Padání netu

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 22 kvě 2006 18:39

Zdarec, tady je ten screenshot.

http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=569

[/img]

Jinak volal jsem technikům do czechcomputers a ten jeden mi poradil jednu věc...at si instalnu kerio, a zdá se že asi kápl božskou, manuálně si povoluji jednostlivé přístupy, jinak jedu už asi půl hodky a net zatím funguje.
Bohužel ale zase stahování přes torrenty se snížilo rychlostě tak o 70%...no tak ale alespon něco no.....
Reset modemu jinak před tím nepomohl..

Reklama
Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 23 kvě 2006 10:43

Tak mi to jelo hodinu a pak zase to samé.....ale možná by pomohlo nastavit Kerio..já nevím jak....no říkali mi že se mi to může zahltit při tom stahování přísunem velkého množství IP adres nebo tak něco....no je pravda že mi to padá rychle když spustím bittorrent.....netušíte jak mám nastavit to Kerio...? Má ho někdo?
Jinak mi říkali že mám nejdříve předělat okna, nezapojovt net, nainstalovat si Avast, nebo NOd32 a to Kerio a pak připojit...myslíte že to bude mít vliv? Já jsem jen instalnul Kerio, okna jsem předělával za poslední týden 2x a už se mi do toho nechce zbytečně znova....

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 23 kvě 2006 13:36

Na Kerio je v síti návodů celkem dost - jen je přelouskat.

Návod 1
Návod 2
Návod 3
Návod 4


Tady je pár pokynů k nastavení
Jinak si projdi iKerio fórum.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 24 kvě 2006 19:25

No tak mi to nic moc nepomohlo asi hodku a zase to padá..ale zjistil jsem že to strašně rychle padá jak stahuju..jiank to nějakou tu půl hodku vydrží.....a bude to mít vliv když to přeinstaluju nainstaluju a nastavím Kerio a pak až zapojím net? Nerad bych to předělával znova..když jsem to za poslední týden dělal 3x.. :evil:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 kvě 2006 19:41

Možná že s tímhle přízpěvkem budu zcela mimo mísu (a mám v sobě nějaký to pivko tak mi to moc nepálí natož aby mi to pořádně četlo) ale ...
zjistil jsem že to strašně rychle padá jak stahuju
Co stahuješ a čím stahuješ. Zatím mám vypozorováno u torentů Ukončit rozběhnutý torent kde jsi na stahování sám a pak se do něj vrátit a chtít znovu stahovat většimou se rozběhne až když tam vleze někdo další a už nedostáváš data ze zdroje ale pouze od toho co stahuje s tebou. Neplašíš se právě pro tohle? Nebo setaké zdrojový počítač může vypínat a celé ti to stojí. Internetová linka je ale funkční a po netu se dá normálně brouzdat.
PS: Mijája když ta se činíš tak já alespoň odrážky aď se máš čím bavit. (Soráč mám jí jak čuník cvičky)
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 24 kvě 2006 20:07

Jan Pašek píše:Možná že s tímhle přízpěvkem budu zcela mimo mísu (a mám v sobě nějaký to pivko tak mi to moc nepálí natož aby mi to pořádně četlo) ale ...
zjistil jsem že to strašně rychle padá jak stahuju
Co stahuješ a čím stahuješ. Zatím mám vypozorováno u torentů Ukončit rozběhnutý torent kde jsi na stahování sám a pak se do něj vrátit a chtít znovu stahovat většimou se rozběhne až když tam vleze někdo další a už nedostáváš data ze zdroje ale pouze od toho co stahuje s tebou. Neplašíš se právě pro tohle? Nebo setaké zdrojový počítač může vypínat a celé ti to stojí. Internetová linka je ale funkční a po netu se dá normálně brouzdat.
PS: Mijája když ta se činíš tak já alespoň odrážky aď se máš čím bavit. (Soráč mám jí jak čuník cvičky)



Stahuju přes bitcomet.......stahuju gamesy a filmy......no spadne mi komplet celý net..tedy explorer, bitcomet a taky ICQ....takže to není padáním stahování...Ale modem je funkční a také připojení..prostě problém je někde v systému.....jinak mi taky svítí i kontrolkyu sítovky vzadu... :bigups:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 kvě 2006 20:27

IE už mám jen jak rezervu Nechceš zkusit alternativní prohlížeč Ja napíklad jsem spokojen s mozilou.Nejsem ještě zcela při sobě tak pro dnešek je s radami utrum.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 24 kvě 2006 22:02

Zkoušel jsem mozillu i operu....a to stejné prostě něco mi v compu zablokuje net a konec...

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 kvě 2006 22:26

......no spadne mi komplet celý net..tedy explorer, bitcomet a taky ICQ....

Jestli tohle všechno pouštíš najednou to by mne zajímalo jak mocnou máš lajnu. ICQ chce tak 500Kb/s pro hovor. Torent to je různé ale mě běhá tak 30KB/s což je 30*8 = 240Kb/s a dyž se ti IE nemá courat tak to abys tam měl aspoň 128Kb/s když to sečtu tak je to alespoň 868 Kb/s takže máš alespoň 1000/1000 od Karnevalu nebo něco podobného. Pokud máš lajnu od netu se sdílenou rychlostí a spadne pod 800Kb/s ve špičce je možný že spadne všechno. Pokud používáš jednu aplikaci která používá lajnu netu padá to taky?
A du spát k tomuhle už sem lez z postele.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 25 kvě 2006 10:40

Mám od UPC...Chello light původně jen 1024kb/s ale ted už 1500kb/s, měl jsem zaplé ICQ, bitcomet taky..ten mi jel i 140kB/s a i jsem serfoval...ale spadne mi to i když nemám zaplé ICQ a Bitcomet a jen serfuju a nestahuju....a je to fakt divné protože mi to padá různě někdy hned někdy za 10 minut, no zjistil jsem že nakonec to nemá moc vliv jestli mám puštěné vše naráz nebo ne...je to fakt záhada...padalo mi tehdy, když jsem předělal win a hned to zapnul bez instlace programů, prostě jen ovladače....a spadlo to taky...já jsem z toho fakt debil... :x

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 25 kvě 2006 20:36

Tak muj chabý rozum je v koncích. Jediné co mi ještě napadá jesti ti po určitém objemu dat neoříznou rychlost. Jinak tě musim nechat ostatním.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Robertekoo
Level 2
Level 2
Příspěvky: 158
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Robertekoo » 25 kvě 2006 21:50

No to nevím..když jsem to měl spadlé volal jsem na UPC a oni říkali, že jsem připojený...no tak já fakt taky nevím...uvažuju nad změnou síťové karty....ale nevím má nebo bude to mít nějaký vliv? At zbytečně neuvalím peníze... :?
No jinak to stahování opravdu musí mít nějaký vliv...jestli to není třeba o přenesení dat....že by mi to pak něco bloklo ale co? Firewall je vyplí, mám Avast a Kerio..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti