Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Drawethree
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: březen 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok

Příspěvekod Drawethree » 22 črc 2023 16:50

Dobrý deň,
posledné dni ma trápi jeden veľmi špecifický problém a neviem ho vyriešiť tak rád by som sa opýtal tu, ak s tým má niekto skúsenosti.
Mám pevný internet od Telekomu s rýchlosťou 100MB/10MB a mávam problémy so sťahovaním súborov, avšak iba z niektorých stránok. Internetové pripojenie do PC mám cez LAN kábel, konektivita je stabilná. Aby som upresnil o aké presne stránky sa jedná, keďže pracujem ako programátor, potrebujem si sťahovať súbory z firemného nexusu a z firemného docker registra (URL z bezpečnostných dôvodov nemôžem zdielať). Tu mi z ničoho nič rýchlosť sťahovania ide tak okolo 10-30kb za sekundu, čo mi dosť znemožňuje pracovať efektívne, keďže z týchto stránok potrebujem často sťahovať súbory, ktoré nie sú zrovna malé. Skúšal som už všetko možné, na windowse aj network reset, reset aj switchu čo mám doma, kontaktovať ISP ktorý mi povedal že chyba u nich nie je. Čo mi bolo ale pozoruhodné, bolo to, že akonáhle som si zdielal internet z telefónu, tak rýchlosť sťahovania bola hneď rýchlejšia. Speedtest mi ukazuje hodnoty aké som mal vždy, nevidím v nich rozdiel.

Skúšal som, či náhodou nemôže byť chyba v mojom PC tak som si skúšal aj sťahovanie z môjhu MacBooku prostredníctvo Wi-Fi a robilo to to isté. Rád by som vyriešil tento problém čím skôr a budem veľmi rád za každú pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok

Příspěvekod kecalek » 23 črc 2023 12:59

Nuž - podľa všetkého je to problém u teba a u konkrétneho zdroja
pevný internet od Telekomu s rýchlosťou 100MB/10MB

vs
zdielal internet z telefónu

dva druhy pripojenia!
A toto
chyba v mojom PC tak som si skúšal aj sťahovanie z môjhu MacBooku prostredníctvo Wi-Fi a robilo to to isté
poukazuje, že problém je na vstupe k tebe - router.

meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok

Příspěvekod meda2016 » 23 črc 2023 14:06

Co vyzkoušet trasování z PC přes router a trasování z mobilu přes data providera. Android apka PingTools, iPhone nevím. Časy by mohly napovědět.

"Vypnul jste to a zapnul" by se mohlo týkat vyprázdnění nakešované tabulky v routeru.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok

Příspěvekod ITCrowd » 24 črc 2023 07:15

Problém vidím na straně protějšího serveru. Kontaktuj správce sítě, ten má možnost chybu z logů dohledat.
1. rychlost uploadu
2. omezení rychlosti dle velikosti stažených dat
3. počet stahování ve stejnou dobu (může být připojeno více klientů)
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    735
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů