Potřebuji poradit s WIFI !!!!

Problémy s internetovými stránkami, internetovým prohlížečem atpod.

Moderátor: Mods_senior

durmanek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Potřebuji poradit s WIFI !!!!

Příspěvekod durmanek » 03 pro 2006 18:46

koupil jsem si notebook konkrétně http://www.umax.cz/index.php?modul=prod ... UMNK,2500W kde je v základu wifi adaptér.. Jediné co vím je že to je jaká si bezdrátová síť měla by fungovat například na benzínkách Shell čr zdarma. Ale já bych chtěl internet abych ho měl prostě přenosnej. Když jsem se na to ptal tak mi bylo řečeno že mi wifi síť udělají třeba na baráku ale co když pojedu na dovolenou tady po čr a chci mít internet ??? Prý to existuje u operátorů. Já jsem se chtěl zeptat jestli by to šlo jinak než přes operátora. Předem děkuji za odpovědi

Reklama
Uživatelský avatar
bobhy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 62
Registrován: únor 05
Bydliště: Vyškov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

WiFi

Příspěvekod bobhy » 11 pro 2006 11:49

WiFi co máš na nouťasu je bezdrátový adaptér, kterým se můžeš připojit k nějakýmu WiFi Access Pointu. Fungují do vzdálenosti cca 100m (podle podmínek samozřejmě). Poměrně často mají svůj vlastní AP některý restaurace (třeba KFC), hotely, některý benzinky apod. Někde je to zdarma, někde je to placený. Pokud chceš opravdu bezdrátovou konektivitu tak, aby Ti jela de facto všude v ČR pak se budeš muset obrátit na nějaký placený služby některých našich operátorů (zadarmo ani kuře nehrabe) a pořídit si od nich nějaký datový program. Pak se budeš připojovat jinou technologií než WiFi. Většinou se to dnes dělá technologií EDGE, GPRS případně CDMA.
Bobhy


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Internet a internetové prohlížeče”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů