Word 2016 a ukládání souborů

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

jirik6
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod jirik6 » 12 čer 2024 18:12

V osobním notebooku používám desktopovou verzi office 2016 a soubory ukládám normálně na disk. Od zaměstnavatele mám přístup k webovému rozhraní office 365, jehož součástí je i 1TB na Onedrivu. Můžeme to klidně používat k soukromým účelům, proto všechny své soubory synchronizuji na Onedrive.
Před několika měsíci jsem vyměnil starý NTB s win 10 za nový s win 11 pro. Nainstaloval jsem vše, co potřebuji, nastavil programy podobně, jak jsem to měl dříve a po čase jsem objevil něco, co jsem do té doby neviděl: Ve wordu na horním panelu se ikona pro uložení změnila z běžné podoby diskety https://ctrlv.cz/1Z0D na toto https://ctrlv.cz/Mgsr (disketa s kolečkem). Popis ikony je „Uložit (Ctrl+S) - umožňuje uložit tento dokument a promítnout do něj aktualizace provedené jinými autory“.
Zároveň se na spodní stavové liště objeví hláška, že se soubor ukládá na sharepoint a ukládání někdy trvá hodně dlouho – někdy i pár minut program čeká a nereaguje.
Když vytvořím nový soubor, je na horní liště běžná ikona „uložit“. Od okamžiku, kdy soubor uložím, objeví se ta ikona „s kolečkem“.
Do office jsem přihlášen firemním účtem a v předchozím NTB tomu také tak bylo. Zajímavé je, že v excelu se mi ta ikona „s kolečkem“ neobjevuje.
Rád bych se tohoto zbavil (ukládání pomocí "ikony s kolečkem") a prosím o radu, co změnit nebo nasměrování, kde jsem mohl udělat chybu.

Reklama
Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1371
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod rhsCZ » 13 čer 2024 15:30

Nemám office 2016 (mám 2019) ale zkus ve word v možnostech -> ukládání -> zaškrtnout položku "Ve Výchozím nastavení ukládat do počítače" a zkontroluj zda je zaškrtnuté v možnostech->Upřestnit-> v sekce Ukládání položku "Povolit ukládání na pozadí".
Kdyžtak můžeš dodat i obrázky jak to v nastavení vypadá. Jen tak mimochodem neukládáš do složky OneDrive?


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

jirik6
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod jirik6 » 13 čer 2024 19:42

Nastavení vypadá u mě takto:
Snímek obrazovky 2024-06-12 125000.png

Zkoušel jsem měnit všechno možné a nepomáhá to.

Ad Onedrive:
Do složky Onedrive ukládám. Stejně jsem to dělal i na starém NTB a tam to fungovalo podle mých přání.
Jak to udělat s tím Onedrive jinak?

P.S. díky za odpověď
Naposledy upravil(a) jirik6 dne 13 čer 2024 21:37, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9553
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod mmmartin » 13 čer 2024 21:23

1) Obrázky se vkládají do příspěvku.

2) Necituj předchozí příspěvek.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

jirik6
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červen 24
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod jirik6 » 13 čer 2024 21:36

Omlouvám se, opravil jsem to....

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1371
Registrován: červen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Word 2016 a ukládání souborů

Příspěvekod rhsCZ » 13 čer 2024 22:10

Jakou velikost mývají ty word dokumenty co trvají déle? To by asi vysvětlilo proč se to sekne a trvá dlouho - to bude způsobeno tím, že to rovnou chce nahrát online na OneDrive a u větších souborů a taky v závislosti na rychlosti připojení to chvíli potrvá.
Zkus ještě kliknout pravým na složku OneDrive např. C:\Users\rhsCZ\OneDrive a zvol možnost "Vždy ponechat na tomto zařízení" a kdyžtak vyzkoušej, jestli to pomůže.
Pokud by ani to nepomohlo tak synchronizovat jinou složku složku se složkou onedrive by to asi vyřešilo, sice to není asi to nejlepší ale rozhodně by fungovalo.
Dej vědět jak jsi dopadl s tím prvním.


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Disk na ukládání dat do pc
    od Morgothal » 26 črc 2024 10:44 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    3095
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    09 srp 2024 11:18
  • Word 2007: Jak zrušit prázdné řádky na každé stránce mezi čarou a poznámkami?
    od Jirka0508 » 29 pro 2023 00:30 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    2049
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 pro 2023 13:00
  • Windows nezobrazuje podrobnosti souborů Příloha(y)
    od pepanecek5 » 04 úno 2024 14:01 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    2334
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 19:57
  • Mazání souborů pomocí Scriptu
    od luko02420 » 04 kvě 2024 07:32 » v Vše ostatní (sw)
    25
    5598
    od luko02420 Zobrazit poslední příspěvek
    09 kvě 2024 10:12
  • SW k hromadné změně datumu souborů
    od amaroun » 22 kvě 2024 17:48 » v Programy ke stažení
    3
    5200
    od amaroun Zobrazit poslední příspěvek
    14 čer 2024 18:34

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti