Word - automatický datum Vyřešeno

Programy pro práci v kanceláři (Word, Excel, Access…=>Office)

Moderátor: Mods_senior

jardal
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Word - automatický datum

Příspěvekod jardal » 29 led 2009 11:36

Dobrý den. Řeším tu "problém" s automatickym datumem ve wordu. Datum se v dokumentu správně zobrazí, ale když ho potřebuju přepsat a následně vytisknout, tak se vrátí zpět na dnešní den. Zkoušel jsem zakázat automatickou aktualizaci při vkládaní automatickýho datumu, ale to se zas pro změnu neaktualizuje nikdy. Já bych potřeboval, aby se datum v dokumentu nastavil při otevítání dokumentu a pak , když ho přepíšu, aby se vytisknul. Nevěřím, že to nejde - jen to nějak nemůžu najít. :? Zkošel v nastavení Wordu se dívat na položku "Aktualizovat před tiskem".Je vypnutá, ale stejně se aktualizuje. Zkoušel jsem to i přes dotaz (FILLIN), ale tam se dá jako výchozí hodnota napsat asi jen text - aktuální datum jsem tam nedostal. Dokázal by mi někdo poradit? Děkuju moc. Jarda

Reklama
navstevnik
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1142
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Word - automatický datum

Příspěvekod navstevnik » 29 led 2009 13:05

Tady pomuze pouze VBA - pricip reseni:
V dokumentu W2000,2003 (postup mozna plati i pro W2007) na pozadovanem miste vloz zalozku: Vlozit>Zalozka, pojmenuj treba "DnesniDatum".
V editoru VBA do modulu ThisDocument vloz udalostni proceduru, ktera pri otevreni dokumentu na misto zalozky vlozi aktualni datum, lze je pak prepsat na cokoliv:

Kód: Vybrat vše

Option Explicit

Private Sub Document_Open()
  Selection.GoTo What:=wdGoToBookmark, Name:="DnesniDatum"
  Selection.TypeText Text:=Date
End Sub

jardal
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: leden 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Word - automatický datum  Vyřešeno

Příspěvekod jardal » 29 led 2009 13:45

Děkuju moc za odpověď. Myslel jsem, že to jen nevidím, ale jak tak koukám, tak je to nadstandardní věc. :o Každopádně děkuju moc za odpověď a za makro. Jarda


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Kancelářské balíky”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů