » 15 říj 2018 09:33

Jaj,to mi nedošlo,omlouvám se. Screenshot v příloze.
Přílohy
WaQ9l9g.jpg

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod ITCrowd » 15 říj 2018 09:48

Když se na to podíváš, tak jsou tam skoky - cca každých 5 minut až do červených hodnot, ale i každých cca 5 minut skok do žlutých hodnot.
Tedy to vypadá, jako by se cca každých 2,5 minuty něco dělo. Vzhledem k tomu, že je to pravidelné, mohli by s tím něco dělat.
Screen pošli poskytovateli - tvé zařízení 192.168... je v pořádku, první problém začíná již na první desítkové adrese.
Nicméně, podle délky toho spojení předpokládám, že máš WiFi připojení. Tam to nikdy nebude v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Doomerez
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod Doomerez » 15 říj 2018 09:57

Máme to doma řešené tak,že máme na půdě router,ke kterému vede kabel od antény.
Dál rozesílá wifi po vrchním patře,ten až dolů nedojde,takže dolů ke mě vedou dva bílé kabely do switche a z něj pak jedním kabelem do samotnýho PC,na kterým proběhlo tohle měření.

Ale teď me napadlo,maloval jsem a předělával pokoj,není možné,že jsem do routeru a switche napíchal kabely ve špatném pořadí?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod ITCrowd » 15 říj 2018 10:11

"máme na půdě router,ke kterému vede kabel od antény" - tedy wifi připojení.
"není možné,že jsem do routeru a switche napíchal kabely ve špatném pořadí?" - možné to je a je to jedno. Jak jsem psal, u tebe je to v pořádku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Doomerez
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Latence SPIKE na 500ms každých 5min pravidelně.

Příspěvekod Doomerez » 15 říj 2018 10:48

Tak tak,trpím na vesnici bez optiky no. Každopádně přesouvám na Providera.

Děkuju mockrát za pomoc.

Petr


Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů