excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku? Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

osch
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod osch » 15 dub 2021 20:08

Dobrý den. Už několik týdnů pročítá zdejší fóra a snažím se najít odpověď, ale zatím marně. Tak jsem se rozhodl to risknout a založit nový dotaz.
V jednom excelovém souboru mám na jedné záložce tvrdě (ručně) zpracovanou zdrojovou tabulku o cca 30ti sloupcích. Každý řádek tabulky je vlastně jeden záznam vždy začínajícím identifikačním číslem. Tabulka je samozřejmě seřazena sestupně dle těch id.čísel a neustále doplňována a aktualizována.
Na několika dalších listech pracuji s údaji z té zdrojové tabulky tak, že dané řádky už potřebuji řadit dle jiných priorit než je id.číslo. V těchto jinak řazených tabulkách ale v současnosti neumím automaticky aktualizovat údaje, které změním v zdrojové tabulce. Umím jen jednotlivé buňky pomocí funkce SVYHLEDAT.
Můj dotaz, prosba je. Je možné pomocí výše uvedené funkce docílit toho, abych v nové tabulce mohl jen do prvního sloupce ručně vepsat id.číslo záznamu a komplet zbytek řádku by se automaticky doplnil/aktualizoval a to bez nutnosti mít v každé buňce daného řádku vepsánu funkci SVYHLEDAT?
Děkuji za případné odpovědi a rady.
OndráŠ

EDIT: bohužel pro tento účel nemohu používat makra. Musí jít o čístý xlsx/xls soubor.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod ITCrowd » 16 dub 2021 01:17

Vítej na PC-HELP!
Můžeš použít filtry a přerovnat si pomocí nich tabulku, jak zrovna potřebuješ.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

osch
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod osch » 16 dub 2021 17:54

Děkuji za odpověď. Bohužel ale to není to co potřebuju. Vlastně jsem to trošku špatně popsal. Ty další, už jinak řazené tabulky už existují vedle té zdrojové a já potřebuju, abych, když udělám jakoukoliv úpravu v té zdrojové, aby se ta úprava propsala i do těch ostatních tabulek/listů...

Melvidor
Level 1
Level 1
Příspěvky: 89
Registrován: únor 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod Melvidor » 17 dub 2021 07:48

Hele asi to nepůjde. Já taky pároval x-tabulek a tahal jsme vždy z každý 4-5 sloupců a jedině přes svyhledat.

Tvůj problém by vyřešila databáze, ale to je krapet náročnější řešení. Popř. QAD, SAP atp :-)

Edit: ještě mě napadá kontingenčka.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod X » 17 dub 2021 13:29

Sice nevidím dokument (soubor) ale řekl bych, že stačí pouze ta základní tabulka a když chceš jiné řazení, použít seřadit dle tvého vybraného sloupce/ů, na co dělat zbytečnou práci?

Obrázek

Když bys opravdu potřeboval pracovat jen s částí tabulky, je vhodnější použít filtr (viz nahoře kolega) nebo vyplnit pomocný sloupec (například pro tabulku 0, 1, 2, ... nebo a, b, c, ...) a vyfiltrovat. Na co hloupě přepisovat tabulku?

osch
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod osch » 18 dub 2021 09:58

Děkuji za snahu mi pomoci. Důvodem proč nemohu "pouze" filtrovat tu zdrojovou tabulku je ten, že ty vedlejší tabulky už v podstatě žádné pro excel logické řazení nemají. Ty vznikají jen a pouze ručním řazením. A jelikož musí existovat vedle sebe (je jich až 15) a musí vznikat hned i bez kompletních či z neaktuálních informací, jsem nyní nucen, při každé úpravě (až několik desítek změn denně) v té zdrojové tabulce, tu úpravu ručně zkopírovat do každé další z těch tabulek. A toto elegantně řeší právě SVYHLEDAT což samozřejmě využívám. Ale v okamžiku kdy je sloupců velmi mnoho a ne každý sloupec musí obsahovat záznam (ale funkci samozřejmě ano) či se může jeho poloha v tabulkách měnit, je tento postup dost problematický.
A proto jsem trošku doufal, že by mohl existovat způsob jak v SVYHLEDAT použít možnost kdy když do první buňky řádku zapíšu =1:1, vyplní se od této buňky celý řádek 1.
I tak děkuji za snahu pomoci.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod cervcek » 18 dub 2021 22:13

lze:
=SVYHLEDAT($J2;$A:$G;SLOUPEC($B:$G);NEPRAVDA)

kde jsou zdrojová data v oblasti A:G a kopírují se do oblasti J:P
Sloupec A obsahuje ID a sloupec J je určen pro zadání požadovaného ID (ze sloupce A)
ve sloupci K je vložen vzorec, který kopíruje data do oblasti K:P (z oblasti B:G)

přikládám vzorový soubor pro lepší pochopení a možnost úpravy vzorce:
Sešit1.xlsx
(12.13 KiB) Staženo 80 x
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

osch
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod osch » 19 dub 2021 07:58

Děkuji, jsem dnes v terénu tak se na to mohu kouknout až večer, ale určitě se ozvu...

osch
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 21
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?  Vyřešeno

Příspěvekod osch » 21 dub 2021 23:36

Wow... :clap: To je v podstatě ono... Děkuji moc. Chce to ještě hodně popracovat s argumenty, ale vlastně jsem potřeboval nakopnout směrem SLOUPEC($B:$G). A splňuje to, že pokud se provede změna ve zdrojové tabulce, propíše se automaticky na základě vyhledání ID do všech ostatních tabulek. Děkuji, Děkuji :thumbup:

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: excel - SVYHLEDAT s doplněním celého řádku?

Příspěvekod cervcek » 23 dub 2021 00:10

Rádo se stalo, pokud to bude k tématu vše, zamkni jej, prosím, zelenou fajfkou ;)
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • excel text na konec více řádků najednou Příloha(y)
    od Myerina » 03 led 2024 11:51 » v Kancelářské balíky
    5
    784
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    04 led 2024 09:42
  • Kopírování řádků s funkcí když Příloha(y)
    od Martyn20 » 20 črc 2023 16:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1791
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 08:41
  • Ukotvení prvního a posledního řádku v tabulce.
    od Kopusek » 13 pro 2023 10:50 » v Kancelářské balíky
    2
    1417
    od Kopusek Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 08:55
  • Excel a OneDrive
    od sginfo » 11 zář 2023 15:28 » v Kancelářské balíky
    16
    5993
    od mirekol Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 08:31
  • excel-posun makra
    od actionboy » 12 bře 2024 18:59 » v Kancelářské balíky
    1
    266
    od Grimm Zobrazit poslední příspěvek
    12 bře 2024 21:43

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti