Přechod od O2 k PODA

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

shippapi
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Přechod od O2 k PODA

Příspěvekod shippapi » 03 črc 2023 16:27

Zdravím všechny,

můj dotaz je jednoduchý. Aktuálně mám v bytě pevný internet od O2 a jejich televizi (pouze IPTV bez STB). Na mé adrese je poskytovatel PODA, který zde má i optickou síť. Nabízí mi levnější služby, tudíž přemýšlím o přechodu. Jediné, co mě zajímá je - jakmile zde technici nainstalují optickou zásuvku a dají mi sem jejich Huawei ONT HG8245H, můžu si za něj (jako vlastní wifi router, nad kterým budu mít kontrolu a který mi rozšíří signál po bytě) zapojit O2 Smart Box 2?

Propojil bych jej pouze skrz UTP kabel - do Huawei LAN 1 a do Smart Boxu do WAN. Je to takto řešitelné? Popř. bych vypnul wifi na tom jejich ONT, aby se mi nekřížila s mou wifinou z routeru. Aktuálně mám ve Smart Boxu ve WAN zapojen terminátor od CETINu.

Byl bych rád, pokud by mi mohl odpovědět někdo, kdo má v tomto více zkušeností, nejsem si totiž jistý, jestli bude zařízení od O2 fungovat i v rámci sítě jiného poskytovatele. Jinak jsem s O2 spokojený co se připojení týče, ale extrémně zdražili a PODA se mi zdá jako dobré východisko, akorát nemám zkušenosti s optikou...

Díky zatím moc.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přechod od O2 k PODA

Příspěvekod ITCrowd » 03 črc 2023 19:21

Vítej na PC-HELP!
To je snad poprvé, co tu někdo chce zachovat smartbox :-)
Ten jejich hjůvej je třeba přepnout do tzv. bridge módu. To způsobí, že bude fungovat pouze jako modem - převede optiku na ethernet. A pokud správně nastavíš smartbox, bude to fungovat. V bridge módu samozřejmě wifi na hjůveji vypni. Sám jsem takhle měnil nastavení na nějakém ZTE, taky od kyslíka.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přechod od O2 k PODA

Příspěvekod pcmaker » 03 črc 2023 20:27

Na Huaweji můžeš jen vypnout Wi-Fi, změnit či skrýt SSID sítě, změnit kanál, heslo a typ šifrování, nastavit třetí oktet IP adresy a to je vše. To lze provést jen přes klientskou zónu na jejich stránkách. Nic víc nelze a do nastavení té krabičky se nedá dostat, údaje pro přístup ti nedají. Do továrního nastavení si PODA uložila jiné heslo, takže reset přístroje nic neřeší.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přechod od O2 k PODA

Příspěvekod ITCrowd » 03 črc 2023 21:26

V tom případě zkus oslovit přímo podu. Kdysi jsem někde našel, že povolili jen mediakonvertor optika/metalika. Ale už to nemůžu dohledat.
Jinak moc řešení není, pokud budouchtít ten svůj hjůvej v režimu router, budeš moct využít ten smartbox jako switch. Více můj podpis - router jako switch.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů