ACCESS-Přenesení hodnot polí formulář->podformulář(vyřeše

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

Tomáš Podlipný
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ACCESS-Přenesení hodnot polí formulář->podformulář(vyřeše

Příspěvekod Tomáš Podlipný » 08 srp 2007 07:25

Potřebuji přenést hodnoty polí z formuláře se zadanými daty do podformuláře tak, aby do podformuláře byly přeneseny před zadáním dat tak, aby bylo možno tuto hodnotu jen potvrdit, nebo ji opravit. Zkoušel jsem to zadáním výchozí hodnoty polí v podformuláři (např. chci přenést zadanou hodnotu pole "ks" tabulky "zakazky" do podformuláře do pole "ks" tabulka "minuty" - zadám tedy do výchozí hodnoty pole "ks" v podformuláři =FORMS![zakazky]![ks]). Problém je v tom, že se do prvního záznamu v podformuláři hodnoty nepřenesou, přenesou se až do druhého záznamu. Kde je chyba? EXistuje jiný způsob přenesení? Díky za pomoc. Tomáš

Reklama
Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 09 srp 2007 03:13

No a není to tím, že ten podformulář nemáš nastavený na nový záznam? Mrkni na příklad který jsem si vymyslel právě teď. Je sice nesmyslný ale když budeš listovat formulářem Tabulka1 tak sleduj ID_tabulka2
Přílohy
Data do subfrm.zip
(13.49 KiB) Staženo 151 x

Tomáš Podlipný
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ACCESS-Přenesení hodnot polí z formuláře do podformuláře.

Příspěvekod Tomáš Podlipný » 09 srp 2007 12:14

MUsím se ještě hodně učit, nevěděl jsem, že pole s primárním klíčem musí pro tuto operaci být automatické číslo - když jsem ve Tvé Tabulce1 zadal pro pole ID_Tab1 místo automatického čísla jen číslo, dopadlo to stejně jako u mě - Hodnota1 v Tabulce2 se zobrazila až od druhého záznamu. Nevím, jak to automatické číslo obejít. Sice mně to nabourává moje představy, ale nějak se tomu přizpůsobím. Díky moc!

Pavel123
Level 1
Level 1
Příspěvky: 91
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pavel123 » 10 srp 2007 04:47

Asi jsi mne nepochopil. Poli s klíčem je jedno jestli to je automatické číslo, nebo dlouhé celé číslo. O tom, jestli se ti ta výchozí hodnota v podformuláři zobrazí nebo ne rozhoduje to, zda je podformulář nastaven na nový záznam nebo ne. (Výchozí hodnoty se nastavují jen u nového záznamu)

Tomáš Podlipný
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

ACCESS-Přenesení hodnot polí z formuláře do podformuláře.

Příspěvekod Tomáš Podlipný » 10 srp 2007 14:48

Díky. Už jsem se s tím prokousal a chodí to podle mých představ.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů