Ověření s vyhledáváním (Vyřešeno) Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Ověření s vyhledáváním (Vyřešeno)  Vyřešeno

Příspěvekod cauli » 01 dub 2008 11:49

Zdravím,
Potřebuju poradit jak udělat ověření. které se koukne do jiné buňky kde je taky ověření, najde tam urcitý text a pokud bude správny vratí seznam buňk daného výberu, pokud bude jiný vrati jiný senam.

Např:

NH díl škoda 120
NH díl škoda 105


třeba tohle budou kategorie v jine buňce, Do dalsí buňky potřebuju ověření když to najde v buňce kategorie třeba škoda 120 mělo vrátit seznam nejakych buňek a pokud to nenajde daný výraz vrati to jiny senam buněk. Kategorie jsou vždy jen 2 možné.

Nejakou funkci jsem udělal ale pokud vyberu druhou možnost tak to nenajde ten hledaný výraz a nejfunguje rozevírací seznam pro druhou podminku.

Dík za pomoc.
Naposledy upravil(a) cauli dne 11 dub 2008 12:54, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mike007 » 01 dub 2008 14:53

Moc ti nerozumím. Myslíš něco takového co jsem navrhl v příloze pc-help_0063.xls v tomto příspěvku viewtopic.php?f=35&t=25957&sid=af7b4f67f5682891dd1454a7871a6078#p155121 ??

Příště je dobré poskytnout nějaký příklad v excelovém dokumentu. Mohu si udělat lepší obrázek o tom, co vlastně potřebuješ a případně to přímo do dokumentu implementovat.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod cauli » 01 dub 2008 15:29

Jj, prene neco takového, ma to být konfigurátor kde vlaste po vyberu prvni polozky jsou 2 moznosti seznamu v druhe polozce. cely konfigurator se sklada asi z 10ti polozek ale vzdy tam jsou jen moznosti jaky seznam to ma vratit.

Jak jsem psal když si v první buňce vyberu ND škoda 120 tak at mi to v dalši buňce podtim nabizi seznam vecí ve kterem se to slovo objevuje (karosere, podvozek, atd) pro tenhle výběr. Tam zase vyberu nejakou vec a ta mi v dalsi bunce davá na vyber za dvou dalších seznamů podle určitého klíčového slova jenž se v názvu oběvuje.

Je to taky třeba jako kdybych skladal pc a chtel si podle soucastek vybrat tu zakladni (cpu) a pro ni by mi to třeba vratilo seznam desek ktere jsou třeba pro intel, a kdyz vyberu amd tak mi to vrati seznam pro desky s amd patici. uz nevim jak vic to priblízit.

Pokud možno aby to bylo editovatelne podle potřeby. zkousel jsem to normalne pres oveření dat ale nevraci mi ten druhy seznam ktery chcu kdyz to slovo nenajde.

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mike007 » 01 dub 2008 17:24

To by neměl být problém vytvořit. Bohužel se to nedá nijak jinak udělat než přes VBA. Konfigurátor bych ti udělal, ale mám momentálně dost své práce. Pokud ti to nikdo nepomůže vyřešit do víkendu, ozvi se a uvidíme co dál.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod cauli » 04 dub 2008 15:48

Nikdo jiny kdo by mi mohl poradit se neozval. Pokud budes mit cas zkus na to prosim kouknout, staci aspon zaklad ktery by se dal popřípadne podle potřeby upravit. Neco malo znam z VBA ale tohle je zatim nad moje sily.
Dik moc

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mike007 » 05 dub 2008 00:40

Pošli mi dokument s daty kde chceš konfigurátor udělat a já se na to mrknu.
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mikel » 06 dub 2008 13:51

cauli: Tak jsem ti zkusil vytvořit konfigurátor. Podívej se na to a dej vědět, jestli to je ono nebo je to potřeba ještě změnit.
Přílohy
Konfigurátor.xls
(53 KiB) Staženo 30 x
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod cauli » 07 dub 2008 10:02

Kouknul jsem na to a je to neco takoveho co potřebuji, jen mam vsechny data v jednom sloupci jako je v priloze. Kdyby se nekomu chtelo a kouknul na to jak to udelat v tomhle byl bych rad. V prikladu by to melo byt jednoduche udelat, kdyz vyberu treba cpu intel at mi to vraci seznam intel desek, kdyz vyberu AMD at to vrati AMD desky, a takle porad dal. Ja to chtel udelat pres normalni overeni ale nevraci mi druhy seznam pokud pouziju funkci v ověření, nebo to hodi chybovou hodnotu a nefunguje to vůbec. Pokud pouziju jen nejaky kratky vyraz tak mi to ten seznam vrati ale pokud se to ma ridit tou predeslou bunkou tak to nefunguje.
Přílohy
pokusne data pro konfigurator.xls
(130.5 KiB) Staženo 15 x

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mikel » 07 dub 2008 22:31

Promiň, ale nenapadá mě, jak z takového jednosloupcového seznamu vytvořit konfigurátor, který by automaticky vytvářel strukturu z nadpisů 1. řádu, nadpisů 2. řádu a vlastních položek a aby ještě zachytával dynamické změny počtu položek.
Navíc seznam v Ověření dat nejde vytvořit pro položky, které nejsou za sebou ve sloupci nebo v řádku.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod cauli » 08 dub 2008 13:36

No když si udělám makro, aby mi to teda každou kategorii dalo do jednoho sloupce, jak potom udělat aby mi to vracelo pro kazdou položku z daneho sloupce nejaky ten seznam, který potřebuji? To by pak asi částečně odpovídalo tomu tvému navrhu co jsi zde postnul, že? Zkusím to upravit tedy na nejaký přijatelnější formát a postnu to zde jestli to tam půjde udělat.

cauli
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: březen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod cauli » 08 dub 2008 14:41

Takže, dostal jsem tedy ty data do jine podoby (doufám že vyhovující) a potřeboval bych tedy:

V listu1 jsou data ze kterých to bude čerpat. Na listu2 pod buňkou Platforma aby byl výběr ze dvou možností platformy, pod buňkou sestava první dvě buňky aby byly pro cpu a mb podle platformy (MB musí být vázána podle typu cpu aby nešlo vybrat desku pro intel když je tam amd cpu). Potom pod tyto dvě buňky přidat seznam zbylých skupin (asi 12 buňek pro jistotu), kde nebude předtím žádná podmínka která by určovala výběr, ale zase seznam v dalším sloupci už na ně bude vázaný podle skupiny vybrat součástku dané skupiny.
Je tam i ve VBA pojmenování těch skupin podle toho co jsem pochopil z toho konfigurátoru který jsi mi postnul. jak udělat aktivní makro a ten zbytek co potřebuji zatím netuším, i když každý den poznávám nové funkce a možnosti VBA.

Myslíš že tohle už půjde nějak upravit aby to dělalo to co potřebuji?
Přílohy
data pro konfigurator upravene.xls
(141 KiB) Staženo 15 x

Uživatelský avatar
mike007
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5860
Registrován: srpen 07
Bydliště: Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ověření s vyhledáváním

Příspěvekod mike007 » 09 dub 2008 19:11

Vždycky jsem tohle řešil makrem, ale dneska jsem na internetu našel možnost udělat to samé, ale pomocí nepřímých odkazů. Návod je v příloze. Je to vcelku jednoduché.

Zkus si s tím pohrát. Excel je pro hraní jako dělaný :wink:
Přílohy
propojene_seznamy.xls
(58 KiB) Staženo 27 x
Nejlepší hra je Excel!
Pravidla fóra PC-helpJak označit téma za vyřešené
»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»
UPOZORNĚNÍ - můj Skype, Soukromé zprávy či email neslouží jako tech. podpora.
Dotazy pište do fóra. Od toho tu je.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Dvoufázové ověření u PS4-PSN.
    od dosty. » 03 bře 2024 19:14 » v Vše ostatní (hw)
    1
    727
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 15:33
  • Redmi 9C - zrušení ověření Google účtu
    od Karrex » 16 kvě 2023 16:21 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    2
    1817
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 18:08

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: elninoslov a 39 hostů