Záhada internetové sítě

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Foidza
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Záhada internetové sítě

Příspěvekod Foidza » 03 říj 2023 15:22

Zdravím,
mám takový problém, že některé zařízení UTP kabel rozeznají přesněji PC a jiné zařízení PS4 nebo router, ze kterého byl udělán Access point ne.
Pro lepší představu posílám jako přílohu obrázek jak asi vypadá zapojení:
sit-obrazek.png


Původně byl místo data socketu modem, to vše fungovalo, nedávno tu ovšem byli experti měřit sílu připojení a přitom si řekli, že by bylo dobré modem zrušit a dát místo toho data socket a smotat mě kábly do jakésiho rozdvojujícího se soketu. Jak odjížděli tak jim Access point záhadně fungoval, takže nebyl problém wifi byla extendována a lan připojení taky fungovalo. Nicméně po chvíli to celé v 1. patře přestalo jet a jediné zařízení, které rozezná ten kabel a opravdu internet funguje je PC. Zkoušel jsem měnit kabely, různě připojovat starý modem, pohrát si s tím routrem, z kterého byl udělán access point, také třeba zkusit nastavit na PS4 ručně IP adresu a všechny náležitosti jako subnet mask default gateway DNS servery atd.. ale nic. Z nějakého důvodu to funguje jen když se zapojí do PC.
Router v přízemí Archer - funguje jak má
zkoušel jsem vzít ten samý PS4 a zapojit jej v přízemí do routeru přes LAN a vše taky fungovalo, takže jediné co mě napadá, že chyba bude právě v tom data socketu,
který nemůžu ani zkusit přepojit, protože právě kabel který je mezi socketem a archerem je smotán do sebe a do socketu dán napevno jen přes drátky (původní koncovky mi někde vyhodili nebo si vzali nevím)

Tudíž řešení je ten data socket buď zpět vyměnit za modem nebo je vadný.
Ale otázka je proč tedy v 1. patře ten PC kabel a připojení normálně rozezná a další zařízení ne ?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53626
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod petr22 » 03 říj 2023 15:33

Ten "nejaky prijimac od ISP" by mel vest do WAN portu routeru, do jeho LAN portu pak zbytek site.

AP by nemelo mit aktivni vlastni DHCP a DNS server.

Foidza
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod Foidza » 03 říj 2023 15:52

petr22 píše:Ten "nejaky prijimac od ISP" by mel vest do WAN portu routeru, do jeho LAN portu pak zbytek site.

AP by nemelo mit aktivni vlastni DHCP a DNS server.


Příjmač do WAN portu routeru vede, proto ten router funguje v pohodě jak WIFI tak LAN,
problém se děje až při odvodu z toho data socketu, jak je na obrázku, zapojím-li v 1. patře LAN přímo ze zásuvky do PC, PC lan rozezná a internet funguje.
Pokud se ale pokouším zapojit takhle AP nebo PS4 tak LAN nerozezná.

Co se týče AP, má nastavenou unikátní IP, DHCP je deaktivován. Ale to bych teď neřešil, hlavní indikátor, že něco není v pohodě je ten PS4, pokud zapojím PS4 v přízemí přes LAN přímo do routeru připojení funguje, kabel rozezná. Pokud tohle udělám v 1. patře kabel a připojení nerozezná.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod RIKI22 » 03 říj 2023 20:08

Router Archer C7,daj tam, kde máš ten Data socket. Prívod ,ktorý ide do Data Socketu zapoj do Wan portu C7.Odvod daj do lan portu C7 a skús.
Tá poznámka "Wan a lan smotáno do jednoho kabelu" , je ako?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod mmmartin » 03 říj 2023 20:11

Foidza: Necituj předchozí příspěvek.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
pcmaker
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1250
Registrován: březen 18
Bydliště: Soukromý byt
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod pcmaker » 03 říj 2023 20:39

PC možná zkousne dva kroucené páry místo čtyř, ale ostatní zařízení asi né.

Foidza
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod Foidza » 03 říj 2023 21:11

Rada od RIKI22 pomohla, tím že jsem přemístil router Archer, tak se data socket v síti již nepoužívá a vše už funguje jak má.
Tím pádem chyba je v tom data socketu, router ale nemůžu ponechat v té místnosti, vyhovuje původní místo.
No hold si budu muset poradit s výměnou, původně tam nebyl modem(jak jsem špatně na začátku zmínil) ale switch, tak ho tam zpátky dodat.

Děkuji všem. Pro zajímavost jak vypadá smotaný LAN a WAN posílám ještě foto.
smotany lan-wan + data socket.png

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Záhada internetové sítě

Příspěvekod ITCrowd » 04 říj 2023 07:57

Onen "smotaný" kabel je taková fligna, jak protáhnout jedním kabelem dvě sítě. Přitom dojde ke snížení rychlosti z gigabitu na 100Mbit.
V nákresu nevidím nic, co by bylo na ten archer připojeno, ale předpokládám, že tam něco je, když trváš na tom, že musí zůstat kde je.
Je třeba si vyřešit svou síť.
Nejjednodušší řešení je protáhnout další kabel k tomu archeru - jedením kabelem půjde přívod<->WAN, druhým odvod<->LAN. A nastavit ten 841 jako switch(AP) - viz. můj podpis - router jako switch. Podle toho popisu se obávám, že ten 841 funguje jako router, a pokud na něm běží DHCP, pak přidělí IP adresu, ale není spojení na internet.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zablokované internetové stránky na Televizi
    od Luminaox » 09 říj 2023 19:47 » v Internet a internetové prohlížeče
    1
    2403
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    09 říj 2023 21:12
  • Výpadky připojení celé sítě Příloha(y)
    od Karrex » 21 kvě 2023 00:13 » v Vše ostatní (inet)
    6
    2687
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    25 kvě 2023 10:25
  • Nesprávný klíč k zabezpečení domácí sítě Příloha(y)
    od dedky » 16 dub 2024 12:12 » v Sítě - hardware
    4
    884
    od dedky Zobrazit poslední příspěvek
    17 dub 2024 15:16
  • Otevřené porty na IPv6, ale nedostupné z veřejné sítě. Proč? Příloha(y)
    od jxdm » 26 srp 2023 09:51 » v Sítě - hardware
    6
    1639
    od jxdm Zobrazit poslední příspěvek
    26 srp 2023 10:36
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1341
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů